Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNA SKOK V BUDAPEŠTI2. 9. až 23. 9. 2022 probíhal v pořadí již pátý online kongres Health communication v prostředí 3D 360°. Organizátoři ho tentokrát situovali do města, kterému se přezdívá perla na Dunaji - Budapešti. Díky tomu, že byl kongres celý online, mohli se účastníci přenést během několika okamžiků do Maďarska a užít si dokonalý výhled na jeho hlavní město. Kongresy 3D 360° jsou unikátním projektem společnosti Health communication, ve kterém je studujícím i návštěvníkům z oboru farmacie a medicíny umožněn pohled ze všech úhlů, podobně jako v reálném prostředí fyzických akcí.

„Našim cílem je přinášet nový rozměr online vzdělávání, ale vše připravit tak, aby ovládání bylo naprosto srozumitelné a intuitivní. Spolu s odborným programem bylo možné navštívit expozice s produkty z lékárenského sortimentu našich partnerů a zhlédnout bohatý doprovodný program," říká Ing. Petra Jurajdová, koordinátorka fyzických a online akcí Health communication. 

Na V. online 3D 360° kongres se přihlásilo celkem 1.271 profesionálů z oboru, kteří mohli vystudovat celkem 13 odborných přednášek a navštívit expozice partnerů. Odborná akce byla akreditována ČLnK a garantována POUZP. Po úspěšném vystudování všech akreditovaných přednášek získali účastníci certifikát a příslušné body od dané profesní komory. 

Akce byla schválena a zaregistrována ČLnK pod číslem 22564 a byla ohodnocena 17 body do systému celoživotního vzdělávání. Kongres byl dále garantován POUZP pod číslem OZ 73/22 EK S-K., v Malém sále pak byla k vidění neakreditovaná sdělení na aktuální zdravotní témata, která hýbou naší společností. 

Přednášku doc. MUDr. Jiřího Slívy, Ph.D. - Přínosy suplementace kombinací magnézia a vitaminu B6 u pacientů se silným stresem a hypomagnezémií zhlédlo hned 897 účastníku kongresu. 

 

Další zajímavou přednášku vedla PharmDr. Gabriela Kroupová na téma Moderní přístup v řešení bradavic a kožních výrůstků. Velký zájem také návštěvníci kongresu projevili o přednášku PharmDr. Jany Raškové, která osvětlovala problematiku Kompresní terapie

Neodmyslitelnou částí kongresu byly i expozice partnerů z distribučních a výrobních farmaceutických společností, kde se návštěvníci mohli dozvědět více o novinkách na lékárenském trhu. Celkem bylo 17 atraktivních expozic, své virtuální stánky zde měla také Česká lékárnická komora a Česká komora farmaceutických asistentů.

„Vytvořili jsme zde virtuální prostor, kde účastníci kongresu získávali praktické informace pro svou profesionální praxi," doplňuje Petra Jurajdová.  

Generálním partnerem V. online 3D kongresu Healthcomm Professional byla společnost Sanofi, hlavním partnerem akce byla společnost Viatris.

 

Doprovodný program nadchl účastníky síní slávy

Od minulého kongresu přidali organizátoři několik místností k doprovodnému programu. 

Umíte si představit, jak vypadal August Oetker, nebo jaký život vedl lékárník Gedeon Richter? Jejich retušované a animované fotografie (spolu s dalšími osobnostmi) si návštěvníci kongresu prohlédli v nové místnosti: Farmaceutické síni slávy. Dočetli se o jejich životě i o tom, čím přispěli budoucím generacím.

Vybrané reálie Maďarska si mohli návštěvníci prohlédnout v 360° výhledu v Maďarské místnosti. Díky spolupráci s CK Rady na cesty mohli účastníci kongresu získat speciální slevu na zájezdy. Místností s názvem Coffeebreak se tentokrát nelinula virtuální vůně kávy, ale dobře vyuzených maďarských klobásek - symbolu gastronomie našeho geografického souseda.  

Partnerem "občerstvovací" místnosti byla společnost Pravá klobása. Ta účastníkům kongresu poskytla exkluzivní slevu na nákup svých pochoutek. 

Další místa, které navštěvovali účastníci kongresu, byly expozice: Virtuální realita, 3D kino a Odpočinková zóna.

Výherci

Již tradičně se mohou účastníci kongresu zapojit do slosování o různé ceny. Výhercům gratulujeme a doufáme, že jim výhry udělaly radost. Jména výherců jsou zveřejněna mimo jiné v Magazínu Healthcomm (pravý slouec bannerů). 

„V. 3D kongres byl velmi úspěšný, o čemž svědčí rekordní zájem lékárníků. Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry, díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni. IV. online 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již připravujeme další odborné přednášky a kongresy," uzavírá Petra Jurajdová za tým organizátorů. 

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie