Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMICROLIFE: VÁŠ PARTNER PRO ZDRAVÉ DÝCHÁNÍMicrolife je švýcarská společnost s více než 40letou historií, která se stala lídrem v oblasti domácí diagnostiky a monitorování zdraví. Naším posláním je poskytovat inovativní a přesné produkty, které pomáhají lidem žít zdravější a aktivnější životy.

Microlife nabízí širokou škálu produktů pro diagnostiku a monitorování:

 • Teploměry: digitální teploměry, infračervené teploměry
 • Tlakoměry: automatické tlakoměry, tlakoměry pro paži i zápěstí
 • Inhalátory: kompresorové inhalátory, membránové inhalátory, ultrazvukové inhalátory
 • Pulzní oxymetry: pro měření saturace kyslíkem v krvi

NOSNÍ SPRCHA JAKO PREVENCE

Nosní sprcha je určena k pravidelnému vyplachování nosu jako prevence onemocnění nosu a nosních dutin. Odstraňuje z nosu prach a pyl a zmírňuje nepříjemné alergické reakce, zvyšuje odolnost nosní sliznice proti bakteriálním a virovým infekcím. Sprcha je také velmi užitečná při běžném nachlazení a podobných problémech souvisejících s nosní dutinou. Pomáhá při pocitech sucha v nose a při astmatu a bronchitidě tím, že uvolňuje hlen a následně čistí dýchací cesty.

Proč inhalovat?

Pravidelná inhalace pomáhá zmírnit příznaky respiračních onemocnění a někdy je pro pacienty dokonce životně důležitá.

Výrobky Microlife nabízejí velmi účinný a maximálně šetrný způsob léčby respiračních onemocnění. Nebulizační systémy Microlife umožňují léčit onemocnění horních i dolních cest dýchacích.

Nový Microlife NEB PRO 2v1 Professional je kompletní systém aerosolové terapie pro každodenní léčbu horních a dolních cest dýchacích:

 • Technologie zaručující optimální velikost aerosolu pro maximální účinnost léčby
 • Účinná aerosolová terapie 2 v 1 - Nosní sprcha pro léčbu horních cest dýchacích, inhalátor s posilováním dýchání pro dolní cesty dýchací
 • Vysokorychlostní rozprašovač pro krátké inhalační doby

Proč Microlife?

 • Přesnost a spolehlivost: Naše produkty jsou schváleny pro použití v nemocnicích a zaručují nejvyšší úroveň bezpečnosti a přesnosti.
 • Prémiové tlakoměry Microlife dokáží detekovat předsíňové arytmie - atriální fibrilace (AFIB) pro včasnou prevenci cévní mozkové příhody (patentovaná funkce, kterou disponuje celosvětově výhradně značka Microlife).
 • Kompresní inhalátory Microlife jsou vybaveny inovativními technologiemi, které zajišťují optimální účinnost léčby respiračních onemocnění.
 • Inhalátory Microlife jsou uzpůsobené pro použití inhalačních roztoků Yabro® a Vincentka

Článek je komerčním sdělením společnosti BENEPHARMA CZ, spol. s r.o., výhradního dovozce Microlife do České republiky.

Více na www.microlife.cz

Zapojte se s Educommem do soutěže o prémiové tlakoměry značky Microlife.

Soutěž potrvá až do konce února, ale prvního vítěze budeme znát již 14. 2. 2024 v den oslav svátku sv. Valentýna.

Studujete-li na Educomm.cz, více o soutěži ZDE

Úspěšný příběh společnosti Microlife začal již v roce 1981?

První přístroj - digitální klinický teploměr -povzbudil společnost k dalšímu výzkumu v oblasti diagnostických přístrojů.

Dodnes je tento teploměr součástí stálého sortimentu. Komplexně pak pokrývá Microlife celou škálu domácí diagnostiky.

 

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie