Cookie Consent by Free Privacy Policy website


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY ROČNÍKU 2021Přinášíme to nejlepší z ročníku 2021. Jaké články se našim čtenářům líbily nejvíce v obsahu loňského Magazínu Healthcomm?

ZPĚT DO KONDICE

941 pročtení

 leden 2021

LÉČBA RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ. ANTIBIOTIKA, NEBO TO JDE I JINAK?

810 pročtení

listopad 2021

STANOVISKO ODBORNÝCH SPOLEČNOSTÍ K OČKOVÁNÍ PROTI SARS-COV-2 

809 pročtení

leden 2021

NOVÁ DOPORUČENÍ NEUROLOGŮ

794 pročtení

 květen 2021

SYSTÉM SPRÁVY ALERTŮ NA POMOC LÉKÁRNÍKŮM

679 pročtení 

 únor 2021

Absolutně největšímu zájmu se těšila FOTOSOUTĚŽ k jarnímu kolu Lékáren v pohybu s pročtením 1.468. Podzimní FOTOGALERIE projektu zaujala s celkovým pročtením 900. Tradičně se hojně soutěžilo ve všech 5 velkých soutěžích ve 3D a líbily se i sloupky Imunita od A do Z nebo produktové připomínky v rubrikách Novinky a Sezonní tipy z lékárenského sortimentu.

Děkujeme všem našim čtenářům za jejich přízeň a budeme se snažit i v tomto roce přinášet aktuální a zajímavé příspěvky, které je obohatí o nové informace nejen z oboru farmacie.

Metrika článků dle Google Analytics byla pořízena k 30. 12. 2021.

-red-   

Zpět

HEPATITIDY NEZNÁMÉ ETIOLOGIE U DĚTÍ

K 11. 5. 2022 byl celkový počet případů hepatitid u dětí po celém světě přibližně 450 včetně 11 úmrtí. Případy jsou hlášeny od začátku dubna, kdy se nemoc objevila ve Velké Británii. Některé děti musely podstoupit transplantaci jater. ECDC zveřejnilo dokument rychlé posouzení rizik (RRA) a zavedlo hlášení podrobných údajů o případech onemocnění do evropského hlásícího systému.

AKTINIUM V TERAPII NÁDORŮ

Ústav jaderné fyziky AV ČR uzavřel dlouhodobou dohodu o spolupráci s německou firmou Eckert & Ziegler AG, která se specializuje na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Německý partner investuje do vybavení a vědeckých experimentů směřujících k výrobě izotopu aktinia- (225Ac) pro terapii onkologických onemocnění. Tento radionuklid vysílá kaskádu částic alfa o vysoké energii, ale s velmi krátkým doletem v tkáni. Umožňuje tak přesné zacílení léčby i na malé nádory včetně nepatrných metastáz.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE