Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNATRIUM SULFURICUM PODPORUJE ČINNOST JATER A DETOXIKAČNÍ PROCESYPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 (chemický název síran sodný Na2SO4, sodná sůl kyseliny sírové neboli Glauberova sůl)

Natrium sulfuricum působí při detoxikačních procesech v organismu tím, že podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin. Podporuje vylučování nadměrného množství tekutin a odpadních látek z buňky i mezibuněčného prostoru přirozenými vylučovacími cestami (přes ledviny a močové cesty). Reguluje metabolismu cukrů.

Jak se nejčastěji projevuje chronický nedostatek soli č. 10?

Deficit soli Natrium sulfuricum lze vidět i v obličejových znacích. Mezi typické známky patří zelenožlutý odstín pokožky obličeje hlavně v oblasti spánků, na čele, nose, pod spodním rtem a v oblasti zevních očních koutků. Zánětlivě zarudlá kůže s modrým nádechem na nose, tzv. pijácký nos. Oteklé váčky pod očima a ikterické skléry (nažloutlé oční bělmo).

Pacienti mohou popisovat nepříjemně hořký nebo kovový pocit v ústech a tvorbu zelenožlutého povlaku na jazyku.

DALŠÍ PŘÍZNAKY A SIGNÁLY NEDOSTATKU SOLI Č. 10: 

Psychické projevy nedostatku soli Natrium sulfuricum

Nedostatek této soli se projevuje i na psychické úrovni. Typické jsou projevy podrážděnosti, skleslosti a sklony k depresivním náladám a smutku.

Příznaky psychické i fyzické se obvykle zhoršují při změně počasí ze suchého na vlhké a mlhavé (např. za deště, vlhký vzduch a mlhy).

Užívání soli Natrium sulfuricum D6 

Schűsslerovu sůl č. 10 lze užívat dlouhodobě na podporu metabolismu, detoxikačních procesů a podporu činnosti jater. V těchto případech je vhodné užívat po dobu 4 - 8 týdnů, kdy dospělí užívají 3x denně 2 tablety, děti mladší 12 let 3x denně 1 tabletu. Tento dávkovací režim je možno v průběhu roku i několikrát opakovat. Tablety se nechají volně rozpustit v ústech nebo ve 2 dcl neperlivé vody a popíjejí se.

V akutních situacích (např. zvracení, nevolnost po jídle, trávicí potíže po nevhodném jídle nebo po alkoholu) se užívá po dobu několika dnů  3 - 6x denně 2 tablety dospělí, děti mladší 12 let 1 tabletu.

Kombinace s jinými solemi

Při dlouhodobém užívání Natria sulfurica je vhodné zvolit i kombinaci s jinými solemi, které navzájem podpoří své účinky a podílí se na podpoře metabolismu a efektivním vylučování odpadních látek z těla.

Je to např. sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6, která reguluje acidobazickou rovnováhu a pomáhá při příznacích překyselení organismu.

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6, která má vliv na hojení zánětlivých slizničních procesů a řešení chronických zánětlivých stavů.

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 podporuje buněčný růst a podílí se na léčení slizničních zánětů.

 

Další opatření

Léčbu obtíží spojenou s trávicími potížemi, zadržováním tekutin v těle a detoxikaci organismu je vhodné zkombinovat se změnou stravovacích návyků (odlehčit stravu, zvýšit množství vlákniny a pitný režim s obsahem čisté vody) i dalších režimových opatření jako např. pravidelný a dostatečně dlouhý spánek, pohyb a pobyt venku na čerstvém vzduchu a snížení stresových faktorů ve svém soukromém i pracovním životě.

Pohled na Natrium sulfuricum v širších souvislostech

Pokud je zdraví vnímáno jako rovnováha mezi bio-psycho-socio-spirituálně-energetickými aspekty života, lze i v deficitu jednotlivých minerálních solí vidět hlubší souvislosti. Zadržování tekutin, toxických látek v těle a poruchy metabolické přeměny látek mohou být na duševní úrovni vnímány jako zadržování starých problémů, zlosti a negativních emocí, neschopnost postavit se čelem k jejich řešení a hledání dalších možností.

Užívání soli č. 10 může zlepšením fyzických projevů dát prostor i pro vznik nových myšlenek, inspirací a pomoci při vykročení ze starých myšlenkových stereotypů.


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7/No. 5. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie