Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNOBILIS TILIA – 30 LET AROMATERAPIE V ČECHÁCHRok 2024 je pro českou značku přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia významným milníkem. Právě před 30 lety byla značka založena v Krásné Lípě, v krajině Českého Švýcarska. Od roku 1994 přináší aromaterapeutickou kosmetiku s dlouholetou tradicí a nejširším portfoliem přírodních a certifikovaných produktů na trhu.

Tradice aromaterapie v Čechách

Přírodovědec a vizionář PaedDr. Zbyněk Šedivý se začal profesionálně zabývat léčivými vlastnostmi rostlin už po revoluci. Hledání cest, jak účinky rostlin využít pro lidské zdraví a přeměnit je ve smysluplný produkt, vyústily v roce 1994 v založení společnosti Nobela. První krůčky společnosti charakterizovalo důkladné učení se řemeslu. Receptury krémů a olejů vznikaly ve spolupráci s uznávaným odborníkem na vývoj kosmetiky, prof. Ing. Janem Šmidrkalem, CSc., a významným dermatologem doc. MUDr. Otakarem Feřtekem.

V roce 2004 se firma přestěhovala do nedaleké obce Vlčí Hora. Z Nobely se stala Nobilis Tilia (latinsky Krásná Lípa) a k vedení společnosti se připojili manželé Adéla a Petr Zrubečtí. Adéla Zrubecká jako první diplomovaná aromaterapeutka v Čechách dodala kosmetice další, voňavý rozměr. Aromaterapii vystudovala na prestižním londýnském The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy a stála u zrodu Institutu aromaterapie.

Na principech permakultury vznikla na Vlčí Hoře naučná zahrada, a pomalu se tak zrodilo místo propojené s přírodou a zasvěcené vůním - Centrum aromaterapie s první prodejnou kosmetiky a čajovnou. Atmosféru místa vzniku aromaterapeutické kosmetiky se v roce 2021 podařilo přenést do pražské prodejny v Pasáži Platýz a v roce 2023 do Avion Shopping Parku Ostrava.

Od byliny až po blahodárnou kapku

Nejlepší metodou, jak získat z rostlin 100% čistý éterický olej, je destilace vodní párou, která plně zachovává účinky a vůni. Díky destilaci mají tyto vlastnosti i éterické oleje, které tvoří základ kosmetiky Nobilis Tilia.
Účinky olejů do těla pronikají skrze čich a pokožku, a ještě zesilují průnik aktivních látek do pokožky, čímž umocňují působení kosmetických přípravků. Oleje mají pozitivní vlastnosti a celostně působí na lidské zdraví.

V současné době nabízí Nobilis Tilia přes 130 druhů éterických olejů, včetně olejů v BIO kvalitě a odborně sestavených aromaterapeutických směsí, a je tak jedním z největších výrobců na českém trhu. 

 

Šíře portfolia jde ruku v ruce s nabídkou pravidelného vzdělávání s diplomovanými aromaterapeuty a dalšími odborníky. Kurzy jsou určené jak veřejnosti, tak i profesionálům v kosmetické či masérské praxi, nebo specializovaným oddělením nemocnic.

Spolupráce s odborníky jako záruka kvality

Výsledkem nedávné spolupráce s odborníky je péče o pokožku s atopickým ekzémem. Vývojáři Nobilis Tilia vyvinuli řadu produktů s certifikací CPK Bio, která se postará o pokožku s ekzémem, včetně mytí a zklidnění. Složení se opírá o prověřené účinky měsíčku a konopí a o zklidňující účinky ovsa. Vývojové oddělení ve spolupráci s univerzitami zajistilo odborné studie o působení aktivních látek na pokožku s ekzémem. Z výsledků na Univerzitě Palackého v Olomouci vyplývá, že ovesné látky mají pozitivní účinek při snižování zánětu. Na Vysokém učení technickém v Brně sledovali prostup látek do pokožky, a díky tomu mohli v Nobilis Tilia zvolit nejlepší kombinaci surovin.

Také v této řadě uplatňuje značka své dlouholeté znalosti v oblasti aromaterapie a spojuje působení éterických olejů pro tělo i mysl.

Produkty obohacuje směs éterických olejů pryskyřice stromu kopaiva, květů blue tansy a cedru. Společně přispívají nejen ke zklidnění podráždění na kůži, ale jejich vůně harmonizuje stavy úzkosti a přecitlivělosti spojené s psychickým vypětím, které může život atopika zatěžovat," doplňuje Markéta Fialová z vývojového oddělení Nobilis Tilia.

Protože významnou roli v péči nejen o ekzém hraje také strava, nabízí Nobilis Tilia již řadu let doplňky stravy. Přírodní tinktury z čekanky, lichořeřišnice nebo jinanu a také rostlinné oleje v BIO kvalitě tvoří dokonalou synergii celostní péče o tělo zvenku i zevnitř.

...........................

Tip na závěr:

Jako úlevu pro suchou pokožku s atopickým ekzémem doporučujeme Obnovující krém Atopik s BIO certifikací, který vhodně doplní každodenní péči o ekzém. Díky synergické směsi aktivních látek pokožku hydratuje, promašťuje a snižuje zánětlivost.

...........................

Nezapomínejte na první krok v péči o suchou pokožku se sklonem k atopickému ekzému. Zařaďte do svého každodenního rituálu i Sprchový balzám Atopik, který vaši pokožku ještě lépe připraví na další aplikaci krémů či mléka z řady Atopik.

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie