Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyLETNÍ HEALTH KVÍZ II.Letní Health kvíz jsme pro Vás připravili s partnerskou společností NATUREVIA, která před 28 lety přinesla, už tehdy jako společnost BIOVIT IMPEX CO.ČR, s.r.o., na český trh první přírodní doplňky stravy značky Swiss Natural® od jednoho z předních tradičních kanadských výrobců vitamínů a doplňků stravy.

NATUREVIA se pyšní prémiovou kvalitou produktů na bázi čistých přírodních surovin. Dbá na jejich kvalitu a maximální vstřebatelnost a účinnost pro MAXIMÁLNÍ UŽITEK SPOTŘEBITELE = kapsle vždy plná účinných látek a v dávkování 1 denně! Přípravky řady NATUREVIA® neobsahují chemické konzervační látky ani umělá barviva. 

PARTNEREM ČERVENCOVÉHO HEALTH KVÍZU JE:

Doplněk stravy KOENZYM Q10 CARDIO 100MG se selenem

  • Obsahuje extra silnou dávku vysoce kvalitního koenzymu Q10, získaného přírodním procesem
  • Podporuje činnost srdce, nervové soustavy a tvorbu energie
  • Vitamin E a selen přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem (antioxidant)
  • Inovativní veganské měkké kapsle VegaGels® bez živočišné želatiny

Koenzym Q10 je sloučenina, kterou organismus nezbytně potřebuje a z části si ji vytváří sám. Je obsažen v mitochondriích, které fungují jako buněčné továrny na energii. Vyrábí energii ze stravy. Vyskytuje se ve velkém množství v orgánech s vysokými požadavky na energii, jako jsou srdce, plíce a játra. Produkce koenzymu v těle klesá s postupujícím věkem a je vhodné jej tělu dodávat zvenčí.

Hladinu koenzymu Q10 v těle snižuje:

  • přirozené stárnutí
  • tělesná zátěž a častý stres
  • užívání léků na snížení cholesterolu (statinů)

Koenzym Q10 se doporučuje užívat:

  • lidem 40+
  • při užívání léků na cholesterol (blokují vlastní tvorbu Q10 v těle)

......
......

VSTUPTE DO HEALTH KVÍZU ZDE

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ

Třetí zářijovou sobotu si připomínáme Světový den dárců kostní dřeně. Slaví se ve více než 50 zemích na všech kontinentech jako poděkování všem dárcům krvetvorných buněk. Český červený kříž oceňuje humánní přístup a obětavost těch, kteří darovali krvetvorné buňky za účelem záchrany zdraví či života, a letos počtvrté předal 43 dárcům Plaketu prof. Haška – významného českého imunologa, který svými mezinárodně uznávanými objevy vytvořil teoretické předpoklady pro úspěšné transplantace kostní dřeně. Slavnostní oceňování se odehrálo 16. září v prostorách Kaiserštejnského paláce.

NOVÁ ŘEDITELKA SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povede Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., která vystřídá dosavadní ředitelku Mgr. Irenu Storovou, MHA. 19. 9. 2023 to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Podrazilovou vybral do čela ústavu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení. Podrazilová je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde měla na starost agendu lékové politiky. V minulosti v SÚKL působila na postu ředitelky sekce cen a úhrad. Jejím úkolem bude zajistit bezproblémové fungování ústavu a zaměřit se především na dostupnost léků.

VII. 3D 360° KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL

6. 9. 2023 odstartoval další 3D online kongres, tentokrát z Polska. 30denní kongres je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. Na programu budou mj. témata: management v lékárně, novinky v antibiotické terapii, nedostatek léků v lékárnách, ovlivnění mikrobiomu pomocí fytoterapie, cévní věk nebo historie polských lékáren. K vidění bude srdce ve virtuální místnosti a na své expozice zvou kongresoví partneři. Každý odborný blok VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional je ohodnocený 7 body do systému CV, takže dohromady za oba vystudované bloky můžete získat od ČLnK 14 bodů. Registrujte se na www.healthcomm.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie