Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. 

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, které jsou k dispozici v záložce SERIÁLY na Magazínu.

Osteoporóza

Řada žen v menopauze přichází s nově stanovenou diagnózou osteoporózy a sděluje nám své obavy z internetu načtených možných komplikací u této nemoci.

Ukazuje se, že pravděpodobnost patologických zlomenin se výrazně snižuje, když žena dodrží správnou životosprávu - zdravou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Ideální je rychlá chůze denně, a to aspoň 5 až 8 km, samozřejmě čím více, tím lépe.

Lepší vstřebávání vápníku a jeho ukládání v kostech lze podpořit trojkombinací Schüslerových solí. U středně těžké a těžké osteoporózy lze uvedené soli lze přidat ke klasické léčbě. Sledování hladiny vitamínu D a jeho adekvátní substituce je nedílnou součástí léčby. 

U zimomřivých nebo na podzim často nachlazených jedinců přidávám homeopatický lék Manganum sulfuricum 9CH ve stejném dávkování.

Pokud pacient trpí na metabolický syndrom, zařazuji 3x ročně Detoxikační protokol (v článku Jarní detoxikace organismu) a Schüslerovu sůl No. 9 Natrium phosphoricum D6.

Odřeniny

Odřeniny jsou nejčastějším následkem úrazů u různých sportů, zdánlivě banální problém, ale při rozsáhlejším poškození tkáně, například při pádu z kola, mohou být příčinou pracovní neschopnosti.

Role Schüsslerových solí je ve výrazném zkrácení doby hojení a předcházení komplikací. Tady platí pravidlo - čím dříve nasazené soli, tím lepší výsledek. Ti čtenáři, kteří pracují s homeopatií, určitě znají efekt včasného nasazení léku Arnica montana v této indikaci - často se člověk nestačí divit, že po velkém náraze vznikne pouze malý hematom. 

Pak dle stavu a rozsahu poranění pokračujeme 5 - 8x denně a na otok nebo přetrvávající zarudnutí přidáváme No. 4 Kalium chloratum D6 5 -8x denně 1tbl.

V případech, kdy nás pacient osloví až několik dnů po úraze z důvodu přetrvávajících krevních podlitin, bude vhodnou volbou No. 11 Silicea D12 v dávkování 3x 2tbl.

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako i základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea DHU D12 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Siliceu D12 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5.10. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/ 196/92-A/C, 93/327/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Mohlo by vás dále zajímat:

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

JAKÉ SOLI DOPORUČIT PŘI LUPÉNCE A LUMBAGU?

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie