Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyIV. ONLINE 3D KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONALPozdrav z prosluněné Barcelony

V březnu se konal již IV. 3D kongres Helthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Tentokrát jsme se online přenesli do prosluněné Barcelony. Díky moderním technologiím se účastníci kongresu mohli virtuálně rozhlédnout nad střechami metropole Katalánska a užít si dokonalý 360° výhled, třeba na dominantu města, jakou je bezpochyby chrám Sagrada Familia. Barcelona je velmi atraktivní město, které jistě stojí za návštěvu. Jsme rádi, že jsme její prohlídku mohli účastníkům kongresu umožnit alespoň virtuálně. 3D foyer kongresových prostor a 3D místnosti s expozicemi našich partnerů působí velmi realisticky, a přináší návštěvníkům kongresu další rozměr studia.

„Ukazuje se, že online forma vzdělávání je velice praktická, protože díky časové flexibilitě mohou studovat i pracovně velmi vytížení lidé. Díky odborným přednáškám se mohou vzdělávat zaměstnanci lékáren s náročnou pracovní dobou, nebo také ti, kteří se ocitli v pracovní neschopnosti či v karanténě. Určitě by se mnou souhlasilo všech 961 návštěvníků IV. 3D kongresu," vysvětluje Ing. Michelle Kratochvílová, manažerka fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry - třetí rozměr on-line kongresu

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional byl přístupný od 3. 3. do 23. 3. 2022, tedy 3 týdny, ve kterých se dalo pohodlně vystudovat všech 11 odborných akreditovaných přednášek. Po absolvování odborných přednášek, mohli návštěvníci získat 15 bodů do systému celoživotního vzdělávání ČLnK.

Další zajímavé přednášky jsme zařadili do bonusové části programu v „Malém sále". Účastníci konference se zde mohli například od viceprezidenta ČLnK, PharmDr. Martina Kopeckého, dozvědět aktuální informace k vydávání léků uprchlíkům z Ukrajiny. Účastníci online konference si prohlíželi rovněž virtuální stánky s expozicemi partnerských společností. Nejvíc návštěvníků zavítalo na stánek generálního partnera akce, společnosti sanofi.

Studující se mohli zúčastnit také soutěže o hodnotné ceny. Aby byli zařazeni do slosování, museli navštívit odborné přednášky a expozice partnerů, čímž splnili podmínky vyplnění tzv. „Hrací karty". Losování proběhlo v úterý 29. 3. 2022. Výhercům blahopřejeme a věříme, že jim výhry udělaly radost.

Pro odlehčení studia byl k dispozici i bohatý doprovodný program. Každý týden kongresu, si mohli registrovaní účastníci zacvičit lekci Feldenkraisovy® metody. Lekce vedla zkušená lektorka Mgr. Monika Šabartová. V místnosti „coffe break" majitelka společnosti CALTHA - Michaela Vaněčková, připravila tři návodná videa na kosmetiku, kterou si můžete připravit i u vás doma. Samozřejmě v programu nechybělo 3D kino a virtuální realita, které lékárníci znají z kontaktních akcí Healthcomm Professional.

Konferencí provázela stále usměvavá moderátorka Iva Kubánková, kterou můžete znát z vysílání České televize. A stejně jako celorepublikové vysílání televize, ani online vzdělávání nezná hranice okresů, proto bylo regionální složení účastníků kongresu velmi pestré. 

Co táhlo nejvíce?

„Ráda bych tímto poděkovala účastníkům kongresu, kteří odpověděli na krátký dotazník. Díky tomu víme, že Vás nejvíce zaujala přednáška na téma nových trendů v diabetologii od prof. MUDr. Milana Kvapila, CSc., MBA a Mgr. Ondřeje Šimandla. Další vysoce hodnocenou odbornou přednášku přednesl PharmDr. Josef Suchopár, Ph.D. na téma Lékové interakce a COVID-19, aneb co nám COVID-19 přinesl za vědomosti a nové informace, případně poučení," hodnotí zájem účastníků Michelle Kratochvílová.

Přednášky na podobná témata, nebo rozšíření problematiky z proběhlého 3D kongresu, mohou zaměstnanci lékáren najít na vzdělávacím portále Educomm.

„Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni," uzavírá Michelle Kratochvílová. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již v Healthcommu připravujeme další odborné přednášky a kongresy. Díky pozitivnímu vývoji epidemie Covidu-19 se můžeme opět setkávat i mimo monitory. Velmi se těšíme, že se po dlouhé době opět uvidíme na fyzických kongresech. O jejich termínech a místech konání se dozvíte na našich stránkách.


Nejblíže je dubnový Kongres Healthcomm Professional pro lékárníky a farmaceutické asistenty v pražském hotelu Olympik Tristar (29.04.2022).

Registrovat se můžete ZDE


Ing. Michelle Kratochvílová a Mgr. Petra Jurajdová
za tým fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie