Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyKAM VYRAZÍTE NA SVÁTEK SV. VALENTÝNA?Pokud si chcete najít opravdu příhodné místo, můžete přijet do Prahy a projít se blízko Staroměstského náměstí Valentinskou ulicí. Dříve platila za součást jedné z nejstarších cest na území Prahy. Asi od 12. století tu na rohu s Kaprovou ulicí stál románský kostel sv. Valentýna, patřící k nejstarším místům svatovalentinské úcty v Čechách. I když byl později za Josefa II. zrušen a přestavěn na obytný dům (a později i ten byl zbořen), valentýnské relikvie se dochovaly.

Ve Svatovítské pokladnici na Pražském hradě byl ostatek sv. Valentina vložen do gotického relikviáře, stejně tak je relikvie sv. Valentina zaznamenána v soupisu ostatků na hradě Karlštejn a na Vyšehradě můžete vidět světcovu lopatkovou kost v bazilice sv. Petra a Pavla.

Jak projevíte 14. února svoji lásku a přízeň partnerovi, to je jen a jen na vás. A pokud nejste z Prahy, nebo se na výlet v únorovém počasí necítíte, můžete se projít naší 3D soutěží - hezky v teple domova, třeba při skleničce dobrého vína...

Pokračuje naše tradice 3D soutěží, které vám spolu s našimi partnery připomenou novinky nebo evergreeny z lékárenského sortimentu kreativní formou a prověří i vaše znalosti v TESTU. Pokud budete v TESTU úspěšní, máte šanci zapojit se do soutěže o dárkové poukázky, které jsme pro 5 z vás v redakci Magazínu připravili.

Hodně lásky a pochopení (nejen) v den sv. Valentýna!

Vstupte do soutěže ZDE

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie