Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMAGAZÍN HEALTHCOMM ZJIŠŤUJE ZÁJMY SVÝCH ČTENÁŘŮ II.Magazín Healthcomm, který je součástí rodiny edukačních projektů Health communication, zjišťuje od konce března mezi svými čtenáři, lékárníky a farmaceutickými asistenty, důležité informace, které ho posunou k atraktivnímu a vyhledávanému obsahu. Průzkum formou ankety poběží ještě několik měsíců, aby redakce zjistila, jaké rubriky a témata čtenáře nejvíce zajímají a co by si přáli v budoucnu v obsahu Magazínu najít. Výsledky průzkumu pomohou redakci lépe sladit ediční plán časopisu s potřebami a zájmy cílové skupiny.

Z průzkumu průběžně vyplývá, že Magazín Healthcomm je pro své čtenáře důležitým zdrojem informací a inspirace. Anketu mají čtenáři na Magazínu, mohli ji ale vyplnit také účastníci VIII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional - Berlín a nyní také (až do 27. června 2024) účastníci speciálního on-line kongresu se zaměřením na prevenci kardiovaskulárních chorob - KARDIO 2024.

Ze 110 vyplněných dotazníků vyplývá, že mezi nejoblíbenější rubriky s převahou patří odborné články, druhou preferovanou formou, pro kterou si čtenáři Magazín vyhledají, jsou soutěže a kvízy, kde si procvičí své znalosti z oboru. Mezi TOP 5 článků roku 2024 zatím patří letošní realizované 3D soutěže - Valentýnská a Velikonoční, ke kterým jistě přibude i aktuální verze 3D soutěže - Letní lékárnička. Do 3D soutěží aktivně vstupuje přes 800 čtenářů.

Čtenáři oceňují aktuální informace z oblasti farmacie, medicíny a zdravotnické legislativy. Zajímají je také novinky o léčivech a trendech v oboru představené formou článku. Takové informace například letos přináší seriál Mgr. Karla Šlegra Nadějné molekuly. Řada čtenářů hledá v článcích také praktické rady a zkušenosti ostatních odborníků, které jim pomohou v jejich každodenní práci. Podle měření počtu otevření jednotlivých článků se ukazuje, že nemalému zájmu se těší zejména komplementární přístupy k léčbě a své příznivce mají i články z historie lékárenství a medicíny. Drtivou většinu takových příspěvků již několik let pro Magazín připravuje PharmDr. Tomáš Arndt. Letos se věnuje slavným českým lékům. 

A co by to bylo za profesionály, kdyby je nezajímaly Novinky ze sortimentu a Sezonní produktové tipy z lékáren? Tyto krátké informativní rubriky jsou podle průzkumu hned na 3. místě v žebříčku vyhledávaných rubrik Magazínu.

Většina čtenářů na stránky Magazínu (www.hcmagazin.cz) vstupuje z počítače či notebooku (81%), 40 % si ho pročítá někdy i z mobilního telefonu, na tabletu si Magazín někdy zobrazí asi 16 % čtenářů.

V dubnu 2024 bylo celkové zobrazení Magazínu 14 380, v květnu 15 056. Zatím rekordním měsícem zájmu byl březen s počtem zobrazení stránek 15 814. Roste tak průměrné roční zobrazení stránek, které monitorujeme od roku 2016. Letošní rok aspiruje z pohledu počtu zobrazení na rekordní, kdy by se průměrný počet zobrazení za měsíc mohl vyšplhat přes 14 až 15 000. Vloni to bylo 11 259. I za to děkujeme našim čtenářům, kteří zachovávají Magazínu Healthcomm svoji přízeň.

Magazín byl také mediálním partnerem Pharmacy Eventu  v Brně a svoji expozici má jako partner i na probíhajícím on-line kongresu Kardio 2024.

Jaká témata by si čtenáři rádi přečetli v Magazínu?

V anketě mohli respondenti napsat, jakou problematiku by si chtěli osvěžit prostřednictvím článku na Magazínu. Kde jim chybí informace? Uvítali by více článků o lékových interakcích, o léčbě chronických zánětů, andropauze, očkování a jeho rizicích i benefitech, Alzheimerově chorobě, obezitě, o syndromu vyhoření, ale třeba také o vlivu modrého světla na stárnutí kůže - což je poměrně mladé zjištění.

V další, jednoduché anketě na Magazínu, se znovu ptáme, na jaké téma bychom měli zrealizovat článek?

Zatím jsou preference tří vybraných témat vyrovnané...

Opakuje se i žádost o více informací z oblasti legislativy zdravotnických prostředků, které se bude letos věnovat celý seriál na partnerském portálu Educomm.cz. Všechna poptávaná témata si redakce zaznamenala a bude se snažit zajistit autory, kteří se jich ujmou a zpracují je ještě letos pro čtenáře Magazínu.

Redakce Magazínu Healthcomm si výsledků průzkumu velmi váží a zasadí se o to, aby obsah časopisu co nejlépe odpovídal potřebám a zájmům čtenářů. V nejbližší době se zaměří na rozšiřování nabídky článků, jak si je přáli čtenáři v anketě.

Redakce si cení důvěry čtenářů a bude se i nadále snažit o to, aby jim přinášela kvalitní a užitečný obsah!

Každý měsíc odměňujeme aktivní respondenty

Vyplněním ankety jste zařazeni do pravidelného losování o měsíční výhru od Magazínu. Z 60 respondentů byli v dubnu vylosováni dva lékárníci, kteří od redakce získali voucher na nákup aromakosmetiky v hodnotě 1.000,- Kč.

Květnové výherce jsme ze 110 odpovědí již také vylosovali, jsou to lékárnice z Litoměřic a Kralup nad Vltavou.

Jména najdete v rubrice Výherci soutěží. Výherci budou o výhře informováni.

Zapojte se i vy! V červnu opět vylosujeme dva výherce.


Napište nám, co vás zajímá a co vám chybí v Magazínu ZDE


Zpět

NOVÁ HLAVNÍ HYGIENIČKA ČR

Vláda 12. 6. 2024 rozhodla, že na pozici hlavní hygieničky nastoupí ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) MUDr. Barbora Macková. Jejím hlavním úkolem je realizace transformace hygienické služby ke stabilnímu a funkčnímu systému ochrany veřejného zdraví. Nadále také zůstane v pozici ředitelky SZÚ. Podle ministra Válka je vzhledem k úzké spolupráci obou institucí volba Mackové velkou výhodou. Barbora Macková vystudovala 3. lékařskou fakultu UK v Praze a do SZÚ nastoupila v roce 1995 jako klinická mikrobioložka. V rámci praxe prošla všemi odbornými centry SZÚ, klinickou laboratoří v nemocnici i praxí na krajské hygienické stanici. V období pandemie Covidu-19 působila v Integrovaném centrálním řídícím týmu jako koordinátor vyšetřujících laboratoří.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete stále registrovat na www.healthcomm.cz/online-akce

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Poselstvím Světového dne dárců krve, který připadá na 14. 6., je upozornit na pacienty potřebující transfuzní přípravky a zdůraznit nezastupitelnou roli dárců krve nebo krevní plazmy. V České republice daruje v nemocničních transfúzních zařízeních každoročně přibližně 225 tisíc dárců krve, přesto je jich stále nedostatek. Například ve Fakultním transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) by jich potřebovali až o 10 000 více. VFN nejvíce bojuje s nedostatkem krevních skupin A a 0, rovněž stále chybí krev krevních skupin RhD negativních. U příležitosti Světového dne dárců připravila VFN v Praze setkání a zároveň malé poděkování pravidelným dárcům i těm, kteří přijdou darovat poprvé. Od 7:00 do 10:00 hodin čeká 14. 6. 2024 všechny dárce v prostranství před Fakultním transfuzním oddělením VFN káva a malé občerstvení, kolo štěstí i drobné dárky. Darovat krev může každý zdravý člověk, muž či žena ve věku 18–65 let. Tělesná hmotnost dárce krve by měla být minimálně 50 kg. Bližší informace k podmínkám darování krve na stránkách Fakultního transfuzního oddělení VFN (vfn.cz)

2. ČÁST ZÁKONA O LÉČIVECH VSTOUPILA V PLATNOST

Od června by se měla díky novele zákona o léčivech č. 456/2023 Sb. výrazně zvýšit ochrana pacientů před dopady výpadků dodávek léčiv a zpřísní se i pravidla exportu léčiv do zahraničí. Kombinace povinnosti distributorů držet zásoby vybraných léčiv a držitelů licence dodávat léčiva ještě v období po nahlášení výpadku také povede k překlenutí kratších výpadků a poskytne čas pro řešení výpadků dlouhodobějšího charakteru. Zásadní změnou, která vstupuje 1. 6. 2024 v účinnost, je povinnost držitele rozhodnutí o registraci zajistit pro pacienty v ČR dodávky léčivého přípravku, pro který oznámil přerušení nebo ukončení uvádění na trh v ČR, v množství odpovídajícím 1-2 průměrným měsíčním dodávkám, příp. léku, který jej může nahradit. SÚKL bude omezeně dostupná léčiva a nahrazující léčiva označovat příznakem „omezená dostupnost“. Ministerstvo zdravotnictví může nařídit distributorům vytvoření jednoměsíčních rezervních zásob. Více na mzd.gov.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY