ZAVŘETE VSTUPNÍ BRÁNU INFEKCE: CHRAŇTE SLIZNICI NOSU A ÚST!Vědci a infektologové se shodují v tom, že Česko na podzim může zasáhnout další vlna koronavirové epidemie. O tom, jak situace v ČR bude vypadat, rozhodne i jeden bod zlomu, a to návrat dětí do školních kolektivů. Každá rodina se školou povinnými ratolestmi bude vystavena velké zkoušce-ochránit děti, a tím i celou rodinu, před nákazou. Riziko se zvyšuje i s mutací delta, která má potenciál pro rychlé šíření u neočkovaných populací, jako jsou školáci. Faktem je, že i když se od začátku července u nás mohou nechat očkovat děti starší dvanácti let, mnoho jich naočkovaných zatím není, řada rodičů s jejich očkováním totiž váhá.

Hlavní vstupní branou infekce nemocí z nachlazení, chřipky i covidu-19 jsou horní cesty dýchací, zejména nos a ústa. Účinnou ochranu poskytnou ústní a nosní spreje, které jsou volně dostupné v lékárnách. Během předchozích měsíců se staly důležitými pomocníky v boji s nákazou. Jejich oblíbenost potvrzuje fakt, že v Evropě se jich prodalo více než 2 miliony kusů. Tyto spreje účinně chrání před nákazou více onemocnění horních cest dýchacích, včetně covid-19.

Virostop je založen na přírodních složkách, z nichž nejúčinnější je extrakt z Cistu krétského.

„Po nastříkání do hrdla či nosu vytváří na sliznicích ochrannou bariéru, přes kterou se částečky viru nedostanou hlouběji do organismu, kde způsobují největší komplikace. Tímto způsobem fungují i na všechny nové mutace," tvrdí maďarský virolog a klinický mikrobiolog Dr. István Jankovics.

Účinné látky, které Virostop ústní a nosní sprej obsahují, vytváří na ústní a nosní sliznici ochranný film, který brání proniknutí bakterií a virů do organismu. Jsou účinnou prevencí proti chřipce a nachlazení, chrání také proti koronaviru SARS-CoV-2.

 

Rostliny Cistus se používají v lidové medicíně jako protizánětlivé, antialergické, rány hojící, antimikrobiální, cytotoxické a vazodilatační látky. Příznivé vlastnosti jsou spojeny hlavně s obsahem polyfenolů, které jsou klasifikovány jako silné antioxidanty a lapače volných radikálů.1

 

„Mezi účinnými látkami VIROSTOPU je třeba zmínit polyfenoly, které se vážou na oblast spike proteinu zodpovědného za vstup viru do hostitelské buňky. Tato oblast je podobná známým aminokyselinám a na základě dosavadních poznatků na ní neprobíhají žádné mutace. Na základě toho lze předpokládat, že polyfenoly Virostopu jsou účinné i proti novým variantám koronaviru," vysvětluje dále Dr. Jankovics.

Společnost Herb-Pharma s.r.o, která spreje vyrábí, ještě před několika měsíci provedla testy na zvířecích buněčných tkáních, které prokázaly úspěch Virostopu v boji s viry SARS-CoV-2 a viry chřipky A a B.

Výhodou zároveň je, že Virostop účinkuje ihned po nastříkání na sliznice a poskytuje tak okamžitou účinnou ochranu. Oba spreje jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání již pro děti od 3 let. Jejich přírodní složení zaručuje bezpečnost i při kombinaci s jinými léčivy.

„Právě v souvislosti s nástupem třetí vlny, kterou způsobí nové mutace koronaviru, je maximálně důležitá vhodná a účinná prevence. A právě tyto vlastnosti Virostop nabízí," uzavírá Dr. Jankovics.

Více na https://cz.virostop.info/

Reference:

1. Attaguile G., Russo A., Campisi A., Savoca F., Acquaviva R., Ragusa N., Vanella A. Antioxidační aktivita a ochranný účinek na štěpení DNA extraktů z Cistus incanus L. a Cistus monspeliensis L. Cell Biol. Toxicol. 2000; 16 : 83-90. doi: 10,1023 / A: 1007633824948. 


NAŠE SOUTĚŽ

Odpovězte správně na soutěžní otázku do 30. 9. 2021 a získejte jeden z 5 balíčků produktů řady Virostop.

Správné odpovědi zasílejte na email: magazin@hcom.cz s heslem VIROSTOP.

......

Soutěžní otázka: JE VIROSTOP ÚČINNÝ NA VIRY?

A) ano, na některé chřipkové viry

B) ano, na viry včetně koranaviru SARS-CoV-2 a chřipky typu A,B

C) ne, jen na bakterie

Zpět