Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI LUPÉNCE A LUMBAGU?PharmDr. Jana Strieglerová

V dnešním čísle Minerální abecedy jsem zvolila diagnózy, se kterými se v poslední době v lékárně často setkávám. Bolesti zad v oblasti bederní páteře neboli lumbago, a lupénka - autoimunitní kožní onemocnění.

Lumbago

Na bolesti zad lze nahlížet více způsoby. Není to jen silná bolest, která omezuje pohyblivost a znepříjemňuje život. Může např. ukazovat na dlouhodobé přetěžování organismu, kladení vysokých nároků na sebe sama a v neposlední řadě je to i známka oslabeného hlubokého stabilizačního systému těla. Proto by léčba měla být komplexní a měla by zahrnovat i fyzioterapii a odpočinek.

Jako základní sůl se vždy užívá No. 7 Magnesium phosphoricum D6. Snižuje a uvolňuje spasmy kosterní svaloviny a přináší relaxaci i na psychické úrovni.

V akutním stavu doporučuji užívat formou teplého nápoje: 5 tablet do sklenice teplé až horké vody, pomalu popíjet. Dle intenzity bolesti lze opakovat 3 - 6x denně.

Pokud pacient dochází na fyzioterapii, doporučuji jeden teplý nápoj před zahájením cvičení. Uvolněná svalovina lépe reaguje na léčebné cvičení a výsledek fyzioterapie je efektivnější.

Pokud se bolesti v oblasti bederní páteře u pacientů opakují, doporučuji dlouhodobé užívání No. 1 Calcium fluoratum D12. Tato sůl příznivě působí na pojivovou tkáň a její elasticitu. 

Lupénka

Psoriáza neboli lupénka se vyznačuje střídáním klidového období s fázemi akutní exacerbace. Velký vliv má životospráva a psychika. Je to zánětlivé onemocnění, a proto i výběr solí bude směrem k těm s protizánětlivými a detoxikačními účinky.

Vzhledem k závažnosti a chronicitě tohoto onemocnění doporučuji užívat soli dlouhodobě. 

Více informací o sulfátové kúře si můžete přečíst v článku JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU, který najdete v záložce SERIÁLY ZDE


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 6/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/ 274/92-A/C/93/ 296/92-A/C/93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 

......................................................................................

Mohlo by vás dále zajímat:

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U INFEKČNÍ MONONUKLEÓZY NEBO ISCHIASU

MINERÁLNÍ SOLI V LÉČBĚ JEČNÉHO ZRNA A NA PODPORU JATERNÍCH FUNKCÍ

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI NA KLIMAKTERICKÉ POTÍŽE NEBO KŘEČOVÉ ŽÍLY

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

NEJATRAKTIVNĚJŠÍ ZAMĚSTNAVATEL V OBLASTI FARMACIE 2024

Společnost GSK získala ocenění Randstad Award 2024, když byla vyhlášena nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice v oblasti farmacie a zdravotnictví. Výsledky vzešly z veřejného mínění a hodnocení zaměstnanců v nezávislém průzkum Randstad Employer Brand Research. V letošním roce se do průzkumu zapojilo 165 zaměstnavatelů v ČR. V kategorii farmacie & zdravotnictví se na dalších místech po vítězné společnosti GSK umístily společnosti Zentiva a Roche.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 25.–31. KVĚTNA

Letošní 16. ročník osvětové kampaně Týden štítné žlázy nese podtitul „Táhneme za jeden provaz“. Dlouhodobým cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o různých formách poruch štítné žlázy, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat ty, kteří o své nemoci nevědí. Onemocnění štítné žlázy je často bezpříznakové, ale včasný záchyt a léčba předejdou možným komplikacím. Endokrinologů je nedostatek, proto se o nemocné stará čím dál víc praktiků. Do jejich péče přejde až pětina pacientů. V České republice je Týden štítné žlázy odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP a podpořen společností Merck.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY