Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNATRIUM CHLORATUM PRO REGULACI ROVNOVÁHY TEKUTIN V ORGANISMUPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum D6, chlorid sodný, kuchyňská sůl, sůl kamenná.... je důležitý minerál pro hospodaření organismu s tekutinami. Nachází se v mnoha tkáních, především v mezibuněčné tekutině, kostech, chrupavkách, ledvinách a žaludku.

Natrium chloratum reguluje rovnováhu tělesných tekutin, podílí se na krvetvorbě, produkci mucinu - ochranné látky pro sliznice, tvorbě žaludečních kyselin, má vliv na propustnost buněčných membrán, optimalizuje množství vody ve střevě.

Projevy nedostatku soli Natrium chloratum

Nedostatek této soli se může projevit tvorbou otoků, zadržováním tekutin v těle nebo naopak nadměrnou suchostí sliznic a kůže. V obličejových znacích (tzv. Antlitzdiagnostice) je matný lesk pleti, který nelze setřít, opuchlý, baculatý obličej způsobený zadržováním tekutin, rozšířené póry a viditelné černé tečky především na nose.

Pacienti mohou popisovat chuť na slané potraviny nebo naopak neustálý pocit slané chuti v ústech.

Zvýšeným příjmem soli v potravě se stav ještě zhoršuje. Pozor na skrytou sůl, např. uzeniny, polotovary, ochucovadla, kořenicí přísady...

Dávkování:

V průběhu akutního stavu (viróza, průjem, zvracení, horečka apod.) každých 20 - 30 min. 2 tablety rozpustit v ústech nebo popíjet ve vodě.

U chronických stavů (zácpa, otoky, suchost kůže a sliznic apod.) 3x denně 2 tablety 4 - 6 týdnů, poté dát 14 dní pauzu a dle potřeby pokračovat v užívání.

Natrium chloratum D6 doporučuji i do nápojů pro sportování a aktivní tréninky dětí i dospělých spolu se solí č. 7+ solí č. 3. Pro sporty s velkou zátěží na vazy a šlachy lze přidat ještě sůl č. 1 a sůl č. 2.

Příprava: do lahve s vodou 0,5 - 1 l rozpustit od každé soli 5 tablet.


Inzerce

Název léčivého přípravku: Natrium chloratum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium chloratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. 

......

K problematice by vás dále mohlo zajímat:

MINERÁLNÍ SŮL, KTERÁ VÁS POSTAVÍ NA NOHY

PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUM

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie