Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny(PŘED)VÁNOČNÍ SOUTĚŽ VE 3DVánoce se blíží! Už jen měsíc a budeme je slavit se vším, co k nim patří. Snad vyjde počasí, stihneme vše připravit, nakoupit, napéct, vyzdobit...

A kdyby to letos nevyšlo se stavěním sněhuláků, máme jich pro vás v naší 3D předvánoční soutěži hned sedm. Jsou milí a roztančení, také mohou přinést zajímavé informace, pokud na ně kliknete.

Víte, že první písemné zmínky o sněhulácích lze nalézt už v 16. století, a to v dramatu Richard II. od Shakespeara? My po vás nechceme žádné dlouhé texty. Stačí nám, když si po projití všech 7 tipů pod 7 sněhuláky zaškrtnete v TESTU 7 správných odpovědí. A pak se jen můžete těšit na vánoční dárky v podobě výher od redakce Magazínu. Opět pro vás máme elektronické poukázky do oblíbených obchodů.

VSTUP DO (PŘED)VÁNOČNÍ SOUTĚŽE ZDE

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie