Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyPOUŽITÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ PŘI BOLESTI, BÉRCOVÝCH VŘEDECH A BRONCHITIDĚPharmDr. Jana Strieglerová

Ve své každodenní lékárnické práci se setkávám s celou řadou pacientů, kterým doporučuji Schűsslerovy soli a homeopatika na podporu léčby, její urychlení nebo zmírnění příznaků. A jak již bylo v minulém článku řečeno, nejedná se o náhradu klasické léčby stanovené lékařem, ale její doplnění. Pro dnešní téma Minerální abecedy v klinické praxi - B, jsem zvolila bolest, bércové vředy a bronchitidu.

Bolest 

Bolest je asi jedno z nejčastějších témat, které s pacienty řeším. Nejčastěji se jedná o bolesti pohybového aparátu, zablokovanou krční a bederní páteř, menstruační bolesti a bolesti hlavy a zubů.

Základním lékem při každé bolesti je No.7 Magnesium phosphoricum D6. 

Při nervové, vystřelující bolesti (př. blokáda bederní páteře a SI spojení (sakroiliakální), bolesti zubů, po extrakci zubu) lze přidat Hypericum perforatum 30 CH 3x denně 3 granule.

Pro úlevu od akutní bolesti je dobré zvolit formu horkého nápoje (5 tablet od každé soli rozpustit ve 2dcl teplé vody a popíjet).

Dlouhodobější dávkování: 3x denně 2 tablety 

Bronchitis

Schűsslerovy soli jsou dobrou volbou pro podporu antibiotické léčby akutního i chronického zánětlivého onemocnění sliznice dolních cest dýchacích i následné regenerace sliznic, která může být doprovázena přetrvávajícím kašlem, expektorací nebo naopak suchostí sliznic. 

Při suchosti sliznic doporučuji přidat No. 8 Natrium chloratum D6.

Pokud je expektorace hlenohnisavého sputa, tak přidat No. 12 Calcium sulphuricum D6.

Při spastickém kašli No. 19 Cuprum arsenicosum D6 (v ČR není zatím registrovaný, lze objednat z Rakouska nebo Německa).

Dávkování: V akutním stavu zánětu 6x denně 2 tablety a pro regeneraci sliznic 3x denně dvě tablety. Dle závažnosti akutní infekce může rekonvalescence probíhat řadu týdnů. 

Bércový vřed (ulcus cruris)

Lidé, kteří se léčí s bércovými vředy, jsou chroničtí pacienti s celou řadou dalších diagnóz a komplikací. Nejčastěji jsou to diabetičtí pacienti, u nichž v důsledku poruchy prokrvení dolních končetin začnou vznikat otevřené, špatně se hojící bércové vředy. Důležitá je také naše podpora pacienta ke změně životního stylu

Na podporu okysličení tkání je vhodná kombinace No. 6 Kalium sulfuricum D6 + No. 3 Ferrum phosphoricum D12.

Při hnisavé sekreci z ran doporučuji přidat No. 12 Calcium sulphuricum D6.

Dávkování: 3x denně 2 tablety dlouhodobě

Do kožních defektů je také možnost aplikovat soli lokální formou rozdrcených tablet.

......

Předchozí díly:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKNÉ, ALERGIE NEBO BRONCHIÁLNÍHO ASTMATU?

 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Calcium phosphoricum/Kalium phosphoricum/Magnesium phosphoricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje calcium phosphoricum/kalium phosphoricum/magnesium phopshoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 2/5/7. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019/26.5.2020.

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie