Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyPRIORITOU ZŮSTÁVÁ SPOKOJENÝ LÉKÁRNÍKRok 2023 potvrdil, že projekty Health communication jsou opravdu stále aktuální a poplatné nárokům na moderní odborné vzdělávání. Těšily se velkému zájmu studujících lékárníků i lékařů, zejména on-line kongresy přitáhly velkou pozornost. Své místo v diáři si u zaměstnanců lékáren udržely i kontaktní akce, které se na podzim 2023 odehrály v Praze, Brně a Hradci Králové. V rozhovoru přinášíme ohlédnutí ředitele společnosti Zdeňka Břeně za loňským rokem a prozradí nám i inovace pro rok 2024.

Pane řediteli, co přinesl loňský rok a jaké novinky nás čekají letos s Vaší vzdělávací společností?

Z.B.: Celý rok 2023 byl pro nás velkým dobrodružstvím. Naše společnost i náš tým prošly velkým testem. Uskutečnili jsme několik inovativních vzdělávacích projektů, abychom odhalili, které z nich jsou skutečně potřebné, žádoucí a na poli edukace "udržitelné". S ohledem na personální deficit v lékárenské profesi jsme hledali nové způsoby, jak umožnit odborníkům z lékáren pohodlné vzdělávání, které bude součástí jejich systému celoživotního vzdělávání.

Jaké formáty kontinuálního vzdělávání jste zkoušeli?

Z.B.: Naše nabídka byla opravdu pestrá! Pharma eventy nabídly prezenční setkání s dopoledními a odpoledními bloky. Volba byla jasná: buď absolvování celého odborného programu, nebo výběr části programu dle časových preferencí. Dopolední i odpolední program byl totiž samostatně akreditovaný u ČLnK jako dvě akce v jeden den. To umožnilo lékárníkům a farmaceutickým asistentům aktivně se účastnit i v běžném pracovním dni. A co online svět? Zorganizovali jsme oblíbené 3D 360° kongresy s kvalitním programem přednášek, propojovali jsme virtuálně lékárníky ze všech koutů světa, dali prostor pro otázky a odpovědi... A také jsme nabídli tematické 2D konference. Naše největší vzdělávací platforma pro e-learning - Educomm -  je stále oblíbená mezi více než 3500 odborníky, kteří si zde zakládají své nové účty každý měsíc. Celé portfolio je doplněno o on-line medium Healthcomm magazín, který nabízí aktuální informace pro lékárny v měsíčním tempu, s moderními doplňky 3D vizualizace, video rozhovory nebo doplňkovými zábavně-naučnými rubrikami.

V čem vidíte rozdíl mezi prezenčními a online projekty?

Z.B.: Healthcomm Professional je tradiční setkání tváří v tvář, kde se můžete fyzicky setkat s ostatními účastníky, lektory a zástupci dodavatelů a prohlubovat své profesní i osobní vztahy. Jedinou povinností je, na akci se dostavit, a to na určené místo a v daném čase. Naopak 3D 360° kongresy online jsou virtuální zážitkem, který časem ani místem účastníka nelimituje. Může si během jednoho měsíce několikrát otevřít počítač a vystudovat si část programu. Účastníci se v prostředí propojují z různých končin země, dokonce z celého světa. Jen si spolu nedají tu kávičku. Každý formát má své výhody a je na lékárnících, aby si vybrali ten, který jim lépe vyhovuje. Jedna perlička: Když skončil edukační rok 2023, zjistili jsme, že kdyby se lékárník zúčastnil všech našich fyzických a online akcí, měl by splněno, co se týká požadovaných bodů do celoživotního vzdělávání v tříletém cyklu. V roce 2023 kombinací těchto akcí mohl lékárník teoreticky získat celkem až 115 bodů do CV!

Jak se daří e-learningovému portálu Educomm? Je stále mezi lékárníky populární?

Z.B.: Educomm nabízí neustále nový odborný obsah a je tvořen týmem, který testuje jeho prostředí. V každém novém ročníku přináší upgrade pro uživatele. Na této platformě můžete sledovat videopřednášky a e-learningové kurzy z různých oblastí farmacie, které jsou zařazené do celoživotního vzdělávání. Můžete tak získat certifikát s přiděleným počtem bodů a zlepšit své odborné znalosti a dovednosti.

Studujícím Educomm přináší:

  • Flexibilitu: Učte se, kdykoliv a kdekoliv, jen s připojením k internetu.
  • Individualizaci: Studujte podle svých potřeb a zájmů.
  • Vizualizaci: Zvolte zábavný a interaktivní obsah, který si snadno pamatujete.
  • Interaktivitu: Zapojte se a učte se aktivně.
  • Aktualizace: Vždycky budete v obraze s novými trendy.
  • Snížení nákladů: Šetřete peníze na cestování a ubytování a stále se rozvíjejte.

Celkově řečeno, Educomm není jen platforma, je to partner na cestě k neustálému profesnímu růstu.

V lednu tohoto roku jste přivedli na svět inzertní portál Pharmacyservis.cz. Komu je určen?

Z.B.: Pharmacyservis.cz je nový inzertní portál, který je určen pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Na tomto portálu můžete najít nebo nabídnout volné pracovní pozice v lékárnách, prodat nebo koupit lékárnu, řešit zásoby léků a zdravotnických prostředků, získat nabídku pro vytvoření vlastního lékárenského e-shopu, zúčastnit se odborných akcí a školení nebo se propojit s dalšími projekty společnosti Health communication s.r.o.

...takže takový Dům služeb?

Z.B.: ANO. Pharmacyservis.cz je jedinečný tím, že nabízí komplexní služby pro lékárníky na jednom místě. Můžete zde snadno a rychle najít nebo vložit inzerát, který odpovídá vašim potřebám a zájmům. Portál je navržen tak, aby byl přehledný, jednoduchý a bezpečný. Všechny inzeráty jsou pravidelně kontrolovány a aktualizovány. Pharmacyservis.cz je také propojen s platformou Educomm.cz, vzdělávacím videoportálem pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Nabídne i ukázku z nového obsahu Healthcomm magazínu, pozve na blížící se 3D kongresy i na prezenční akce. Takže takový Prior - prioritní dům služeb na jednom místě. (smích)


Pharmacyservis.cz je od roku 2024 součástí projektů společnosti Health communication s.r.o., která se zabývá komunikací a vzděláváním v oblasti zdravotnictví. V povědomí společnost vzešla před více jak 12 lety pořádáním odborných kongresů Healthcomm Professional. Mezi další projekty patří on-line měsíčník do všech lékáren hcmagazin.cz, e-learningový portál Educomm.cz nebo 3D kongresy, které jsou virtuálními konferencemi s tuzemskými i mezinárodními odborníky.


 

Děkuji za rozhovor

Chramst

CHCETE ZNÁT TERMÍNY A BLIŽŠÍ INFORMACE O ON-LINE AKCÍCH V ROCE 2024? kLIKNĚTE NA BANNER!

ZAJÍMAJÍ VÁS FYZICKÉ KONGRESY A EVENTY? KLIKNĚTE A DOZVÍTE SE VÍCE!

Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie