Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. 

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, které jsou k dispozici v záložce SERIÁLY na Magazínu.

Osteoporóza

Řada žen v menopauze přichází s nově stanovenou diagnózou osteoporózy a sděluje nám své obavy z internetu načtených možných komplikací u této nemoci.

Ukazuje se, že pravděpodobnost patologických zlomenin se výrazně snižuje, když žena dodrží správnou životosprávu - zdravou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Ideální je rychlá chůze denně, a to aspoň 5 až 8 km, samozřejmě čím více, tím lépe.

Lepší vstřebávání vápníku a jeho ukládání v kostech lze podpořit trojkombinací Schüslerových solí. U středně těžké a těžké osteoporózy lze uvedené soli lze přidat ke klasické léčbě. Sledování hladiny vitamínu D a jeho adekvátní substituce je nedílnou součástí léčby. 

U zimomřivých nebo na podzim často nachlazených jedinců přidávám homeopatický lék Manganum sulfuricum 9CH ve stejném dávkování.

Pokud pacient trpí na metabolický syndrom, zařazuji 3x ročně Detoxikační protokol (v článku Jarní detoxikace organismu) a Schüslerovu sůl No. 9 Natrium phosphoricum D6.

Odřeniny

Odřeniny jsou nejčastějším následkem úrazů u různých sportů, zdánlivě banální problém, ale při rozsáhlejším poškození tkáně, například při pádu z kola, mohou být příčinou pracovní neschopnosti.

Role Schüsslerových solí je ve výrazném zkrácení doby hojení a předcházení komplikací. Tady platí pravidlo - čím dříve nasazené soli, tím lepší výsledek. Ti čtenáři, kteří pracují s homeopatií, určitě znají efekt včasného nasazení léku Arnica montana v této indikaci - často se člověk nestačí divit, že po velkém náraze vznikne pouze malý hematom. 

Pak dle stavu a rozsahu poranění pokračujeme 5 - 8x denně a na otok nebo přetrvávající zarudnutí přidáváme No. 4 Kalium chloratum D6 5 -8x denně 1tbl.

V případech, kdy nás pacient osloví až několik dnů po úraze z důvodu přetrvávajících krevních podlitin, bude vhodnou volbou No. 11 Silicea D12 v dávkování 3x 2tbl.

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako i základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea DHU D12 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Siliceu D12 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5.10. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/ 196/92-A/C, 93/327/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Mohlo by vás dále zajímat:

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

JAKÉ SOLI DOPORUČIT PŘI LUPÉNCE A LUMBAGU?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

NEJATRAKTIVNĚJŠÍ ZAMĚSTNAVATEL V OBLASTI FARMACIE 2024

Společnost GSK získala ocenění Randstad Award 2024, když byla vyhlášena nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice v oblasti farmacie a zdravotnictví. Výsledky vzešly z veřejného mínění a hodnocení zaměstnanců v nezávislém průzkum Randstad Employer Brand Research. V letošním roce se do průzkumu zapojilo 165 zaměstnavatelů v ČR. V kategorii farmacie & zdravotnictví se na dalších místech po vítězné společnosti GSK umístily společnosti Zentiva a Roche.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 25.–31. KVĚTNA

Letošní 16. ročník osvětové kampaně Týden štítné žlázy nese podtitul „Táhneme za jeden provaz“. Dlouhodobým cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o různých formách poruch štítné žlázy, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat ty, kteří o své nemoci nevědí. Onemocnění štítné žlázy je často bezpříznakové, ale včasný záchyt a léčba předejdou možným komplikacím. Endokrinologů je nedostatek, proto se o nemocné stará čím dál víc praktiků. Do jejich péče přejde až pětina pacientů. V České republice je Týden štítné žlázy odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP a podpořen společností Merck.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY