Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMINERÁLNÍ SŮL NEJEN PRO OMLAZENÍ A KRÁSUSůl Nr. 11 má v systému 12 minerálních solí Dr. Schüsslera výsadní místo pro svůj omlazující účinek. Ve své praxi však pozoruji, že pokud pacienti užívají dostatečně dlouho kombinaci „na míru" zvolených Schüsslerových solí, kosmetický efekt se jako vedlejší účinek léčby dostaví vždy a obvykle na to pacienta upozorní jeho okolí. Tato změna se netýká pouze redukce vrásek, váčků pod očima nebo vymizení akné, ale i vnitřního vyzařování. Což, jak je známo, vypovídá nejen o fyzickém a psychickém zdraví, ale i o vysoké vitalitě organismu. 

Sůl Nr. 11 je sloučeninou křemíku (H2SiO3), jež se vyskytuje ve všech buňkách lidského těla - to vysvětluje jeho dopad na celkový zdravotní stav a možnost využití této soli u velmi širokého spektra potíží.

V první linii budou na podání soli Nr. 11 reagovat tyto tkáně:

- pojivová tkáň (vazivo, chrupavka, kosti)

- nervová tkáň

- sliznice a kůže

- vlasy a nehty

Nejčastější kombinace soli Nr. 11 Silicea D12 je společně se solí Nr. 1 (Calcium fluoratum D6). Tato kombinace při dlouhodobém užívání zpevňuje a zároveň dodává elasticitu pojivovým tkáním. Je to oblíbená dvojkombinace na předcházení potíží s hemoroidy nebo také v prevenci osteoporózy.

Další často doporučovanou kombinací u metabolických onemocnění je kombinace solí Nr. 11 s Nr. 9 (Natrium phosphoricum D6). Využívá se například u dny, pro schopnost křemíku rozpouštět krystalky kyseliny močové. 

Silicea D12 v dětském věku

Děti tuto sůl potřebují zejména na posílení imunity. Často ji ale doporučuji i na lámavé nebo roztřepené nehty. Hojně se používá také u dětí, které tuto sůl potřebují na posílení celkové konstituce. Typicky mívají pořád studené a velmi hubené ruce a nohy. Potí se na nohou, často bývají unavené a mívají sklon k recidivujícím infektům dýchacích cest, zejména otitidám. Trápí je zarůstající nehty, panaricium a horší hojení ran. Jsou víc lekavé a bojácné než ostatní děti. Těmto dětem podávám Siliceu D12 pravidelně formou měsíční kúry 1tbl 2x denně. Tuto kúru 3-4x ročně zopakuji.

Silicea D12 pro seniory

U starších lidí dochází s věkem k úbytku křemíku v tkáních, projevuje se to tvorbou hlubokých vrásek v obličeji, pro větší nedostatek křemíku jsou příznačné vrásky před ušima. Dále můžeme pozorovat závažnější projevy nedostatku této soli, jako je stařecká nedoslýchavost, osteoporóza, chronická zácpa a depresivní ladění.  V seniorském věku doporučuji dlouhodobější užívání této soli zejména právě vzhledem k jejímu přirozenému úbytku v tkáních.

Obličejové znaky typické pro sůl Nr.11

Dr. Schüssler popsal typické obličejové črty pro každou z 12 minerálních solí. Metodu nazval Antlitzdiagnostik (Obličejová diagnostika). Tyto znaky nám potvrdí dlouhodobější deficit dané soli. U deficitu Silicei je pokožka v obličeji tenčí, povadlá, suchá - na čele působí, jako by byla napnutá a typicky se leskne (tento příznak nevidíme u dětí). V zevních koutcích očí jsou viditelné předčasné vrásky, později bývají také vrásky před ušima, což je velice charakteristický znak pro tuto sůl stejně jako vpadlé oční bulvy. Jazyk je suchý. Předčasná plešatost, lámavé třepící se vlasy a nehty.

Minerálními solemi Dr. Schüsslera obnovujeme narušenou rovnováhu v hospodaření organismu s minerálními látkami a toto obnovení rovnováhy vede k odstranění funkčních poruch orgánů. Délka léčby tedy bude závislá na tom, nakolik je rovnováha narušena.

MUDr. Eva Kettmannová

Použitá literatura:
Heepen, Günther: Schüssler-Salze
Holub, J.T.: Homeopatie pro dospělé
Heepen, Günther: Schüssler-kuren, Heilanwendungen mit den 12 Salzen


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Silicea D5-D30 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje silicea DHU, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie