Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKUTNÍ NEBO U CHRONICKÉ GASTRITIDY? JAKÉ SOLI BUDOU VHODNÉ JAKO KOMPLEMENTÁRNÍ LÉČBA GONARTRÓZY?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. Nyní jsem k písmenu „G" zvolila dvě diagnózy - jednu akutní a jednu chronickou.

akutní gastritidou přichází pacienti všech věkových kategorií, Schüsslerovy soli pomůžou k rychlejší úlevě od nepříjemných akutních symptomů, urychlí hojení žaludeční sliznice. U této diagnózy je další výhodou této léčby možnost podávání tablet rozpuštěných ve vodě - rozpustit ve vodě a popíjet po doušcích.

U gonartrózy je situace samozřejmě složitější, v tomto případě léčba minerálními solemi bude mít komplementární roli v komplexní léčbě chronického onemocnění. Pro úplné začátečníky v oblasti terapie pomocí minerálních solí Dr. Schüsslera doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých solích, je jich celkem 12. 

Akutní gastritida

Obecně platí, že u všech akutních zánětů sliznic (HDC, močový mechýř, gastritida) začínáme vždy solí č. 3

No. 3 Ferrum phosphoricum D12

U akutní gastritidy dále volíme mezi dvěma Schüsslerovými solemi, viz tabulku níže. Jak vyplývá z tabulky, jedno z vodítek u výběru vhodné minerální soli může být také barva povlaku na jazyku. Dr. Schüssler totiž ve své klinické praxi bedlivě pozoroval projevy jednotlivých nemocí na obličeji svých pacientů, a tak vytvořil systém Obličejové diagnostiky (Antlitzdiagnostik), kdy ke každé soli přiřadil určité znaky v obličeji. 

Dávkování: 6tbl od každé soli do 2dcl vody a pomalu po doušcích popíjet během dne.

Při velkém vyčerpání lze do roztoku přidat No. 5 Kalium phosphoricum D6, taky 6tbl. 

Chronická gastritida

U chronického zánětu žaludeční sliznice volíme No. 4 Kalium sulfuricum D6. Tato minerální sůl je indikovaná u většiny chronických zánětu sliznic. Dále přidáváme No. 8 Natrium chloratum D6. Obojí bude v dávkování 3x denně 2 tbl. Denní dávku lze taky rozpustit ve vodě a popíjet během dne. 

Gonartróza

Jako podpůrnou léčbu u tohoto chronického degenerativního onemocnění doporučujeme sulfátovou detoxikační kúru, viz tabulka níže.

Ideální doba pro detoxikaci organismu je začátek jara, ale v případě potřeby lze tuto kúru použít kdykoliv během roku. U lidí, kteří slabě reagují na přírodní prostředky (byliny, homeopatika apod.), se právě díky této intenzivní kúře zvýší reaktivita jejich organismu na tyto šetrné prostředky. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Natrium phosphoricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phopshoricum/Kalium phosphoricum/Natrium phosphoricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/5/9. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16.7.2021/. Registrační číslo: 93/243/92-A/C, 93/273/92-A/C, 93/ 296/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 

Přečtěte si také:

VYUŽITÍ SCHŰSSLEROVÝCH SOLÍ PŘI DIAGNÓZÁCH DNA, DEPRESE A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U EKZÉMŮ NEBO ERYSIPELU?

JAKÉ MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT PŘI FEBRILII, FRAKTUŘE NEBO FLATULENCI

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie