Cookie Consent by Free Privacy Policy website


HOMEOPATIE ZA TÁROU: SLUNCE, MOŘE, HORKO, ……ÚPAL, ÚŽEH A DALŠÍ „RADOSTI“Prázdniny jsou tu. Strávit je u moře, na kole, v horách nebo na vodě? Slunce a volno si lze užít různě. Vždy je ale třeba míti na paměti, že životadárné slunce může být i velice zrádné. Dlouhý pobyt na slunci v kombinaci s horkem letních dní vykouzlí snadno nemoci z přehřátí. Necítíte se celkově dobře, jste hodně unaveni, objevily se tepavé bolesti hlavy, zvýšená teplota, točení hlavy a závratě, zvracení? Přidala se i citlivost na jakýkoliv otřes a tuhne vám šíje? Navštívili Vás nepříjemní společníci horkých dní - úpal a úžeh.

Při dodržování preventivních opatření se jim můžeme vyhnout. Dodržování pitného režimu je jedno ze základních pravidel pobytu za horkých dní. Důsledně se vyhýbáme slunci mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne, snažíme se nosit lehké a vzdušné oblečení. V horkých dnech zásobujeme naše tělo raději lehce stravitelnými pokrmy. V těchto dnech je lepší zvolnit nejen pracovní tempo, ale i různé aktivity, při kterých jsme vystaveni slunci - běh, skákání, jízda na kole.

Ale i přes preventivní opatření se mohou příznaky objevit. Vždy se snažíme tělo zchladit. Přesuneme se na chladnější místo, pustíme si větrák, klimatizaci, zchladíme se vodou.

"Pokud je to možné raději si lehneme, nohy dáme do zvýšené polohy a pomalu doplňujeme nejen vodu, ale i minerály formou dehydratačních roztoků nebo naředěného džusu", připomíná PharmDr. Lenka Štýsová, která se ve své praxi věnuje i homeopatii.

Co vybrala paní doktorka z homeopatických přípravků?

Kromě výše uvedeného nám může pomoci i homeopatikum China 9C, které pomáhá tělu správně hospodařit s vodou i minerály.

Pokud vysokou teplotu doprovází suchá pokožka, která se nepotí a objevuje se žízeň, pomůže nám lék Aconitum napelus 9C. Pokud se u nás projeví strach, sáhneme raději po vyšším ředění 15C.

Při úpalu nám mohou být velice pomocné i další homeopatické léky:

U vysoké teploty s pocením a tepavými bolestmi hlavy uleví Belladonna 9C.

Pokud se přidají bolesti v zátylku, svalová slabost a postižený nemá žízeň, pomůže lék Gelsemium 9C.

PAMATUJTE:

Léky podáváme v krátkých intervalech do úlevy a postupně vysazujeme.

Pokud se zdravotní stav nelepší, zavoláme lékaře.

Přeji Vám krásné léto bez nepříjemných společníků!

Zpět

200 LET OD NAROZENÍ OTCE GENETIKY

V červenci si připomínáme 200 let od narození Gregora Johanna Mendela (1822–⁠1884), všestranné osobností, která objevem zákonů dědičnosti předběhla svou dobu. Oslavy proběhnou v celém Brně, samozřejmě ale hlavně na Masarykově univerzitě. Akce a program na https://mendel200.muni.cz/. Na odborné projekty naváže 17.–24. 7. 2022 Mendel Festival 2022 propojující vědu, víru a zábavu.

SVĚTOVÝ DEN VETERINÁRNÍCH LÉKAŘŮ

Světový den veterinárních lékařů si připomínáme 9. července. Hlavním záměrem tohoto dne je seznámení lidí s prací veterinářů, ale také osvěta, jak našim zvířecím mazlíčkům můžeme pomoci sami.

MEDÚZY Z PRAHY V GUINESSOVĚ KNIZE

Česká republika má otisk v Guinnessově knize rekordů. Vděčí za něj pražskému Světu medúz, největší expozicí těchto specifických mořských živočichů v Evropě. Může se zároveň pochlubit i unikátním kulovitým akváriem, které bylo do knihy rekordů zaznamenáno jako největší na světě. Svět medúz najdete na střeše OC Arkády Pankrác. Otevřeno je od pondělí do neděle. https://svetmeduz.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie