Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY ROČNÍKU 2021Přinášíme to nejlepší z ročníku 2021. Jaké články se našim čtenářům líbily nejvíce v obsahu loňského Magazínu Healthcomm?

ZPĚT DO KONDICE

941 pročtení

 leden 2021

LÉČBA RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ. ANTIBIOTIKA, NEBO TO JDE I JINAK?

810 pročtení

listopad 2021

STANOVISKO ODBORNÝCH SPOLEČNOSTÍ K OČKOVÁNÍ PROTI SARS-COV-2 

809 pročtení

leden 2021

NOVÁ DOPORUČENÍ NEUROLOGŮ

794 pročtení

 květen 2021

SYSTÉM SPRÁVY ALERTŮ NA POMOC LÉKÁRNÍKŮM

679 pročtení 

 únor 2021

Absolutně největšímu zájmu se těšila FOTOSOUTĚŽ k jarnímu kolu Lékáren v pohybu s pročtením 1.468. Podzimní FOTOGALERIE projektu zaujala s celkovým pročtením 900. Tradičně se hojně soutěžilo ve všech 5 velkých soutěžích ve 3D a líbily se i sloupky Imunita od A do Z nebo produktové připomínky v rubrikách Novinky a Sezonní tipy z lékárenského sortimentu.

Děkujeme všem našim čtenářům za jejich přízeň a budeme se snažit i v tomto roce přinášet aktuální a zajímavé příspěvky, které je obohatí o nové informace nejen z oboru farmacie.

Metrika článků dle Google Analytics byla pořízena k 30. 12. 2021.

-red-   

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie