Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNATRIUM SULFURICUM PODPORUJE ČINNOST JATER A DETOXIKAČNÍ PROCESYPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 (chemický název síran sodný Na2SO4, sodná sůl kyseliny sírové neboli Glauberova sůl)

Natrium sulfuricum působí při detoxikačních procesech v organismu tím, že podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin. Podporuje vylučování nadměrného množství tekutin a odpadních látek z buňky i mezibuněčného prostoru přirozenými vylučovacími cestami (přes ledviny a močové cesty). Reguluje metabolismu cukrů.

Jak se nejčastěji projevuje chronický nedostatek soli č. 10?

Deficit soli Natrium sulfuricum lze vidět i v obličejových znacích. Mezi typické známky patří zelenožlutý odstín pokožky obličeje hlavně v oblasti spánků, na čele, nose, pod spodním rtem a v oblasti zevních očních koutků. Zánětlivě zarudlá kůže s modrým nádechem na nose, tzv. pijácký nos. Oteklé váčky pod očima a ikterické skléry (nažloutlé oční bělmo).

Pacienti mohou popisovat nepříjemně hořký nebo kovový pocit v ústech a tvorbu zelenožlutého povlaku na jazyku.

DALŠÍ PŘÍZNAKY A SIGNÁLY NEDOSTATKU SOLI Č. 10: 

Psychické projevy nedostatku soli Natrium sulfuricum

Nedostatek této soli se projevuje i na psychické úrovni. Typické jsou projevy podrážděnosti, skleslosti a sklony k depresivním náladám a smutku.

Příznaky psychické i fyzické se obvykle zhoršují při změně počasí ze suchého na vlhké a mlhavé (např. za deště, vlhký vzduch a mlhy).

Užívání soli Natrium sulfuricum D6 

Schűsslerovu sůl č. 10 lze užívat dlouhodobě na podporu metabolismu, detoxikačních procesů a podporu činnosti jater. V těchto případech je vhodné užívat po dobu 4 - 8 týdnů, kdy dospělí užívají 3x denně 2 tablety, děti mladší 12 let 3x denně 1 tabletu. Tento dávkovací režim je možno v průběhu roku i několikrát opakovat. Tablety se nechají volně rozpustit v ústech nebo ve 2 dcl neperlivé vody a popíjejí se.

V akutních situacích (např. zvracení, nevolnost po jídle, trávicí potíže po nevhodném jídle nebo po alkoholu) se užívá po dobu několika dnů  3 - 6x denně 2 tablety dospělí, děti mladší 12 let 1 tabletu.

Kombinace s jinými solemi

Při dlouhodobém užívání Natria sulfurica je vhodné zvolit i kombinaci s jinými solemi, které navzájem podpoří své účinky a podílí se na podpoře metabolismu a efektivním vylučování odpadních látek z těla.

Je to např. sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6, která reguluje acidobazickou rovnováhu a pomáhá při příznacích překyselení organismu.

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6, která má vliv na hojení zánětlivých slizničních procesů a řešení chronických zánětlivých stavů.

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 podporuje buněčný růst a podílí se na léčení slizničních zánětů.

 

Další opatření

Léčbu obtíží spojenou s trávicími potížemi, zadržováním tekutin v těle a detoxikaci organismu je vhodné zkombinovat se změnou stravovacích návyků (odlehčit stravu, zvýšit množství vlákniny a pitný režim s obsahem čisté vody) i dalších režimových opatření jako např. pravidelný a dostatečně dlouhý spánek, pohyb a pobyt venku na čerstvém vzduchu a snížení stresových faktorů ve svém soukromém i pracovním životě.

Pohled na Natrium sulfuricum v širších souvislostech

Pokud je zdraví vnímáno jako rovnováha mezi bio-psycho-socio-spirituálně-energetickými aspekty života, lze i v deficitu jednotlivých minerálních solí vidět hlubší souvislosti. Zadržování tekutin, toxických látek v těle a poruchy metabolické přeměny látek mohou být na duševní úrovni vnímány jako zadržování starých problémů, zlosti a negativních emocí, neschopnost postavit se čelem k jejich řešení a hledání dalších možností.

Užívání soli č. 10 může zlepšením fyzických projevů dát prostor i pro vznik nových myšlenek, inspirací a pomoci při vykročení ze starých myšlenkových stereotypů.


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7/No. 5. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

ZMĚNY V OČKOVACÍM KALENDÁŘI 2024

Od 1. ledna 2024 bude očkování proti lidskému papilomaviru (HPV) plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění mnohem větší skupině „náctiletých“. Doposud proplácely zdravotní pojišťovny vakcíny jenom 13letým, od nového roku je uhradí všem dívkám a chlapcům ve věku od 11 do dovršení 15 let. Vakcínami proti HPV zdravotníci očkují již od roku 2006.

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie