Cookie Consent by Free Privacy Policy website


ALPHEGA MAGAZÍN V NOVÉM, JEŠTĚ ATRAKTIVNĚJŠÍM KABÁTKURok 2018 je pro Alphega lékárny rokem narozeninovým. Zatímco celý koncept oslavil desáté výročí úspěšného fungování na českém trhu, čtenářsky velmi oblíbený Alphega magazín v letošním roce slaví 5. narozeniny. K této příležitosti realizační tým magazínu připravil mnohá vylepšení, která vycházejí vstříc potřebám i těm nejnáročnějším čtenářům.

Velkou změnou magazínu je jeho nová vizuální stránka. Ta vychází z mezinárodního layoutu, který využívají všechny členské země projektu Alphega lékárna (ČR, VB, Itálie, Španělsko, Francie, Rumunsko, Německo, Nizozemí, Turecko). Alphega magazíny napříč Evropou tedy dodržují stejné grafické zásady, podporují značku Alphega lékárna a dokazují mezinárodní sílu a jednotnost.

„Nový layout je odlehčený, čistší a modernější. Kopíruje současné trendy, a přitom zůstává ve všech ohledech čtenářsky velmi přívětivý," popisuje Ing. František Řiský, marketingový manažer společnosti Alliance Healthcare, která magazín vydává.

„Kromě toho v magazínu nyní používáme kombinaci několika fontů. Ty byly pečlivě vybrány tak, aby se text lépe četl a byl našim očím příjemnější," doplňuje Ing. Řiský.

Inovativní grafický styl klade důraz na oblé tvary, přesněji řečeno kruhy, či „bubliny", jež jsou symbolem přátelské komunikace, zdraví a pozitivní budoucnosti. Tato grafika byla zvolena na základě výzkumu, který se uskutečnil ve Velké Británii a Francii. Výzkumu se účastnily 2 skupiny respondentů - laická veřejnost a lékárníci. Všem respondentům byly předloženy 2 koncepty a bylo zjišťováno, jaký grafický styl je čtenářům i odborníkům nejbližší. Vítězné „bubliny" působí originálně, svěže a pozitivně.

V inovacích je síla

Nový Alphega magazín je dále rozšířen o rubriku na téma VYVÁŽENÉ STRAVOVÁNÍ, a svým čtenářům tak nabízí ještě více tipů a rad z oblasti výživy a zdravého životního stylu. Protože právě strava je jedním ze základních pilířů ovlivňujících kvalitu života ve všech jeho obdobích. „Edukujeme pacienty v péči o vlastní zdraví a nadále připomínáme nezastupitelnou funkci prevence, která je základem předcházení nemocí a jejich následků. A to vše atraktivní a velmi čtivou formou," uzavírá marketingový manažer.


Alphega magazín je life-stylovým časopisem, který edukuje širokou veřejnost v oblasti zdravého životního stylu. Vychází šestkrát ročně, každé číslo v nákladu 60 tisíc kusů. 

Designed by freepic.diller / Freepik

Zpět

SUCHEJ ÚNOR 2023

Tradice měsíce bez alkoholu pokračuje i letos, tentokrát s podtextem „Nepít je umění“. Najdi v sobě umělce. Tvoř. Objev svoje Suchý umění a poděl se o něj se světem. Podpoříš tak přes 1 000 000 těch, kteří jsou v Česku na hraně rizikové konzumace. Suchej únor nemusí člověk zvládat sám, je to i pozitivní týmová výzva. Více na suchejunor.cz

CHŘIPKA POMALU ODEZNÍVÁ

Ve 3. týdnu nového roku se nemocnost akutních respiračních infekcí včetně chřipky (ARI) snížila o 12 % a dosáhla hodnoty 1417 případů na 100 000 obyvatel. Pokles je pozorován ve všech krajích a ve všech věkových skupinách. Nejvyšší nemocnost ARI je aktuálně hlášena z krajů Moravskoslezského a Jihomoravského. V kategorii tzv. chřipkových onemocnění (ILI) se nemocnost snížila o 25,3 %, pokles je evidován zejména ve věkové skupině 25 - 64 let. Nemocnost však stále zůstává na relativně vysokých hodnotách a svědčí o tom, že chřipková epidemie v ČR odeznívá velmi pomalu.

DO ČR DORAZILO STO TISÍC BALENÍ ANTIBIOTIK

Do lékáren budou v prvním únorovém týdnu zaváženy nejen mimořádné dodávky antibiotik, ale i ty plánované, které se daří urychlovat. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že jde o antibiotika, která jsou registrovaná v některém jiném členském státě EU. Vláda udělila souhlas se stanovením dočasné úhrady z veřejného zdravotního pojištění, která bude platit od 1. února 2023. Ministerstvo zdravotnictví také připravuje legislativu, jejíž navržení vládě očekává v březnu. Kromě povinnosti mít k dispozici zásoby léčiv pokrývající aspoň dva měsíce dodávek je také navrhováno mimo jiné i razantní zvýšení trestů za neúplnou a neprůkaznou evidenci léčivých přípravků v lékárně.

NEJBLIŽŠÍ KONGRESY 2023

Jarní, již VI. 3D kongres Healthcomm Professional startuje 6. 3. 2023 a proběhne online do 2. 4. 2023. Osobně se kongresu Healthcomm Professional můžete zúčastnit 14. – 15. 4. 2023 v Brně, 28. – 29. 4. v Praze a jarní cyklus zakončíme v Olomouci 12. 5. 2023. Další informace o kongresech v roce 2023 na https://www.healthcomm.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie