Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEKPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum (chemický název hydrogen fosforečnan hořečnatý) v ředění D6.

Magnesium phosphoricum působí v organismu na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje tělesné i duševní napětí, tlumí přenosovou rychlost nervových impulsů ve svalech a podporuje zdravý spánek.

Tato sůl se nachází ve všech tkáních, především v CNS, svalových buňkách, kostech, krevních buňkách, játrech, střevech, plicích, štítné žláze...

Jak se nejčastěji projevuje nedostatek soli č. 7?

Deficit Magnesia phosphorica můžeme vidět i v obličejových znacích. Typickým projevem jsou rudé fleky, nejčastěji na tvářích, ale i jiných částech obličeje. K začervenání dochází po vypětí, fyzickém nebo psychickém (rozpaky, pocity studu a trémy nebo naopak z intenzivního prožívání radosti, vzteku, zapálení pro nějakou věc). Zarudlá kůže není teplá na dotek (to je např. u nedostatku soli č. 3 Ferrum phosphoricum). Pacienti mohou popisovat zvýšenou chuť na sladké.

Mezi typické tělesné projevy nedostatku patří křečovité, kolikovité, vystřelující nebo pulzující bolesti.

Psychické projevy nedostatku Magnesia phosphorica

Následkem dlouhodobé psychické zátěže (stres, příprava na zkoušky, psych. tlak před sportovními závody apod.) dochází ke změně nálad, podrážděnosti, výbušnosti, ale i k velké únavě, pocitu vyčerpání a zmaru. S tím jsou spojené poruchy spánku a následná snížená tělesná kondice.

Pro koho je Magnesium phosphoricum D6 vhodné?

Tato sůl je vhodná pro všechny věkové kategorie, děti, těhotné, kojící ženy i seniory.

Sportovci a fyzicky pracující - užívání je vhodné preventivně, před větší fyzickou zátěží nebo před tréninkem, v jeho průběhu (nejlépe formou iontového nápoje) a po výkonu (na podporu regenerace).

Lidé ve stresu a psychickém vypětí, které jde často ruku v ruce s poruchou spánku, změnami nálady, únavou, sníženým pracovním výkonem a celkovým vyčerpáním, které může vyústit v syndrom vyhoření.

- Těhotné, kojící a ženy po porodu - podporuje regenerační procesy organismu i psychickou stabilitu, zmírňuje únavu a přispívá ke zlepšení nálady

Užívání soli Magnesium phosphoricum D6

Nedostatek soli č. 7 může být dlouhodobý (např. opakované bolesti hlavy, nervové bolesti, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak) nebo akutní (bolest a křeče svalů po nadměrném sportovním výkonu, menstruační bolest, bolest hlavy apod.).

Při dlouhodobém užívání se podávají 3x denně 2 tablety pro dospělé a 3x denně 1 tableta pro děti mladší 12 let.

V akutních stavech lze užívat každých 5-10 min. 1 tabletu až do zlepšení nebo vymizení příznaků.

Velmi praktické a účinné je užívání solí formou horkého nápoje (5-10 tablet se rozpustí v 250 ml teplé nebo horké vody a pomalu se popíjí). Lze užívat krátkodobě i dlouhodobě 1 - 3x denně. Varianta horkého nápoje je velmi efektivní především u akutních bolestí a velké únavě. V chladných obdobích roku navíc horký nápoj podpoří dráhu ledvin.

Další možností je popíjení iontového nápoje tvořeného kombinací více solí, který je velmi praktický hlavně při sportování nebo cestování. Příprava je rychlá: do 0,5 l vody rozpustit 5 tablet od každé soli. 

...

Kombinace s dalšími solemi:

Magnesium phosphoricum se může užívat samostatně nebo se velmi dobře kombinuje s dalšími solemi, a to při akutním i dlouhodobém užívání.

Např. se solí č. 3 Ferrum phosphoricum D12, která má protizánětlivé a regenerační účinky a podporuje oxygenaci tkání.

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum D6, která pomáhá harmonizovat nervový systém, je vhodná při mentální práci a studiu.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 podporuje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech a udržuje acidobazickou rovnováhu v organismu. Kombinace s touto solí předchází svalovým bolestem po fyzické zátěži. Je vhodná pro pacienty s překyselením organismu (chronické zánětlivé onemocnění, kuřáci, nevhodná strava,...)

...

Další opatření 

V praxi v lékárně vidím, jak důležitý je komplexní přístup a pohled na věc. S pacienty mluvím o důležitosti pravidelného a dostatečně dlouhého spánku, odpočinku, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, pitném režimu, vyvážené stravě a rovnováze mezi prací, zátěží a relaxací.


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Magnesium phosphoricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Magnesium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 26.5.2020.

Fotografie od uživatele Nathan Cowley ze služby Pexels 

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie