Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyPOSÍLENÍ CÉVNÍHO SYSTÉMU BĚHEM LÉTA A CESTOVÁNÍPharmDr. Jana Strieglerová

Všichni se těšíme na léto a na prázdniny. Vysoké teploty a cestování do velkých dálek jsou zatěžující pro cévní i lymfatický systém dolních končetin, a proto někteří lidé toto období hůře snáší. V dolních končetinách mohou být křeče, otoky, pocit tíhy a bolestivost při chůzi i na dotek. Tyto nepříjemné stavy nám pak komplikují cestování a požitek z dovolené.

Jak můžeme podpořit cévní systém během horkých letních dní a cestování?

  • Pít dostatečné množství tekutin (nejlépe vodu)
  • Jíst lehkou stravu se sníženým obsahem soli, dostatek ovoce a zeleniny
  • Pokud to jde, necestovat v době nevyšších teplot
  • Polohovat dolní končetiny - zvedat je do pozice výš než srdce
  • Žilní gymnastika - cviky, které podporují proudění krve v žilách
  • Vyvarovat se dlouhého sezení - prokládat ho chůzí a protahováním
  • Sprchovat lýtka chladnou vodou
  • Jemně masírovat nohy a lýtka směrem od prstů nahoru (i s pomocí chladivých gelů, Traumeel masti nebo krémů s rostlinnými výtažky)

Schűsslerovy soli, tzv. tkáňové soli, mohou být velkým pomocníkem pro posílení cévního i lymfatického systému

Tyto tkáňové soli mají dobrou biologickou dostupnost v cílových tkáních. Ovlivňují funkci iontových pump, a tím dopomáhají k vytvoření minerální rovnováhy v buňce i mezibuněčném prostoru. Metabolismus na úrovni buňky se zlepšuje a zvyšuje se také využitelnost minerálních látek obsažených ve stravě. Výhodou těchto solí je i jejich jednoduchá aplikace (rozpouští se v ústech nebo ve vodě). Mohou je užívat děti, těhotné, kojící ženy i lidé seniorského věku.

Sůl č.1 Calcium fluoratum D12 podporuje elasticitu pojivových tkání (vazů, šlach, kolagenních a elastických vláken). Posiluje pevnost cévní stěny a je vhodná i při léčbě křečových žil.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6 má vliv na relaxaci svalové tkáně. Je vhodná jako prevence křečí v lýtku nebo při léčbě už vzniklých křečí. Příznivě působí na celkové snížení napětí ve svalech (např. bolestivé svalové spasmy v oblasti krční páteře a ramen vzniklé dlouhým cestováním, sezením nebo turistice s těžkými batohy na zádech).

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 má vliv na acidobazickou rovnováhu v těle. Podporuje metabolismus buňky a snižuje překyselení v těle. Výborně se doplňuje a kombinuje se solí č. 10 Natrium sulfuricum D6.

Sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 podporuje detoxikační procesy v těle. Pomáhá vyloučit odpadní látky a nadbytečné množství tekutin z mezibuněčných prostorů. Tím pomáhá preventivně i léčebně při otocích dolních končetin. Lidé, kteří v létě trpí na otoky kotníků a celkově dolních končetin, mohou tuto sůl v kombinaci se solí č. 9 užívat preventivně.

Schűsslerovy soli se užívají samostatně nebo jako kombinace několika solí. Výše uvedená kombinace je velmi vhodná pro delší cestování.  Rozpouští se ve vodě nebo v přímo v ústech. Jedna dávka jsou 2-3 tablety od každé soli. Užívají se 2-3x denně po dobu 2-3 měsíců.


Stagnaci lymfy můžete zejména v létě podpořit osvědčeným homeopatickým přípravkem Lymphomyosot.

V příbalovém letáku si pacient může přečíst nově schválenou indikaci:

užívání při otocích dolních končetin nebo otocích lymfatických uzlin známého původu.

Dávkování pro dospělé: 3x denně 10 kapek.

Při přechodných potížích užívat minimálně 3 týdny.


Ilustrační foto v článku: Designed by Freepik


Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum DHU D5 - D30, tablety. Složení: Calcium fluoratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No.1. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Dr. Peithner KG nunmehr GmbH & Co., Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko, Deutsche Homöopathie-Union DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Datum revize textu:20. 7. 2018.


inzerce


Mohlo by vás k tematice zajímat:

Schűsslerovy soli pro sportovce ZDE

Schűsslerovy soli při detoxu ZDE


Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie