Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyHOMEOPATIE ZA TÁROU: NOVÝ ZAČÁTEKPříchod nového človíčka na svět je velice očekáváný nejen u nastávající maminky, ale s ní se na něj intenzivně připravuje i miminko. Je to náročné období pro obě zúčastněné strany. 

S postupujícím těhotenstvím a blížícím se termínem porodu se velice často objevuje nervozita, strach, úzkost, nespavost, ale i veliké těšení na miminko. S obavami, jak to zvládnu, aby všechno dobře dopadlo a podobnými se nejčastěji setkávají prvorodičky. Při strachu z neznámého pomůže lék Gelsemium sempervirens 15C. Užívá se 1x denně 5 granulí, v případě větší potřeby i častěji.

U některých nastávajících maminek se objevuje střídání radostného očekávání s pocity sebelítosti, podrážděním a nervozitou. Tyto stavy pomáhá zmírňovat lék Ignatia amara 15C. Nejčastěji se užívá 1x denně 5 granulí.

V této vypjaté době je dobré užívat lék Sedatif PC. Jedná se o vícesložkový lék určený k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, podrážděností, nervozitou a mohou se objevit i lehké poruchy spánku. Užívá se 3x denně 1-2 tablety. Osvědčilo se mi nosit s sebou v kabelce a v případě potřeby si ještě tabletku přidat.

Před porodem je dobré nabrat co nejvíce sil a hodně odpočívat. Ne vždy je ale možné se dostatečně vyspat. Zvětšené břicho brání snadnému hledání poloh, kdy se nastávající mamince dobře odpočívá a spí. Také časté nucení na močení klidu nedodá. 

Arnicu montanu 9C je vhodné užívat v případě, že celé tělo je bolavé a miminko neustále kope. Bere se 5 granulí před spaním. Některé maminky se budí obavami o své miminko. Všichni kolem spí a ony nemohou. V tomto případě je dobré užít lék Arsenicum album 9C po probuzení. Většinou se obavy zmírní a nastávající maminka může zase usnout. I v případě nespavosti lze užívat Sedatif PC. Buď vzít 2 tablety před spaním nebo 3x denně 1 tabletu, kdy se celá mysl zklidní.

Přibližně 2 týdny před předpokládaným termínem porodu je vhodné začít užívat homeopatické léky, které usnadní průběh porodu. Jedná se o kombinaci léků Actea racemosa 9C, Caulophyllum 9C a Arnica montana 15C. všechny tři léky se užívají 1x denně 5 granulí.

Actea racemosa připravuje dělohu na dobrou práci během porodu, zvyšuje citlivost receptorů v těle ženy na přirozeně se vyplavující oxytocin během porodu.

Caulophyllum pomáhá připravit porodní cesty, uvolňuje při tzv. poslíčcích, kdy se děloha připravuje k porodu.

Arnica montana zlepšuje prokrvení tkání včetně placenty, posiluje a regeneruje svaly, včetně dělohy.

Dobrou přípravou k porodu jsou i dlouhé procházky na čerstvém vzduchu v přírodě, které mohou pomoci miminku sestoupit do pánve a maminku lehce uklidní. Vždyť sluníčko, vzduch a příroda působí jako balzám na mysl a přináší neskutečný klid do duše.

PharmDr. Lenka Štýsová


SÉDATIF PC je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují například neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku.

SPC SÉDATIF PC

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie