Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U BASEDOWOVY NEMOCI A U BECHTĚREVOVY NEMOCI?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě.

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše předchozí články o jednotlivých základních dvanácti Schüsslerových solích. Najdete je v záložce SERIÁLY na Magazínu Healthcomm ZDE, nebo se můžete přihlásit na vzdělávací semináře ZDE.

Morbus Bechtěrev (ankylozující spondylitida)

Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění, které se lokalizuje do kloubů páteře a přilehlých měkkých tkání kolem páteře. Typická je ranní ztuhlost, noční bolesti v sakroiliakální oblasti páteře a postupná progrese do vyšších etáží páteře. Kromě postižení páteře se toto onemocnění může projevit i například bolestí pat, kyčlí, ramenních kloubů nebo úponů Achillovy šlachy. Vše může být doprovázeno někdy i celkovými příznaky, jako jsou zvýšené teploty a únava. Dle statistiky je postiženo až 1 % populace, 2 až 3x častěji se postižení týká mužů. Obvykle se první příznaky objeví mezi 18. a 30. rokem života.

V mé ordinaci celostní medicíny se mi osvědčilo doporučení dalších minerálních solí podle individuálního deficitu - nejlépe je lze zvolit pomocí Obličejového diagnostiky, kterou používal i popsal sám Dr. Heinrich Schüssler.

Ke zmírnění bolestí může lokálně pomoci i krém Traumeel, díky protizánětlivému účinku. Za důležitou součást léčby považuji také motivaci pacienta k pravidelnému zdravotnímu cvičení. Užívání Bachových esencí se mi osvědčuje jako účinný podpůrný prostředek na zvýšení odolnosti vůči každodennímu stresu, což taky může významně přispět ke zpomalení progrese tohoto onemocnění.

Basedowova nemoc (Morbus Graves-Basedow)

Jedná se o autoimunitní onemocnění štítné žlázy, které způsobuje typické příznaky hypertyreózy: metabolické, srdeční a oční komplikace. Typické subjektivní projevy jsou palpitace, zvýšená nervozita, podrážděnost, svalová slabost, nadměrné pocení, vlčí hlad v kombinaci s hubnutím a třes rukou, u žen také poruchy menstruačního cyklu.  Nejcharakterističtější projevy Graves-Basedowovy nemoci jsou struma a exoftalmus, ale nemusí být přítomny u každého pacienta.

Minerální soli Dr. Schüsslera mohou být doplňkem ke klasické léčbě. Náš německý kolega a lektor této léčebné metody, Günther Heepen, doporučuje No. 8 Natrium chloratum D6 3x denně 2tbl u pacientů, kteří se vyznačují bledostí v obličeji. Pro všechny pacienty s diagnózou Graves-Basedowovy nemoci doporučuje zvolit soli s obsahem jódu, které patří do řady tzv. doplňkových solí Dr. Schüsslera (jsou to soli No. 13 až No. 27). Tyto dvě soli regulují, neboli harmonizují činnost štítné žlázy při hypo- i hyperfunkci: No. 15 Kalium jodatum D6 a No. 24 Arsenum jodatum D12. Užívají se 3-5x denně 1tbl. 

..............................

V článku se zmiňuji o Obličejové diagnostice, čili Antlitzdiagnostice. Je to jednoduchý diagnostický nástroj vhodný do praxe zdravotníka k rychlému stanovení deficitu minerální soli/solí. Pokud Vás tato metoda oslovila, můžete si ji osvojit během 2x 3 hodin na workshopu Obličejová diagnostika dle Dr. Schüsslera, pořádám jej dvakrát ročně právě pro zdravotníky. 

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea/Magnesium phosphoricum/Natrium chloratum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Silicea/magnesium phosphoricum/Natrium chloratum /D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11/7/8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5. 10. 2021/ 16. 7. 2021/. Registrační číslo: 93/196/92-A/C, 93/327/92-A/C, 93/220/15-C, 93/295/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Wilhelm Heinrich Schüßler, německý homeopatický lékař a zakladatel „biochemického léčení" tzv. Schüßlerovými solemi, studoval i v Praze? Navštěvoval zde mimo jiné i přednášky o homeopatii.

Dvanáct použitých sloučenin minerálních solí je těch, které lze podle Schüßlera stále nalézt v popelu mrtvého a spáleného těla: fosforečnan železitý, chlorid draselný, fosforečnan, síran, fluorid vápenatý, fosforečnan, síran, fosforečnan hořečnatý, chlorid sodný, fosfát, síran a křemík.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ARTRÓZY A ALOPECIE

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘI ZÁPALU PLIC

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie