Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyLETNÍ HEALTH KVÍZ II.Letní Health kvíz jsme pro Vás připravili s partnerskou společností NATUREVIA, která před 28 lety přinesla, už tehdy jako společnost BIOVIT IMPEX CO.ČR, s.r.o., na český trh první přírodní doplňky stravy značky Swiss Natural® od jednoho z předních tradičních kanadských výrobců vitamínů a doplňků stravy.

NATUREVIA se pyšní prémiovou kvalitou produktů na bázi čistých přírodních surovin. Dbá na jejich kvalitu a maximální vstřebatelnost a účinnost pro MAXIMÁLNÍ UŽITEK SPOTŘEBITELE = kapsle vždy plná účinných látek a v dávkování 1 denně! Přípravky řady NATUREVIA® neobsahují chemické konzervační látky ani umělá barviva. 

PARTNEREM ČERVENCOVÉHO HEALTH KVÍZU JE:

Doplněk stravy KOENZYM Q10 CARDIO 100MG se selenem

  • Obsahuje extra silnou dávku vysoce kvalitního koenzymu Q10, získaného přírodním procesem
  • Podporuje činnost srdce, nervové soustavy a tvorbu energie
  • Vitamin E a selen přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem (antioxidant)
  • Inovativní veganské měkké kapsle VegaGels® bez živočišné želatiny

Koenzym Q10 je sloučenina, kterou organismus nezbytně potřebuje a z části si ji vytváří sám. Je obsažen v mitochondriích, které fungují jako buněčné továrny na energii. Vyrábí energii ze stravy. Vyskytuje se ve velkém množství v orgánech s vysokými požadavky na energii, jako jsou srdce, plíce a játra. Produkce koenzymu v těle klesá s postupujícím věkem a je vhodné jej tělu dodávat zvenčí.

Hladinu koenzymu Q10 v těle snižuje:

  • přirozené stárnutí
  • tělesná zátěž a častý stres
  • užívání léků na snížení cholesterolu (statinů)

Koenzym Q10 se doporučuje užívat:

  • lidem 40+
  • při užívání léků na cholesterol (blokují vlastní tvorbu Q10 v těle)

......
......

VSTUPTE DO HEALTH KVÍZU ZDE

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie