Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAK SE VÁM LÍBÍ ONLINE KONGRES Z USA A KANADY?V pořadí již šestý online kongres Healthcomm Professional v prostředí 3D 360° je tentokrát ze států USA a Kanady. Navazuje tak na tradici, která vznikla v době covidové, kdy nebylo možné ani cestovat, ani se zúčastňovat kontaktních akcí. Online akce se staly nedílnou součástí vzdělávacího procesu a i po rozvolnění epidemických opatření se stále těší velké oblibě u studujících lékárníků, farmaceutických asistentů, lékařů i ostatních nelékařských profesí. A i když se hranice opět otevřely, není na škodu se virtuálně prolétnout celým světem. Připomenout si české stopy na mapě, historii přípravků, které se na náš trh dostaly právě z Kanady nebo USA, v Síni poznání narazit na velikány světové vědy, kteří pro medicínu a farmacii udělali revoluční počiny. Nechat do sebe nasát atmosféru tradic, kultury a poznání zemí, kam se mnozí ani nepodívají...

Times Square je foyer VI. Kongresu Healthcomm Professional v prostředí 3D 360°.

V reálu představuje jednu z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku a je přezdívána „křižovatkou světa" (Crossroads of the World). Účastníci ve virtuálním světě kongresu zde mohou najít intuitivní videa partnerů kongresu, nebo se mohou pobavit a poučit při alternativě hry Riskuj. 

 

...a / nebo třeba ano, protože je prostředí nadchne a dají se jím inspirovat.

Ale zásadní je vždy odborný program, který nehledě na místopis, kam je kongres směřován, má sloužit k rozvoji vzdělání účastníků. Na vystudování 9 odborných přednášek programu VI. 3D 360° kongresu USA & Kanada mají účastníci necelý měsíc (6. 3. - 2. 4. 2023), výhodou je, že se mohou po registraci kdykoli připojit a své studium si časově i preferenčně rozložit. A to vše v pohodlí domova nebo tam, kde je jim to příjemné.

Pokud účastník absolvuje všechny akreditované přednášky a splní jednotlivé závěrečné testy na min. 75 %, získá 9 bodů od ČLnK do systému celoživotního vzdělávání. Česká komora farmaceutických asistentů garantuje kongres pro farmaceutické asistenty. Akce je též garantována Profesní a odbornou unií zdravotnických pracovníků, je tedy určená pro všeobecné zdravotní sestry a další nelékařské zdravotnické profese. 

Síni poznání si účastníci připomenou významné ženy americké farmacie a v krátkých medailoncích se dozví zásadní objevy lékárníků a lékařů za „velkou louží", které ovlivnily na dlouhou dobu svět medicíny a farmacie. Víte, kdo stál u zrodu první antikoncepční pilulky? Kolikrát měnila Coca-Cola svoje složení a proč? Kdo vyvinul vakcínu proti dětské obrně?

 

Je pro účastníky prostředí kongresu příjemné a platforma intuitivní?

Co se jim na VI. 3D 360° kongresu USA & Kanada líbí nejvíce a kde tráví nejvíce času?

Vyhovuje jim časový rámec, který je k vystudování nastavený?

Doporučili by kongres kolegovi? Jaké další funkce by na platformě přivítali?

Jsou informace a poznatky využitelné v jejich praxi a v čem spatřují největší benefity této formy edukace?


Přinášíme odpovědi přímých účastníků.

..........................................

Prim. MUDr. Marek Hakl Ph.D., Centrum léčby bolesti Medicinecare Brno (lektor)

Prostředí kongresu je velmi příjemné, přednášky shledávám jako velmi přínosné. Celá platforma je velmi dobře a profesionálně zpracovaná. Cílem platformy je edukace odborné veřejnosti se zájmem o zvolenou problematiku. Časový rámec je zvolený velmi vhodně, délka přednášek je naprosto vyhovující. Na jedné straně umožňuje přinášet opravdu přehledné informace o zvolené problematice, na druhou stanu není příliš dlouhá a nevede k únavě posluchačů. Dle mého názoru jsou přednášky velmi profesionálně zpracovány, stejně tak byl i výborný výběr řečníků, kteří jsou opravdu odborníky ve svém oboru. Nevidím důvod k jakýmkoliv úpravám v této oblasti.

Jednoznačně bych přednášky doporučil kolegům. Jedná se o velmi dobře zpracované prezentace, které obohacují posluchače ve zvolené problematice. Zároveň on-line forma umožňuje zapojení velkého počtu posluchačů, aniž by museli cestovat mimo svůj domov. Doporučoval bych v těchto aktivitách nadále pokračovat.

Prezentace jsou tvořeny odborníky přímo z praxe, a těm se podařilo vystihnout nejdůležitější informace, které jsou odborným přínosem pro nás všechny. Prezentace neobsahují zbytečný „balast", který by odváděl pozornost, ale jsou připraveny přesně na požadavky posluchačů. Výběr řečníků byl velmi dobrý. 

..........................................

J. V., vedoucí lékárnice, Příbram (účastnice kongresu)

On line kongresy Healthcomm navštěvuji pravidelně. Kromě přednášek se mi velice líbí, že si tým pracovníků dá práci s přípravou doprovodného programu, kde se dozvíme další zajímavosti. Prostředí je velice příjemné, intuitivní, dobře se pracuje ve všech částech kongresu. V případě problému nebo nějaké nejasnosti stačí napsat zprávu a rada i pomoc je tu. Reakce je okamžitá, všechno bezvadně zajištěno.

Studovat přednášky mohu dle své libosti, časová nabídka je velkorysá. Přednášky jsou vždy částečně nové a částečně jsou zastoupená opakovaná témata. Není na škodu, že si můžeme zopakovat už známé, jelikož toto je často uloženo hluboko. V dnešní době, kdy se denně na nás valí spousta informací a úkolů, nejen profesních, je opakování k užitku. Nesporná je výhoda studia kdykoliv a kdekoliv. Jediné mínus pro mne je v tom, že mi chybí kontakt s kolegyněmi. Pracuji v lékárně sama a na fyzických kongresech je možno popovídat i o strastech a slastech práce všedního dne.

Projekt on line kongresu jen a jen chválím a vřele doporučuji všem. Dozvím se spoustu informací nejen z farmacie. Týmu přeji hodně dalších dobrých nápadů a hodně sil k jejich naplnění. Tento tým pro nás dělá důležitou práci i s ohledem na sběr bodů do kontinuálního vzděláván. Díky tomu dnes nikdo nemůže říci, že nemá možnost tyto body získat, že je málo příležitostí.

Zpět

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI TBC

24. března před 141 lety oznámil Robert Koch objev bacilu Mycobacterium tuberculosis. Dodnes si tento objev připomínáme jako Světový den boje proti tuberkulóze. Předpokládá se, že tuberkulózními bacily je infikována třetina lidstva. Česká republika patří mezi země s nejnižším výskytem tuberkulózy v Evropě, očkování u nás bylo zahájeno v roce 1953 a plošně bylo ukončeno v roce 2010. Očkovány jsou jen děti z rizikových skupin nebo na přání rodičů.

NA VIDĚNOU V BRNĚ

Odborný kongres Healthcomm Professional proběhne 14. 4. 2023 a 15. 4. 2023 v brněnském hotelu Avanti. Na programu bude i přednáška o povinnostech lékárny při nakládání se zdravotnickými prostředky od Mgr. Jiřího Morávka. PharmDr. Jana Matušková se zaměří na správnou expedici enzymových přípravků a MUDr. Lukáš Eimer rozebere problematiku racionální ATB léčby u dětských pacientů. Registrovat se můžete již nyní na healthcomm.cz/vzdělávací akce/fyzicke akce

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA ŘEDITELE SÚKL

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele SÚKL. Podle mluvčího ministerstva musí být podle nového služebního zákona vypsána výběrová řízení u všech ředitelů, kteří působí ve své funkci déle než pět let. Irena Storová nastoupila do funkce v roce 2018. Zájemci se mohou hlásit do 14. dubna 2023. Nový ředitel SÚKL by měl nastoupit od července 2023.

MĚSÍC ZA ATLANTIKEM

3D360° odborný kongres Healthcomm Professional z virtuální Kanady a USA začíná 6. března 2023 a bude přístupný do 2. dubna 2023. Kongres je určený pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Odborné přednášky jsou akreditované u ČLnK, POUZP a ČKFA. Těšit se můžete na přednášky využitelné v praxi za tárou, ale také si můžete prohlédnout novinky z portfolia partnerů kongresu. Více na healthcomm.cz, nebo se přihlaste kliknutím na banner v Magazínu.

JAK VZROSTLY CENY VE VÝROBĚ LÉČIV V ROCE 2022?

50–160 % - meziroční nárůst vstupních výrobních nákladů 10 % - hranice, kterou překročila míra inflace v EU 65 % - nárůst ceny plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině 30 % - nárůst cen energií v souvislosti s válkou na Ukrajině 400 % - nárůst cen transkontinentální přepravy Zdroj: Medicines for Europe (data k 6/22)

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie