Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyIV. ONLINE 3D KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONALPozdrav z prosluněné Barcelony

V březnu se konal již IV. 3D kongres Helthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Tentokrát jsme se online přenesli do prosluněné Barcelony. Díky moderním technologiím se účastníci kongresu mohli virtuálně rozhlédnout nad střechami metropole Katalánska a užít si dokonalý 360° výhled, třeba na dominantu města, jakou je bezpochyby chrám Sagrada Familia. Barcelona je velmi atraktivní město, které jistě stojí za návštěvu. Jsme rádi, že jsme její prohlídku mohli účastníkům kongresu umožnit alespoň virtuálně. 3D foyer kongresových prostor a 3D místnosti s expozicemi našich partnerů působí velmi realisticky, a přináší návštěvníkům kongresu další rozměr studia.

„Ukazuje se, že online forma vzdělávání je velice praktická, protože díky časové flexibilitě mohou studovat i pracovně velmi vytížení lidé. Díky odborným přednáškám se mohou vzdělávat zaměstnanci lékáren s náročnou pracovní dobou, nebo také ti, kteří se ocitli v pracovní neschopnosti či v karanténě. Určitě by se mnou souhlasilo všech 961 návštěvníků IV. 3D kongresu," vysvětluje Ing. Michelle Kratochvílová, manažerka fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry - třetí rozměr on-line kongresu

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional byl přístupný od 3. 3. do 23. 3. 2022, tedy 3 týdny, ve kterých se dalo pohodlně vystudovat všech 11 odborných akreditovaných přednášek. Po absolvování odborných přednášek, mohli návštěvníci získat 15 bodů do systému celoživotního vzdělávání ČLnK.

Další zajímavé přednášky jsme zařadili do bonusové části programu v „Malém sále". Účastníci konference se zde mohli například od viceprezidenta ČLnK, PharmDr. Martina Kopeckého, dozvědět aktuální informace k vydávání léků uprchlíkům z Ukrajiny. Účastníci online konference si prohlíželi rovněž virtuální stánky s expozicemi partnerských společností. Nejvíc návštěvníků zavítalo na stánek generálního partnera akce, společnosti sanofi.

Studující se mohli zúčastnit také soutěže o hodnotné ceny. Aby byli zařazeni do slosování, museli navštívit odborné přednášky a expozice partnerů, čímž splnili podmínky vyplnění tzv. „Hrací karty". Losování proběhlo v úterý 29. 3. 2022. Výhercům blahopřejeme a věříme, že jim výhry udělaly radost.

Pro odlehčení studia byl k dispozici i bohatý doprovodný program. Každý týden kongresu, si mohli registrovaní účastníci zacvičit lekci Feldenkraisovy® metody. Lekce vedla zkušená lektorka Mgr. Monika Šabartová. V místnosti „coffe break" majitelka společnosti CALTHA - Michaela Vaněčková, připravila tři návodná videa na kosmetiku, kterou si můžete připravit i u vás doma. Samozřejmě v programu nechybělo 3D kino a virtuální realita, které lékárníci znají z kontaktních akcí Healthcomm Professional.

Konferencí provázela stále usměvavá moderátorka Iva Kubánková, kterou můžete znát z vysílání České televize. A stejně jako celorepublikové vysílání televize, ani online vzdělávání nezná hranice okresů, proto bylo regionální složení účastníků kongresu velmi pestré. 

Co táhlo nejvíce?

„Ráda bych tímto poděkovala účastníkům kongresu, kteří odpověděli na krátký dotazník. Díky tomu víme, že Vás nejvíce zaujala přednáška na téma nových trendů v diabetologii od prof. MUDr. Milana Kvapila, CSc., MBA a Mgr. Ondřeje Šimandla. Další vysoce hodnocenou odbornou přednášku přednesl PharmDr. Josef Suchopár, Ph.D. na téma Lékové interakce a COVID-19, aneb co nám COVID-19 přinesl za vědomosti a nové informace, případně poučení," hodnotí zájem účastníků Michelle Kratochvílová.

Přednášky na podobná témata, nebo rozšíření problematiky z proběhlého 3D kongresu, mohou zaměstnanci lékáren najít na vzdělávacím portále Educomm.

„Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni," uzavírá Michelle Kratochvílová. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již v Healthcommu připravujeme další odborné přednášky a kongresy. Díky pozitivnímu vývoji epidemie Covidu-19 se můžeme opět setkávat i mimo monitory. Velmi se těšíme, že se po dlouhé době opět uvidíme na fyzických kongresech. O jejich termínech a místech konání se dozvíte na našich stránkách.


Nejblíže je dubnový Kongres Healthcomm Professional pro lékárníky a farmaceutické asistenty v pražském hotelu Olympik Tristar (29.04.2022).

Registrovat se můžete ZDE


Ing. Michelle Kratochvílová a Mgr. Petra Jurajdová
za tým fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie