Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyHOMEOPATIE ZA TÁROU: VÍTEJ ŠTÍHLÝ ROKU 2020Přelom prosince a ledna je téměř vždy spojen s bilancováním předchozího roku. Co se povedlo, v čem je prostor pro zlepšování, co úplně nedopadlo podle našich představ. A jako každý rok je tu kopa novoročních předsevzetí. Mezi velice časté patří „konečně zhubnu", „začnu cvičit", „začnu zdravě jíst". 

Teď jen nastudovat všechny „zázračné" redukční diety, vybrat si jednu z nich a hurá do toho. Aby bylo dílo kompletní, pořídit ještě permanentku do posilovny nebo na jiné cvičení. V lednu, a ještě tak v půlce února, jsou tělocvičny plné, všichni plni nadšení jak na startu Beskydské sedmičky a nikdo si nepřipouští, že by do vysněného cíle nedošel. Ale statistka je neúprosná. Čím víc velkých změn najednou, tím rychlejší ukončení snahy a návrat do starých kolejí.

Lidské tělo, aby mohlo dobře fungovat, musí být v rovnováze a o svoji rovnováhu se neustále snaží

Každá buňka v těle potřebuje pro své fungování glukózu. Cukr není špatný, ale jde o to, kolik jej tělu dáme. Pokud sníme talíř cukroví, hladina cukru v krvi letí do závratných výšin. Tam ji ale tělo nemůže nechat, protože příliš mnoho cukru škodí a způsobuje potíže. A naše chytré tělo okamžitě vyplaví inzulín, aby snížil vysokou hladinu cukru, která tělu škodí, a nastolil opět rovnováhu. Kam ale s tak velkým množstvím cukru? Inu, přeměnit na tuk a uložit na horší časy. Však on se bude hodit, až bude tělo trápit nějakou nesmyslnou dietou. Vše v těle je o rovnováze.

Nebudu zde psát o tom, co dělat: že je třeba zdravě jíst, přirozeně se dostatečně hýbat, pořádně odpočívat, zbytečně se nestresovat. To všichni dobře znají, jen je tyto zásady nutné začít postupně dodržovat.

A co na to homeopatie?

Neznám homeopatický lék, který po vycucání několika pilulí způsobí, že tuky na našem těle začnou okamžitě mizet. Homeopatické léky pomáhají našemu tělu udržet v těle rovnováhu a naši snahu o zdravé tělo podpořit. Jejich efekt je relativně pomalý, ale stojí za to. Na prostorově výraznějším těle jsme pracovali mnoho měsíců a rychlý účinek by nestihl pomoci upravit léty naučené návyky. A které léky mohou pomoci? 

S rychlejším nastartováním metabolismu pomůže lék Calcarea carbonica 9C. V jejím popisu najdeme nejen obezitu jablíčkového typu, ale také silné pocení na hlavě, únavu a vyčerpání, ale také chuť na sladkosti, vejce a těžce stravitelné potraviny. Do jejího obrazu patří i metabolický syndrom a vysoký tlak. Pokud je zpomalený metabolismus spojen s nadýmání, zácpou, hemoroidy a prasklinami je vhodné zavolat na pomoc lék Graphites 9C. Oba léky se dávkují 2x denně 5 granulí.

Nadváhu a zpomalený metabolismus většinou doprovází zadržování vody v těle. Léky Natrum sulfuricum  a Natrum muriaticum v ředění 5C či 9C pomáhají odvést zadržovanou vody z těla pryč. Tyto léky můžeme obden střídat 5 granulí. Thuya occidentalis 9C odplavuje z našeho těla nejen přebytečnou vodu, ale také nánosy zplodin, které jsme si ve svém těle hezky uložili.

Při stavech záchvatovitého přejídání je vhodné užít lék Antimonium crudum 9C. Pokud jsou stavy „žravé" časté, můžeme užívat každý den 5 granulí. Po určité době stačí jen v době, kdy to nejvíce hrozí, např. u sledování televize.

Do nového roku Vám všem přeji mnoho štěstí, zdraví, pevné vůle a co nejvíce vnitřní rovnováhy!

PharmDr. Lenka Štýsová

 

Zpět

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

ZNÁTE SKVĚLOU ZDRAVOTNÍ SESTRU?

Soutěž Sestra roku je určena všeobecným sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kterým se jejich profese stala posláním. Nominace do 22. ročníku Sestry roku končí 30. června. Přihlašování kandidátů je stále možné prostřednictvím webu soutez-sestraroku.cz, e-mailem na registrace@soutez-sestraroku.cz či písemnou formou na adresu redakce časopisu Zdravotnictví a medicína. Slavnostní vyhlášení soutěže pak proběhne 11. října 2023 v pražském kině Lucerna.

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie