Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyACIDOBAZICKOU ROVNOVÁHU V ORGANISMU PODPORUJE NATRIUM PHOSPHORICUMPharmDr. Jana Strieglerová


Schűsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 (hydrogenfosforečnan draselný).

Natrium phosphoricum podporuje udržení acidobazické rovnováhy v organismu. Je to důležitá sůl pro léčbu překyselení, tedy odbourávání kyselin. Nachází se ve svalových a nervových buňkách, v krvinkách a buněčné tekutině.

Ovlivňuje metabolismus kyseliny mléčné ve svalech, podílí na jejím odbourávání po fyzické zátěži (sportu), a tím snižuje či eliminuje následné svalové bolesti. Působí také na činnost lymfatického systému.

Jak se nejčastěji projevuje chronický nedostatek soli č. 9?

Deficit této soli je viditelný v obličeji. Pleť je uhrovitá, mastná. Tvoří se akné, nejčastěji na čele, na bradě a kolem úst. Obličej působí matným leskem, který lze setřít. Mastná pleť je převážně v oblastech brady, čela a nosu. Subjektivně mohou pacienti popisovat kyselou chuť v ústech, kyselé říhání, pálení žáhy, kysele páchnoucí pot nebo stolici. 

Psychické projevy nedostatku soli Natrium phosphoricum 

Organismus po fyzické i psychické stránce funguje jako spojená nádoba a změny na úrovni fyzické se projeví i v našem nitru, náladách a pocitech. Dlouhodobé nadměrné množství kyselin v organismu má vliv na chování, prožívání a emoce. Objevuje se podrážděnost, změny nálady, nepřiměřené reakce, výbuchy vzteku a agresivní chování.

Užívání 

Při chronických potížích je vhodné dlouhodobé užívání, např. po dobu 4 - 8 týdnů, dospělí užívají 3x denně 2 tablety, děti mladší 12 let 3x denně 1 tabletu. Tento dávkovací režim je možno v průběhu roku několikrát opakovat. Tablety se nechají volně rozpustit v ústech nebo ve 2 dcl neperlivé vody a popíjí se. Toto dávkovací schéma je vhodné i jako preventivní užívání u lidí s rodinnou zátěží, např. poruch metabolismu kyseliny močové.

Při akutních zánětech (např. akutním zánětu močových cest) se užívá 1 tableta každých 5 - 10 min. do zlepšení.

Preventivně sůl č. 9 užívají např. sportovci před, v průběhu i po tréninku. Podpoří se tak odbourávání kyseliny mléčné ve svalech a předejde následným svalovým bolestem. Pro sportovní aktivity je praktické užívání formou iontového nápoje v kombinaci se solí č. 7 Magnesium phosphoricum D6. Od každé soli rozpustit 5 tablet v 0,5 l neperlivé vody a popíjet.

Kombinace s dalšími solemi

Pro zvýšení efektu léčby a podpory celkového metabolismu a vylučovacích procesů je vhodné kombinovat sůl č. 9 ještě s dalšími solemi.

Velmi vhodná je kombinace se solí č. 10 Natrium sulfuricum D6, která podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin. Podporuje vylučování nadměrného množství tekutin a detoxikační procesy v organismu.

Pro podporu odbourávání kyseliny močové a při dně je to kombinace se solí č. 9+10+11 (Silicea D12)

Při chronických zánětlivých onemocněních (revmatické potíže, chronické střevní záněty apod.) lze kombinovat se solí č. 6 Kalium sulfuricum D6.

Pro posílení cévního a lymfatického systému, např. v létě při cestování nebo při sklonech k otokům dolních končetin je vhodná kombinace solí č. 1+7+9+10 a polykomponentní homeopatické léčivo Lymphomyosot gtt. 

Další režimová opatření 

Při léčbě překyselení organismu je velmi důležité myslet i na stravování a omezit nebo úplně vysadit potraviny, které podporují v těle kyselinotvorné reakce. Je to především káva, alkohol, cukr, bílá mouka, maso a tučné potraviny.

Důležité je pít zvýšené množství čisté neperlivé vody.

Aktivní pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu a nácvik správného dýchání, aktivace bránice a mezižeberních svalů podpoří okysličování tkání, a tím i eliminaci produktů metabolismu kyselin plícemi. Tyto cviky se lze nejlépe naučit pod vedením zkušeného fyzioterapeuta. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium phosphoricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 9. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

......

K PROBLEMATICE BY VÁS MOHLO DÁLE ZAJÍMAT:

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

CALCIUM SULFURICUM NA CHRONICKÝ ZÁNĚT

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie