Cookie Consent by Free Privacy Policy website


NATRIUM SULFURICUM PODPORUJE ČINNOST JATER A DETOXIKAČNÍ PROCESYPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 (chemický název síran sodný Na2SO4, sodná sůl kyseliny sírové neboli Glauberova sůl)

Natrium sulfuricum působí při detoxikačních procesech v organismu tím, že podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin. Podporuje vylučování nadměrného množství tekutin a odpadních látek z buňky i mezibuněčného prostoru přirozenými vylučovacími cestami (přes ledviny a močové cesty). Reguluje metabolismu cukrů.

Jak se nejčastěji projevuje chronický nedostatek soli č. 10?

Deficit soli Natrium sulfuricum lze vidět i v obličejových znacích. Mezi typické známky patří zelenožlutý odstín pokožky obličeje hlavně v oblasti spánků, na čele, nose, pod spodním rtem a v oblasti zevních očních koutků. Zánětlivě zarudlá kůže s modrým nádechem na nose, tzv. pijácký nos. Oteklé váčky pod očima a ikterické skléry (nažloutlé oční bělmo).

Pacienti mohou popisovat nepříjemně hořký nebo kovový pocit v ústech a tvorbu zelenožlutého povlaku na jazyku.

DALŠÍ PŘÍZNAKY A SIGNÁLY NEDOSTATKU SOLI Č. 10: 

Psychické projevy nedostatku soli Natrium sulfuricum

Nedostatek této soli se projevuje i na psychické úrovni. Typické jsou projevy podrážděnosti, skleslosti a sklony k depresivním náladám a smutku.

Příznaky psychické i fyzické se obvykle zhoršují při změně počasí ze suchého na vlhké a mlhavé (např. za deště, vlhký vzduch a mlhy).

Užívání soli Natrium sulfuricum D6 

Schűsslerovu sůl č. 10 lze užívat dlouhodobě na podporu metabolismu, detoxikačních procesů a podporu činnosti jater. V těchto případech je vhodné užívat po dobu 4 - 8 týdnů, kdy dospělí užívají 3x denně 2 tablety, děti mladší 12 let 3x denně 1 tabletu. Tento dávkovací režim je možno v průběhu roku i několikrát opakovat. Tablety se nechají volně rozpustit v ústech nebo ve 2 dcl neperlivé vody a popíjejí se.

V akutních situacích (např. zvracení, nevolnost po jídle, trávicí potíže po nevhodném jídle nebo po alkoholu) se užívá po dobu několika dnů  3 - 6x denně 2 tablety dospělí, děti mladší 12 let 1 tabletu.

Kombinace s jinými solemi

Při dlouhodobém užívání Natria sulfurica je vhodné zvolit i kombinaci s jinými solemi, které navzájem podpoří své účinky a podílí se na podpoře metabolismu a efektivním vylučování odpadních látek z těla.

Je to např. sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6, která reguluje acidobazickou rovnováhu a pomáhá při příznacích překyselení organismu.

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6, která má vliv na hojení zánětlivých slizničních procesů a řešení chronických zánětlivých stavů.

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 podporuje buněčný růst a podílí se na léčení slizničních zánětů.

 

Další opatření

Léčbu obtíží spojenou s trávicími potížemi, zadržováním tekutin v těle a detoxikaci organismu je vhodné zkombinovat se změnou stravovacích návyků (odlehčit stravu, zvýšit množství vlákniny a pitný režim s obsahem čisté vody) i dalších režimových opatření jako např. pravidelný a dostatečně dlouhý spánek, pohyb a pobyt venku na čerstvém vzduchu a snížení stresových faktorů ve svém soukromém i pracovním životě.

Pohled na Natrium sulfuricum v širších souvislostech

Pokud je zdraví vnímáno jako rovnováha mezi bio-psycho-socio-spirituálně-energetickými aspekty života, lze i v deficitu jednotlivých minerálních solí vidět hlubší souvislosti. Zadržování tekutin, toxických látek v těle a poruchy metabolické přeměny látek mohou být na duševní úrovni vnímány jako zadržování starých problémů, zlosti a negativních emocí, neschopnost postavit se čelem k jejich řešení a hledání dalších možností.

Užívání soli č. 10 může zlepšením fyzických projevů dát prostor i pro vznik nových myšlenek, inspirací a pomoci při vykročení ze starých myšlenkových stereotypů.


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Natrium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7/No. 5. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

HEPATITIDY NEZNÁMÉ ETIOLOGIE U DĚTÍ

K 11. 5. 2022 byl celkový počet případů hepatitid u dětí po celém světě přibližně 450 včetně 11 úmrtí. Případy jsou hlášeny od začátku dubna, kdy se nemoc objevila ve Velké Británii. Některé děti musely podstoupit transplantaci jater. ECDC zveřejnilo dokument rychlé posouzení rizik (RRA) a zavedlo hlášení podrobných údajů o případech onemocnění do evropského hlásícího systému.

AKTINIUM V TERAPII NÁDORŮ

Ústav jaderné fyziky AV ČR uzavřel dlouhodobou dohodu o spolupráci s německou firmou Eckert & Ziegler AG, která se specializuje na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Německý partner investuje do vybavení a vědeckých experimentů směřujících k výrobě izotopu aktinia- (225Ac) pro terapii onkologických onemocnění. Tento radionuklid vysílá kaskádu částic alfa o vysoké energii, ale s velmi krátkým doletem v tkáni. Umožňuje tak přesné zacílení léčby i na malé nádory včetně nepatrných metastáz.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

PÁTÝ KAMION POMOCI UKRAJINĚ

Ministerstvo zdravotnictví 5. května vypravilo ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru a se společností Alliance Healthcare v pořadí již pátý kamion léků na pomoc Ukrajině. 61 560 balení léčiv v souhrnné hodnotě téměř 4 milionů korun darovaly společnosti Herbacos Recordati s.r.o. a Valtix Pharma s.r.o. Darování je koordinováno v rámci Mechanismu civilní ochrany EU. Převezly se primárně léčivé přípravky pro léčbu infekcí močových cest způsobených bakteriemi, a také zdravotnický prostředek, který chrání poraněnou a odřenou pokožku.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE