Cookie Consent by Free Privacy Policy website


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY ROČNÍKU 2021Přinášíme to nejlepší z ročníku 2021. Jaké články se našim čtenářům líbily nejvíce v obsahu loňského Magazínu Healthcomm?

ZPĚT DO KONDICE

941 pročtení

 leden 2021

LÉČBA RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ. ANTIBIOTIKA, NEBO TO JDE I JINAK?

810 pročtení

listopad 2021

STANOVISKO ODBORNÝCH SPOLEČNOSTÍ K OČKOVÁNÍ PROTI SARS-COV-2 

809 pročtení

leden 2021

NOVÁ DOPORUČENÍ NEUROLOGŮ

794 pročtení

 květen 2021

SYSTÉM SPRÁVY ALERTŮ NA POMOC LÉKÁRNÍKŮM

679 pročtení 

 únor 2021

Absolutně největšímu zájmu se těšila FOTOSOUTĚŽ k jarnímu kolu Lékáren v pohybu s pročtením 1.468. Podzimní FOTOGALERIE projektu zaujala s celkovým pročtením 900. Tradičně se hojně soutěžilo ve všech 5 velkých soutěžích ve 3D a líbily se i sloupky Imunita od A do Z nebo produktové připomínky v rubrikách Novinky a Sezonní tipy z lékárenského sortimentu.

Děkujeme všem našim čtenářům za jejich přízeň a budeme se snažit i v tomto roce přinášet aktuální a zajímavé příspěvky, které je obohatí o nové informace nejen z oboru farmacie.

Metrika článků dle Google Analytics byla pořízena k 30. 12. 2021.

-red-   

Zpět

SVĚTOVÝ DEN BEZ TABÁKU

Před silnou závislostí, kterou vyvolává nikotin nejen v cigaretách, varují odborníci u příležitosti Světového dne bez tabáku. Ten připadá na 31. května. Při intenzivní léčbě pod dohledem specialistů nekouří po roce přibližně 35 % kuřáků. Možnosti této léčby hrazené ze zdravotního pojištění loni využilo jen 692 kuřáků, tedy pacientů s diagnózou F17. Závislost na nikotinu vzniká podle odborníků již u dětí. Typický věk pro první cigaretu je 10–12 let.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Letošní 14. ročník osvětové kampaně s názvem Týden štítné žlázy a podtitulem Rozumíte řeči štítné žlázy? se koná od 25. do 31. 5. a zaměří se na komunikaci mezi lékařem a pacientem. Cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o poruchách štítné žlázy, což může lépe a včas diagnostikovat pacienty, kteří o svém onemocnění nevědí. Kampaň rovněž boří zakořeněné mýty o nemoci. V ČR je projekt, který podporuje společnost Merck, odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP. Více informací na www.tydenstitnezlazy.cz.

MONKEYPOX

Virus opičích neštovic byl poprvé objeven v roce 1958. Jde o zoonotické onemocnění vyvolané virem rodu Orthopoxvirus z čeledi Poxviridae. K přenosu na člověka dochází při kontaktu s infikovaným zvířetem, člověkem nebo kontaminovaným materiálem. Virus se do těla dostává dýchacími cestami, sliznicemi a při poranění kůže. Z Evropy, USA a Austrálie je zatím v květnu hlášeno cca 100 případů nemoci, první nakažený v Česku zůstává v izolaci v ÚVN Praha.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE