Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNA SKOK V BUDAPEŠTI2. 9. až 23. 9. 2022 probíhal v pořadí již pátý online kongres Health communication v prostředí 3D 360°. Organizátoři ho tentokrát situovali do města, kterému se přezdívá perla na Dunaji - Budapešti. Díky tomu, že byl kongres celý online, mohli se účastníci přenést během několika okamžiků do Maďarska a užít si dokonalý výhled na jeho hlavní město. Kongresy 3D 360° jsou unikátním projektem společnosti Health communication, ve kterém je studujícím i návštěvníkům z oboru farmacie a medicíny umožněn pohled ze všech úhlů, podobně jako v reálném prostředí fyzických akcí.

„Našim cílem je přinášet nový rozměr online vzdělávání, ale vše připravit tak, aby ovládání bylo naprosto srozumitelné a intuitivní. Spolu s odborným programem bylo možné navštívit expozice s produkty z lékárenského sortimentu našich partnerů a zhlédnout bohatý doprovodný program," říká Ing. Petra Jurajdová, koordinátorka fyzických a online akcí Health communication. 

Na V. online 3D 360° kongres se přihlásilo celkem 1.271 profesionálů z oboru, kteří mohli vystudovat celkem 13 odborných přednášek a navštívit expozice partnerů. Odborná akce byla akreditována ČLnK a garantována POUZP. Po úspěšném vystudování všech akreditovaných přednášek získali účastníci certifikát a příslušné body od dané profesní komory. 

Akce byla schválena a zaregistrována ČLnK pod číslem 22564 a byla ohodnocena 17 body do systému celoživotního vzdělávání. Kongres byl dále garantován POUZP pod číslem OZ 73/22 EK S-K., v Malém sále pak byla k vidění neakreditovaná sdělení na aktuální zdravotní témata, která hýbou naší společností. 

Přednášku doc. MUDr. Jiřího Slívy, Ph.D. - Přínosy suplementace kombinací magnézia a vitaminu B6 u pacientů se silným stresem a hypomagnezémií zhlédlo hned 897 účastníku kongresu. 

 

Další zajímavou přednášku vedla PharmDr. Gabriela Kroupová na téma Moderní přístup v řešení bradavic a kožních výrůstků. Velký zájem také návštěvníci kongresu projevili o přednášku PharmDr. Jany Raškové, která osvětlovala problematiku Kompresní terapie

Neodmyslitelnou částí kongresu byly i expozice partnerů z distribučních a výrobních farmaceutických společností, kde se návštěvníci mohli dozvědět více o novinkách na lékárenském trhu. Celkem bylo 17 atraktivních expozic, své virtuální stánky zde měla také Česká lékárnická komora a Česká komora farmaceutických asistentů.

„Vytvořili jsme zde virtuální prostor, kde účastníci kongresu získávali praktické informace pro svou profesionální praxi," doplňuje Petra Jurajdová.  

Generálním partnerem V. online 3D kongresu Healthcomm Professional byla společnost Sanofi, hlavním partnerem akce byla společnost Viatris.

 

Doprovodný program nadchl účastníky síní slávy

Od minulého kongresu přidali organizátoři několik místností k doprovodnému programu. 

Umíte si představit, jak vypadal August Oetker, nebo jaký život vedl lékárník Gedeon Richter? Jejich retušované a animované fotografie (spolu s dalšími osobnostmi) si návštěvníci kongresu prohlédli v nové místnosti: Farmaceutické síni slávy. Dočetli se o jejich životě i o tom, čím přispěli budoucím generacím.

Vybrané reálie Maďarska si mohli návštěvníci prohlédnout v 360° výhledu v Maďarské místnosti. Díky spolupráci s CK Rady na cesty mohli účastníci kongresu získat speciální slevu na zájezdy. Místností s názvem Coffeebreak se tentokrát nelinula virtuální vůně kávy, ale dobře vyuzených maďarských klobásek - symbolu gastronomie našeho geografického souseda.  

Partnerem "občerstvovací" místnosti byla společnost Pravá klobása. Ta účastníkům kongresu poskytla exkluzivní slevu na nákup svých pochoutek. 

Další místa, které navštěvovali účastníci kongresu, byly expozice: Virtuální realita, 3D kino a Odpočinková zóna.

Výherci

Již tradičně se mohou účastníci kongresu zapojit do slosování o různé ceny. Výhercům gratulujeme a doufáme, že jim výhry udělaly radost. Jména výherců jsou zveřejněna mimo jiné v Magazínu Healthcomm (pravý slouec bannerů). 

„V. 3D kongres byl velmi úspěšný, o čemž svědčí rekordní zájem lékárníků. Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry, díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni. IV. online 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již připravujeme další odborné přednášky a kongresy," uzavírá Petra Jurajdová za tým organizátorů. 

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie