Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEKPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum (chemický název hydrogen fosforečnan hořečnatý) v ředění D6.

Magnesium phosphoricum působí v organismu na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje tělesné i duševní napětí, tlumí přenosovou rychlost nervových impulsů ve svalech a podporuje zdravý spánek.

Tato sůl se nachází ve všech tkáních, především v CNS, svalových buňkách, kostech, krevních buňkách, játrech, střevech, plicích, štítné žláze...

Jak se nejčastěji projevuje nedostatek soli č. 7?

Deficit Magnesia phosphorica můžeme vidět i v obličejových znacích. Typickým projevem jsou rudé fleky, nejčastěji na tvářích, ale i jiných částech obličeje. K začervenání dochází po vypětí, fyzickém nebo psychickém (rozpaky, pocity studu a trémy nebo naopak z intenzivního prožívání radosti, vzteku, zapálení pro nějakou věc). Zarudlá kůže není teplá na dotek (to je např. u nedostatku soli č. 3 Ferrum phosphoricum). Pacienti mohou popisovat zvýšenou chuť na sladké.

Mezi typické tělesné projevy nedostatku patří křečovité, kolikovité, vystřelující nebo pulzující bolesti.

Psychické projevy nedostatku Magnesia phosphorica

Následkem dlouhodobé psychické zátěže (stres, příprava na zkoušky, psych. tlak před sportovními závody apod.) dochází ke změně nálad, podrážděnosti, výbušnosti, ale i k velké únavě, pocitu vyčerpání a zmaru. S tím jsou spojené poruchy spánku a následná snížená tělesná kondice.

Pro koho je Magnesium phosphoricum D6 vhodné?

Tato sůl je vhodná pro všechny věkové kategorie, děti, těhotné, kojící ženy i seniory.

Sportovci a fyzicky pracující - užívání je vhodné preventivně, před větší fyzickou zátěží nebo před tréninkem, v jeho průběhu (nejlépe formou iontového nápoje) a po výkonu (na podporu regenerace).

Lidé ve stresu a psychickém vypětí, které jde často ruku v ruce s poruchou spánku, změnami nálady, únavou, sníženým pracovním výkonem a celkovým vyčerpáním, které může vyústit v syndrom vyhoření.

- Těhotné, kojící a ženy po porodu - podporuje regenerační procesy organismu i psychickou stabilitu, zmírňuje únavu a přispívá ke zlepšení nálady

Užívání soli Magnesium phosphoricum D6

Nedostatek soli č. 7 může být dlouhodobý (např. opakované bolesti hlavy, nervové bolesti, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak) nebo akutní (bolest a křeče svalů po nadměrném sportovním výkonu, menstruační bolest, bolest hlavy apod.).

Při dlouhodobém užívání se podávají 3x denně 2 tablety pro dospělé a 3x denně 1 tableta pro děti mladší 12 let.

V akutních stavech lze užívat každých 5-10 min. 1 tabletu až do zlepšení nebo vymizení příznaků.

Velmi praktické a účinné je užívání solí formou horkého nápoje (5-10 tablet se rozpustí v 250 ml teplé nebo horké vody a pomalu se popíjí). Lze užívat krátkodobě i dlouhodobě 1 - 3x denně. Varianta horkého nápoje je velmi efektivní především u akutních bolestí a velké únavě. V chladných obdobích roku navíc horký nápoj podpoří dráhu ledvin.

Další možností je popíjení iontového nápoje tvořeného kombinací více solí, který je velmi praktický hlavně při sportování nebo cestování. Příprava je rychlá: do 0,5 l vody rozpustit 5 tablet od každé soli. 

...

Kombinace s dalšími solemi:

Magnesium phosphoricum se může užívat samostatně nebo se velmi dobře kombinuje s dalšími solemi, a to při akutním i dlouhodobém užívání.

Např. se solí č. 3 Ferrum phosphoricum D12, která má protizánětlivé a regenerační účinky a podporuje oxygenaci tkání.

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum D6, která pomáhá harmonizovat nervový systém, je vhodná při mentální práci a studiu.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 podporuje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech a udržuje acidobazickou rovnováhu v organismu. Kombinace s touto solí předchází svalovým bolestem po fyzické zátěži. Je vhodná pro pacienty s překyselením organismu (chronické zánětlivé onemocnění, kuřáci, nevhodná strava,...)

...

Další opatření 

V praxi v lékárně vidím, jak důležitý je komplexní přístup a pohled na věc. S pacienty mluvím o důležitosti pravidelného a dostatečně dlouhého spánku, odpočinku, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, pitném režimu, vyvážené stravě a rovnováze mezi prací, zátěží a relaxací.


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Magnesium phosphoricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Magnesium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 26.5.2020.

Fotografie od uživatele Nathan Cowley ze služby Pexels 

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

ZMĚNY V OČKOVACÍM KALENDÁŘI 2024

Od 1. ledna 2024 bude očkování proti lidskému papilomaviru (HPV) plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění mnohem větší skupině „náctiletých“. Doposud proplácely zdravotní pojišťovny vakcíny jenom 13letým, od nového roku je uhradí všem dívkám a chlapcům ve věku od 11 do dovršení 15 let. Vakcínami proti HPV zdravotníci očkují již od roku 2006.

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie