Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U INTOXIKACE ALKOHOLEM A JÍDLEM?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každém článku uvádíme i letos diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše předešlé články o jednotlivých Schüsslerových solích - je jich celkem 12.

Předchozí články o funkcích a účincích jednotlivých solí najdete v záložce SERIÁLY na Magazínu Healthcomm. 

Intoxikace alkoholem

Toto téma jsem zařadila kvůli blížícímu se létu plnému hudebních festivalů a veselých večírků. A zejména kvůli našim dospívajícím dětem, které ještě nemají zkušenosti s následky nadměrné konzumace alkoholu...

Minerální soli Dr. Schüsslera, v kombinaci s homeopatickými léky, můžou být u lehčích stavů intoxikace alkoholem výborným pomocníkem.

Nejdůležitější minerální sůl pro podporu jaterních funkcí je No. 10 Natrium sulfuricum D12. Má schopnost inaktivovat a vyloučit toxiny a metabolity. V Německu je nazývaná jako „KaterKiller", tedy „odstraňovač kocoviny".

Další dvě minerální soli v této indikaci jsou No. 9 Natrium phosphoricum D6 a No. 21 Zincum chloratum D12.

Z homeopatických léků se osvědčily zejména: Nux vomica 9CH a Okoubaka 9CH.

Dávkování: připravíme si „koktejl": od každé soli 6 tbl + od každého homeopatického léku 5 kuliček spolu do 1/2L čisté vody a po doušcích popíjet.

Při intoxikaci alkoholem vyžadující hospitalizaci doporučujeme po propuštění z nemocnice podávat uvedený koktejl ještě 2-3 týdny na regeneraci jater a jako podporu proti únavě.  

Intoxikace jídlem

Intoxikace nebo otrava jídlem nám všem hrozí taky častěji v prázdninovém období. Minerální solí číslo jedna na tyto nepříjemné akutní stavy je No. 3 Ferrum phosphoricum D12. Pokud vlivem zvracení a častých průjmů hrozí dehydratace (zejména u dětí), doporučuji přidat No. 8 Natrium chloratum D6.

Z homeopatických léků se na intoxikaci z jídla v mé praxi osvědčily zejména tyto dva monokomponenty:

  • Arsenicum album 9C - intoxikace ze zkaženého nebo nedostatečně upraveného masa, ryby, hub.
  • Okoubaka 9C - „širokospektrální antidotum"

Dávkování: od každé soli 6 tbl + od každého homeopatického léku 5 kuliček spolu do 1/2L čisté vody a po doušcích popíjet.

Přeji všem čtenářům Magazínu Healthcomm vydařené léto bez nutnosti řešit výše uvedené komplikace.

..................

Pro zájemce o léčebnou metodu minerálních solí dle Dr. Schüsslera bych ráda doporučila workshop Obličejová diagnostika pro lékárníky. Jedná se o praktickou a rychlou diagnostickou metodu na výběr vhodné minerální soli. Až 90 % lékárníků vyškolených v ČR v této metodě, ji používá ve své každodenní praxi a pochvalují si, že se jim dostává pozitivní zpětná vazba od pacientů, kteří pak chodí „za svým lékárníkem".

Bližší informace najdete na www.vzdelavani-seminare.cz.

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea/Magnesium phosphoricum/Natrium chloratum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Silicea/magnesium phosphoricum/Natrium chloratum /D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11/7/8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5. 10. 2021/ 16. 7. 2021/. Registrační číslo: 93/196/92-A/C, 93/327/92-A/C, 93/220/15-C, 93/295/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

MINERÁLNÍ SOLI U HYDROSADENITIDY A HERPANGÍNY

MINERÁLNÍ SOLI U VYBRANÝCH GYNEKOLOGICKÝCH POTÍŽÍ

MINERÁLNÍ SOLI U DIABETICKÉ NEUROPATIE A NA DEMINERALIZACI ZUBŮ

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME