Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONALVážení lékárníci a farmaceutičtí asistenti,

portál Healthcommm Professional, kde jste se pravidelně dozvídali informace o edukačních akcích, které pro vás připravuje společnost Health communication s.r.o., prošel přestavbou tak, aby byl modernější, a hlavně pro vás uživatelsky přívětivější.

Protože se blíží první vzdělávací akce roku 2024, přinášíme vám názorný manuál, jak se v prostředí nového portálu orientovat, jak se přihlásit na akreditovanou akci a zjistit si o ní co nejvíce podrobností včetně programu.

Tým Healthcomm Professional si v letošním roce pro vás připravil čtyři online vzdělávací akce:

  • VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional - Berlin (13.03.2024-14.04.2024)
  • KARDIO - prevence nemocí kardiovaskulárního systému - on-line konference (29.05.2024-27.06.2024)
  • IX. 3D 360° kongres Healthcomm Professional - OSLO (11.09.2024-10.10.2024)
  • BOLEST lidského těla v souvislostech - on-line konference (20.11.2024-19.12.2024)

a tři prezenční eventy:

  • Pharmacy event BRNO - dopolední a odpolední event (10.04.2024)
  • Pharmacy event PRAHA - dopolední a odpolední event (10.10.2024)
  • Farma day PRAHA - kongres pro farmaceutické asistenty - Praha (15.10.2024)

 Odborný obsah akcí bude akreditovaný v rámci celoživotního vzdělávání u České lékárnické komory (ČLnK), České komory farmaceutických asistentů (ČKFA), Profesní odborové unie zdravotnických pracovníků (POUZP) a Slovenské komory medicínsko-technických reprezentantů (SK MTP).

Můžete se také přihlásit k odběru pravidelného newsletteru Healthcomm Professional, aby vám neunikla ani jedna pozvánka nebo vstupenka zdarma na online nebo fyzickou akci!

JSTE NOVÝ UŽIVATEL?

NEPOVEDLA SE REGISTRACE?

CHCETE SE REGISTROVAT NA VIII. 3D kongres Healthcomm Professional - BERLIN (13.03.2024-14.04.2024)?

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie