Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyLETNÍ HEALTH KVÍZ II.Letní Health kvíz jsme pro Vás připravili s partnerskou společností NATUREVIA, která před 28 lety přinesla, už tehdy jako společnost BIOVIT IMPEX CO.ČR, s.r.o., na český trh první přírodní doplňky stravy značky Swiss Natural® od jednoho z předních tradičních kanadských výrobců vitamínů a doplňků stravy.

NATUREVIA se pyšní prémiovou kvalitou produktů na bázi čistých přírodních surovin. Dbá na jejich kvalitu a maximální vstřebatelnost a účinnost pro MAXIMÁLNÍ UŽITEK SPOTŘEBITELE = kapsle vždy plná účinných látek a v dávkování 1 denně! Přípravky řady NATUREVIA® neobsahují chemické konzervační látky ani umělá barviva. 

PARTNEREM ČERVENCOVÉHO HEALTH KVÍZU JE:

Doplněk stravy KOENZYM Q10 CARDIO 100MG se selenem

  • Obsahuje extra silnou dávku vysoce kvalitního koenzymu Q10, získaného přírodním procesem
  • Podporuje činnost srdce, nervové soustavy a tvorbu energie
  • Vitamin E a selen přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem (antioxidant)
  • Inovativní veganské měkké kapsle VegaGels® bez živočišné želatiny

Koenzym Q10 je sloučenina, kterou organismus nezbytně potřebuje a z části si ji vytváří sám. Je obsažen v mitochondriích, které fungují jako buněčné továrny na energii. Vyrábí energii ze stravy. Vyskytuje se ve velkém množství v orgánech s vysokými požadavky na energii, jako jsou srdce, plíce a játra. Produkce koenzymu v těle klesá s postupujícím věkem a je vhodné jej tělu dodávat zvenčí.

Hladinu koenzymu Q10 v těle snižuje:

  • přirozené stárnutí
  • tělesná zátěž a častý stres
  • užívání léků na snížení cholesterolu (statinů)

Koenzym Q10 se doporučuje užívat:

  • lidem 40+
  • při užívání léků na cholesterol (blokují vlastní tvorbu Q10 v těle)

......
......

VSTUPTE DO HEALTH KVÍZU ZDE

Zpět

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI TBC

24. března před 141 lety oznámil Robert Koch objev bacilu Mycobacterium tuberculosis. Dodnes si tento objev připomínáme jako Světový den boje proti tuberkulóze. Předpokládá se, že tuberkulózními bacily je infikována třetina lidstva. Česká republika patří mezi země s nejnižším výskytem tuberkulózy v Evropě, očkování u nás bylo zahájeno v roce 1953 a plošně bylo ukončeno v roce 2010. Očkovány jsou jen děti z rizikových skupin nebo na přání rodičů.

NA VIDĚNOU V BRNĚ

Odborný kongres Healthcomm Professional proběhne 14. 4. 2023 a 15. 4. 2023 v brněnském hotelu Avanti. Na programu bude i přednáška o povinnostech lékárny při nakládání se zdravotnickými prostředky od Mgr. Jiřího Morávka. PharmDr. Jana Matušková se zaměří na správnou expedici enzymových přípravků a MUDr. Lukáš Eimer rozebere problematiku racionální ATB léčby u dětských pacientů. Registrovat se můžete již nyní na healthcomm.cz/vzdělávací akce/fyzicke akce

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA ŘEDITELE SÚKL

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele SÚKL. Podle mluvčího ministerstva musí být podle nového služebního zákona vypsána výběrová řízení u všech ředitelů, kteří působí ve své funkci déle než pět let. Irena Storová nastoupila do funkce v roce 2018. Zájemci se mohou hlásit do 14. dubna 2023. Nový ředitel SÚKL by měl nastoupit od července 2023.

MĚSÍC ZA ATLANTIKEM

3D360° odborný kongres Healthcomm Professional z virtuální Kanady a USA začíná 6. března 2023 a bude přístupný do 2. dubna 2023. Kongres je určený pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Odborné přednášky jsou akreditované u ČLnK, POUZP a ČKFA. Těšit se můžete na přednášky využitelné v praxi za tárou, ale také si můžete prohlédnout novinky z portfolia partnerů kongresu. Více na healthcomm.cz, nebo se přihlaste kliknutím na banner v Magazínu.

JAK VZROSTLY CENY VE VÝROBĚ LÉČIV V ROCE 2022?

50–160 % - meziroční nárůst vstupních výrobních nákladů 10 % - hranice, kterou překročila míra inflace v EU 65 % - nárůst ceny plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině 30 % - nárůst cen energií v souvislosti s válkou na Ukrajině 400 % - nárůst cen transkontinentální přepravy Zdroj: Medicines for Europe (data k 6/22)

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie