Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNATRIUM CHLORATUM PRO REGULACI ROVNOVÁHY TEKUTIN V ORGANISMUPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum D6, chlorid sodný, kuchyňská sůl, sůl kamenná.... je důležitý minerál pro hospodaření organismu s tekutinami. Nachází se v mnoha tkáních, především v mezibuněčné tekutině, kostech, chrupavkách, ledvinách a žaludku.

Natrium chloratum reguluje rovnováhu tělesných tekutin, podílí se na krvetvorbě, produkci mucinu - ochranné látky pro sliznice, tvorbě žaludečních kyselin, má vliv na propustnost buněčných membrán, optimalizuje množství vody ve střevě.

Projevy nedostatku soli Natrium chloratum

Nedostatek této soli se může projevit tvorbou otoků, zadržováním tekutin v těle nebo naopak nadměrnou suchostí sliznic a kůže. V obličejových znacích (tzv. Antlitzdiagnostice) je matný lesk pleti, který nelze setřít, opuchlý, baculatý obličej způsobený zadržováním tekutin, rozšířené póry a viditelné černé tečky především na nose.

Pacienti mohou popisovat chuť na slané potraviny nebo naopak neustálý pocit slané chuti v ústech.

Zvýšeným příjmem soli v potravě se stav ještě zhoršuje. Pozor na skrytou sůl, např. uzeniny, polotovary, ochucovadla, kořenicí přísady...

Dávkování:

V průběhu akutního stavu (viróza, průjem, zvracení, horečka apod.) každých 20 - 30 min. 2 tablety rozpustit v ústech nebo popíjet ve vodě.

U chronických stavů (zácpa, otoky, suchost kůže a sliznic apod.) 3x denně 2 tablety 4 - 6 týdnů, poté dát 14 dní pauzu a dle potřeby pokračovat v užívání.

Natrium chloratum D6 doporučuji i do nápojů pro sportování a aktivní tréninky dětí i dospělých spolu se solí č. 7+ solí č. 3. Pro sporty s velkou zátěží na vazy a šlachy lze přidat ještě sůl č. 1 a sůl č. 2.

Příprava: do lahve s vodou 0,5 - 1 l rozpustit od každé soli 5 tablet.


Inzerce

Název léčivého přípravku: Natrium chloratum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium chloratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. 

......

K problematice by vás dále mohlo zajímat:

MINERÁLNÍ SŮL, KTERÁ VÁS POSTAVÍ NA NOHY

PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUM

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie