PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTOLéto se nám pomalu blíží a s ním i hezké počasí, na které se většina z nás po dlouhé zimě těší. Proto bychom již nyní měli myslet na zdraví a vzhled našich nohou a mít je připravené do sandálek. Právě jedním ze zdravotních rizik, které nohy, a především nehty často postihují, jsou plísňové infekce a vzhledem k tomu, že její léčba je dlouhodobá a trvá několik týdnů či dokonce měsíců, je právě nyní ten pravý čas se na toto téma zaměřit.

Co je plíseň nehtů a kde se vyskytuje?

Plísňová infekce nehtů (onychomykóza) je progresivní onemocnění způsobené dermatofyty, které se usazují mezi nehty a bez správné a včasné léčby sama nezmizí. Infekce obvykle začíná na konci nehtu, který se zbarví nažloutle, hnědě nebo zeleně. Plíseň roste pod nehtem nebo do něj vrůstá, což způsobí, že nehet se ztlušťuje a láme. Někdy se nehet částečně nebo zcela oddělí, což může být bolestivé. V některých případech může nehet dokonce z prstu na noze nebo na ruce zcela odpadnout.

Nehty - nejčastěji nehty na nohou - jsou infikovány plísní kvůli nadměrné vlhkosti, teplu, pocení nebo případně v důsledku nedostatečné hygieny. Normálně bývá nehet pro průnik plísně příliš silný. Poškozené nehty se však mohou snadno infikovat. Pro vývoj a šíření plísně představují vhodné podmínky příliš těsné boty a/nebo potící se nohy. Plísňové infekce jsou velmi nakažlivé a mohou se přenést na další osoby (například ve veřejných sprchách). Je také možná samokontaminace: infekce se může šířit z jednoho nehtu na druhý. Některé osoby (diabetici, pacienti užívající kortikosteroidy, pacienti s oslabeným imunitním systémem) jsou k plísňovým infekcím náchylnější. Je důležité léčit plísňovou infekci nehtů co nejdříve: čím je infikovaná plocha menší, tím rychleji se infekce vyléčí. Včasným ošetřením je také možno předejít tomu, aby se infekce rozšířila i na další nehty.

Důležitá je prevence

Vhodnou prevencí před onychomykózou je častá hygiena a nošení hygienické obuvi ve veřejných bazénech, wellness prostorách, saunách, ale i hotelových pokojích a koupelnách. Také je důležitá pravidelná výměna ponožek ze správného materiálu i dostatečné vysušení nohou ručníkem po koupeli. V létě je pak vhodné chodit co nejvíc v otevřené obuvi. 

Jak zatočit s nehtovou plísní?

Pokud se příznaky plísně objeví, je velmi důležité začít s včasným a účinným ošetřením, které by mělo být postavené na 3 základních faktorech. Důležité pro účinné ošetření je mechanismus účinku produktu, rychlá a efektivní penetrace do místa problému a způsob použití, které je pro koncového zákazníka velmi důležité a mělo by být, co nejjednodušší a neohrožovat denní rutinu. A právě na všechny tyto faktory se zaměřuje nové složení a technologie přípravku Excilor®, který je nyní novinkou na trhu.

Excilor® - nová generace ošetření plísňových infekcí

Přípravek Excilor® je zdravotnický prostředek a funguje tak, že upravuje hodnotu pH uvnitř nehtu, čímž pro plíseň vytváří nepříznivé prostředí a zamezuje tak dalšímu růstu plísně a pokračujícímu poškozování nehtu. Jeho složení je zároveň obohacené o glycerol, nehtové lipidy a biotin k podpoře péče o nehty během jejich ošetření. Pomáhá tedy znovu vybudovat poškozenou nehtovou strukturu, čímž zlepšuje kosmetický vzhled nehtu a poskytuje pevnější bariéru proti další plísňové invazi.

Díky své unikátní technologii TransActiveTM založené na optimalizaci hydratace, lépe a rychleji penetruje do nehtu a na rozdíl od klasických antimykotik, které mají velké molekuly, malá molekula přípravku Excilor® snadněji proniká do nehtu a působí tak ihned v místě problému.

Excilor® je k dispozici ve dvou formách dle potřeb různých uživatelů - Excilor® pero a Excilor® roztok. Excilor® roztok je doporučován pro vážnější stavy onychomykózy a lépe se doporučuje díky své aplikaci ženám a Excilor® pero pro preciznější nanášení se lépe doporučuje mužům.

Použití pera i roztoku je velmi snadné a stačí k tomu 1 minuta denně. Nehet je před použitím důležité očistit a pak pomocí aplikátoru potřít celý nehet, spodek nehtu a jeho okraje. Na infikovanou plochu je potřeba nanášet přípravek dvakrát denně (jednou ráno a jednou večer), a aby mohl přípravek do nehtu proniknout, je potřeba ho nechat zaschnout po dobu 30- 40 sekund. Nehet není potřeba pilovat a dle klinických studií jsou výsledky viditelné již po 2 týdnech používání produktu.

Článek je firemní prezentací


Inzerce


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz