JARO UŽ KLEPE NA DVEŘE. OTEVŘETE MU NÁRUČ A PŘIPRAVTE SE NA NĚJ!Některé dny letošní zimy svými teplotami připomínají spíše jarní aprílové počasí, ale nenechte se mýlit, astronomické jaro letos začne až 20. března 2020.  

Letos spíše deštivé, než sněhové počasí vystřídá sluncem prozářené jarní počasí. Po zimě je potřeba nejen přezout naše auta ze zimních pneumatik, ale udělat i jarní úklid. Někdo začne doma úklidem zimních věcí a vybavení na lyže a jiný začne u sebe. Jarní období je spojováno s jarní očistou těla, protože většina z nás má zimní období spojené spíše s tučnějšími jídly než zdravými čerstvými saláty, které nás v zimě nezahřejí a také nechutnají tak jako v létě. Chuť některé zakoupené zeleniny jako by se ztratila cestou z obchodu domů. I aktivního pohybu je méně, protože nepříznivé počasí a brzká tma způsobují, že nás moc neláká jít ven běhat nebo podniknout delší procházku, to raději zůstaneme doma v teple.

Jaro v nás naopak probouzí jak chuť na čerstvé zeleninové saláty, tak i chuť „vytáhnout paty z domu". Očista celého organizmu je sice nejvíce spojována s jarem, ale pečovat o svoje játra by měl každý během celého roku, protože náš organizmus je škodlivými látkami zatěžován nepřetržitě - ať už vlastní vinou (nezdravé stravování, stres, alkohol, kouření, nedostatek spánku aj.), tak i bez vlastního přičinění, například z důvodu špatného ovzduší či pasivního kouření. V neposlední řadě jsou játra často zatěžována i příjmem většího množství léků, které řeší onemocnění, které nás v danou chvíli, bohužel někdy i během celého života, provázejí.

Proč jsou pro nás játra důležitá?

Játra jsou „detoxikační továrna" našeho těla a jsou největší žlázou v lidském těle o hmotnosti okolo 1,5 kg. Jednou z jejich funkcí je zbavovat tělo toxických látek přijatých trávicí soustavou, plícemi nebo kůží. Největším úskalím je, že nás játra nebolí, a tak je péče o tento důležitý orgán často podceňována. Je důležité mít na paměti, že pokud nejsou játra v pořádku, odrazí se to na naší celkové kondici. Ignorování zdravotního stavu tohoto orgánu může vést ke zdravotním komplikacím.

Dopřejme si proto detoxikační kúru alespoň jednou ročně!

Vyberte si váš měsíc na jarní očistu a hlavně začněte. Snažte se více sportovat, zdravěji a pravidelně jíst, dostatečně pít „obyčejnou" vodu, neslazené minerální vody, čaje, čerstvé šťávy a ideálně nepít černou kávu a alkohol. Někdo mívá „suchý" únor, protože je to ten nejkratší měsíc roku, ale můžete začít březnem nebo dubnem. A v případě, že nevydržíte celý měsíc, nevadí. Už jen to, že se omezíte v konzumaci alkoholu, je krok vpřed. Kromě sportovní aktivity si dopřejte si odpočinek a dostatečné množství spánku.

Navíc v tomto období můžete své úsilí podpořit vhodným doplňkem stravy pro vaše játra.

Užijte si příchod jara a zkuste letos dopřát vašim játrům na jaře takovou malou dovolenou v podobě jarní očisty. Jistě si to zaslouží a určitě vám to vrátí!


firemní prezentace

 

 


Přispívá k ochraně jater před dopady některých škodlivin

Podporuje zlepšení průběhu chronických zánětů jater2 

Pomáhá udržet hladiny cholesterolu v krvi

Ovlivňuje nealkoholové poškození jater2

Doplněk stravy LIPOVITAN S obsahuje 140 mg silymarinu (80% extrakt ze semene rostliny ostropestřec mariánský) v 1 tabletě. Ostropestřec mariánský neboli silymarin přispívá k ochraně jater před dopady některý škodlivin.

Reference:
1. Pradhan SC, Girish C. Hepatoprotective herbal drug, silymarin from experimental pharmacology to clinical medicine. Indian J Med Res. 2006 Nov;124(5):491-504. 
2. Milk Thistle from www.mayoclinic.org. 3 Saller R, Brignoli R, Melzer J, Meier R. An updated systematic review with meta-analysis for the clinical evidence of silymarin. Forsch Komplementmed. 2008 Feb;15(1):9-20.
Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz