Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNATRIUM CHLORATUM PRO REGULACI ROVNOVÁHY TEKUTIN V ORGANISMUPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum D6, chlorid sodný, kuchyňská sůl, sůl kamenná.... je důležitý minerál pro hospodaření organismu s tekutinami. Nachází se v mnoha tkáních, především v mezibuněčné tekutině, kostech, chrupavkách, ledvinách a žaludku.

Natrium chloratum reguluje rovnováhu tělesných tekutin, podílí se na krvetvorbě, produkci mucinu - ochranné látky pro sliznice, tvorbě žaludečních kyselin, má vliv na propustnost buněčných membrán, optimalizuje množství vody ve střevě.

Projevy nedostatku soli Natrium chloratum

Nedostatek této soli se může projevit tvorbou otoků, zadržováním tekutin v těle nebo naopak nadměrnou suchostí sliznic a kůže. V obličejových znacích (tzv. Antlitzdiagnostice) je matný lesk pleti, který nelze setřít, opuchlý, baculatý obličej způsobený zadržováním tekutin, rozšířené póry a viditelné černé tečky především na nose.

Pacienti mohou popisovat chuť na slané potraviny nebo naopak neustálý pocit slané chuti v ústech.

Zvýšeným příjmem soli v potravě se stav ještě zhoršuje. Pozor na skrytou sůl, např. uzeniny, polotovary, ochucovadla, kořenicí přísady...

Dávkování:

V průběhu akutního stavu (viróza, průjem, zvracení, horečka apod.) každých 20 - 30 min. 2 tablety rozpustit v ústech nebo popíjet ve vodě.

U chronických stavů (zácpa, otoky, suchost kůže a sliznic apod.) 3x denně 2 tablety 4 - 6 týdnů, poté dát 14 dní pauzu a dle potřeby pokračovat v užívání.

Natrium chloratum D6 doporučuji i do nápojů pro sportování a aktivní tréninky dětí i dospělých spolu se solí č. 7+ solí č. 3. Pro sporty s velkou zátěží na vazy a šlachy lze přidat ještě sůl č. 1 a sůl č. 2.

Příprava: do lahve s vodou 0,5 - 1 l rozpustit od každé soli 5 tablet.


Inzerce

Název léčivého přípravku: Natrium chloratum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium chloratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. 

......

K problematice by vás dále mohlo zajímat:

MINERÁLNÍ SŮL, KTERÁ VÁS POSTAVÍ NA NOHY

PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUM

Zpět

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Zveme vás na ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK. Existuje standardní zdravý mikrobiom? Co o mikrobiomu vlastně víme? Od 9. 5. do 7. 6. 2023 můžete vystudovat přednášky 9 lektorů, přenést se do Paříže – kolébky mikrobiologie, a to díky prostředí Pasteurova ústavu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie