Cookie Consent by Free Privacy Policy website


HOMEOPATIE ZA TÁROU: NEŠTOVICEPravidelný homeopatický sloupek připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie a výživového poradenství aplikuje denně ve své lékárenské praxi.

Neštovice

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Neštovice (Varicella) je virové, velmi nakažlivé onemocnění, které probíhá převážně v dětském věku. Nemoc se šíří kapénkovou infekcí a dotekem postižené kůže. Pacient je infekční už 1-2 dny před kožním výsevem až do úplného zaschnutí posledního pupínku. Toto onemocnění je nejvíce typické pro období předškolního věku a ve školkách se velmi rychle šíří.

Mezi příznaky patří typické svědivé puchýřky naplněné tekutinou. Stav může provázet únava, bolesti hlavy, zvýšená teplota nebo horečka. Puchýřky se objevují obvykle na kůži celého těla, mohou postihnout i sliznici dutiny ústní nebo pohlavních orgánů.

Takto nemocné dítko je třeba držet izolovaně od kolektivu. Je vhodné zajistit klidový režim a dostatek spánku. Organismus tak podpoří své přirozené regenerační procesy.

Pro lokální ošetření se doporučuje potírat puchýřky tea tree olejem, který má dezinfekční účinky a zmírní svědění. Dobře působí i Dapis gel nebo obyčejný tekutý pudr (bez mentolu).

Homeopatie má v léčbě neštovic své nezastupitelné místo

Lékem číslo jedna je Rhus toxicodendron 15 C - je to lék na fázi výsevu puchýřků naplněných tekutinou. Podáváme od prvních příznaků výsevu až do zaschnutí posledního pupínku 3x denně.

Mezereum 9 C je lékem fáze tvorby strupů. Tato fáze je nepříjemná v tom, že kůže pod stroupky svědí a děti mají tendenci se škrabat a strhávat strupy. Mezereum sníží svědivost a podpoří hojení tkání pod strupem. Dávkování 3x denně

Pro prevenci tvorby jizev se používá Antinonium tartaricum 9 C 1x denně během fáze tvorby strupů až do úplného zahojení.

Pokud má dítě horečku, přidáme homeopatické léky na horečku podle příznaků:

Ferrum phosphoricum 15 C - teplota spíše zvýšená (do 38-38,5°C), kůže může být pokrytá studeným lepkavým potem. Dítě je unavené a přecitlivělé na hluk. Dávkování: 3-5x denně.

Aconitum napellus 15 C - vysoká horečka, často začíná kolem půlnoci. Je to tzv. suchá horečka - bez pocení. Silná žízeň na studenou vodu. Dávkování po 15 min. nebo rozpustit 5 granulí do vody, popíjet.

Belladonna 15 C - vysoká teplota s výrazným pocením. Nemocný je rozpálený, má červené tváře, pocit tepání v hlavě, může být žízeň, ale nemusí. Dávkování - po 15 min. do úlevy nebo do pitného režimu a často popíjet.


Pro výběr dalších homeopatických léků na horečku se můžete inspirovat ve starším článku Magazínu

Homeopatie za tárou: Horečka ZDE


Zpět

ZIMNÍ ONLINE KONFERENCE

Přihlaste se na ONLINE KONFERENCI HEALTHCOMM PROFESSIONAL, která bude probíhat od 15. listopadu 2022 až do konce roku. Odborný akreditovaný obsah bude rozdělen na dílčí bloky, abyste si mohli témata k vystudování i výši získaných bodů poskládat sami dle svých časových i zájmových preferencí.

USNESENÍ XXXI. SJEZDU DELEGÁTŮ ČLnK

V sobotu 5. 11. 2022 se konal sjezd delegátů ČLnK. Zástupci lékárníků projednali návrhy, jež chtějí prosadit u poslanců a vlády. Sjezd vyzývá zdravotní pojišťovny ke spolupráci na změně odměňování lékárenské péče vedoucí k ekonomické stabilizaci lékáren. Představenstvu ČLnK sjezd mj. uložil prosazovat možnost mimořádného výdeje chronicky užívaného léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis lékárníkem, prosazovat zastropování distribuční části společné obchodní přirážky u léčivých přípravků a zdravotnických prostředků, prosazovat možnost náhledu lékárníka do lékového záznamu pacienta 5 let zpět nebo možnost náhledu lékárníka do propouštěcí zprávy pacienta (se souhlasem pacienta) za účelem konzultační činnosti aj.

KNÍRATÝ MĚSÍC

Již tradičně si pánové po celém světě nechávají v listopadu narůst knír v rámci osvětové akce Movember, která má šířit povědomí o mužském zdraví. V ČR proběhne v rámci Movemberu kampaň „TO NEVOČŮRÁŠ!“. Partnerem je nadační fond Muži proti rakovině spolu s Českou urologickou společností ČLS JEP. Zájemci o vyšetření si mohou na webových stránkách objednejse.muziprotirakovine.cz najít nejbližšího urologa a objednat se na Movember prohlídku.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie