Cookie Consent by Free Privacy Policy website


PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUMPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum D12 (fluorid vápenatý, CaF2) se nachází v mnoha tkáních, především v epidermis, pojivové tkáni (vazy, šlachy, stěny žil, arterií a lymfatických cév, kosti, zuby), svalech a oční rohovce.

Calcium fluoratum je důležitá sůl pro udržování pružnosti a elasticity tkání. Její nedostatek se projeví ochablostí a sníženou pružností těchto tkání. Klinickým obrazem může být vznik hemeroidů, varixů, povolení pánevního dna, zkrácení a bolestivost šlach a vazů.

Je to důležitá sůl pro udržování pevnosti tvrdých tkání, zubní skloviny a kostní denzity. Nedostatek vede ke zvýšené kazivosti zubů, citlivostí na horké a studené nápoje, zvýšené lomivosti kostí, osteoporóze, špatnému srůstání zlomenin,...

Na úrovni kůže a kožních derivátů (vlasy, nehty) se nedostatek projevuje zvýšenou tvorbou vrásek, suchostí a poklesem pružnosti pokožky, rohovatěním a následným vznikem prasklin (fisury), tvorbou bradavic, lámavostí a křehkostí nehtů a vlasů.

Obličejové znaky nedostatku soli Calcium flouratum 

Deficit soli č. 1 je viditelný v i obličeji. Objevují se vrásky kolem očí ve tvaru mřížky, začínající v koutcích očí. S výrazným deficitem Calciua fluorata tyto vrásky získávají tmavý hnědo až černočervený odstín. Suchost a šupinatost pleti, zvýšená tvorba vrásek a povadlosti v celém obličeji. Namodralé zbarvení rtů v důsledku poruchy periferního oběhu z důvodu snížené elasticity cév.

Další pohled na Calcium fluoratum 

Tak jako se nedostatek Calcia fluorata na fyzické úrovni projevuje sníženou pružností, pohyblivostí a tvorbou zatvrdlin, na psychické úrovni lze pozorovat podobný obraz. Tělesnou a duševní stránku nelze od sebe oddělit.

Nepružnost mysli, vůle, rigidita myšlení, neschopnost udělat krok vpřed, vykročit na jinou cestu, dotáhnout rozdělané projekty do konce a zůstávání ve starých stereotypech. Tyto příznaky nás mohou upozornit a vést k zamyšlení.

Užívání a kombinace s jinými solemi

Vzhledem k tomu, že tato sůl působí pomalu, je nutné ji užívat dlouhodobě. Minimálně 3 měsíce. Dospělí 3x denně 2 tablety, děti do 12 let 3x denně 1 tableta. Obvykle po 2 týdenní přestávce v kúře pokračujeme. Tablety se rozpouští v ústech nebo ve sklenici čisté vody a popíjí.

Vhodné jsou i kombinace s dalšími solemi, pro zlepšení efektu léčby:

Např. kombinace soli č. 1+2 (Calcium phosphoricum D6) při osteoporóze, zvýšené kazivosti zubů, zlomeninách, na podporu zdravého vývoje dětí v období zvýšeného růstu a při růstových bolestech. Také v období těhotenství a kojení podpoří mineralizaci kostní a zubní tkáně dítěte i matky.

Kombinace soli č. 1+11 (Silicea D12). Silicea je tzv. sůl krásy. Při tvorbě mimických i hlubokých vrásek, suchosti a povadlosti pokožky, lámavosti nehtů a vlasů. Také při varixech a hemeroidech.

Kombinace solí 1+11+3 (Ferrum phosphoricum D12) pokud jsou krvácivé hemeroidy.

Kombinace solí 1+2+11 u opakovaných vymknutí, zvýšené úrazovosti kostí, šlach a vazů (např. fotbalisti), osteoporóza.

Tablety lze užívat i lokálně, formou kašičky přikládat např. na hemeroidy, do okolí špatně se hojících ran a jizev nebo formou krému či masti.

Další režimová opatření

Oslabení a méněcennost pojivové tkáně je často konstituční záležitost organismu a je dobré k tomu přistupovat komplexně. Např. zvážit své možnosti a zvolit vhodný typ sportovních aktivit, které nebudou přetěžovat pohybový systém, a tím i předcházet případným zraněním a ponámahovým zánětům šlach a vazů.

Příjem minerálů důležitých pro pojivovou tkáň ve stravě:

- vápník (mák, sezamové a konopné semínko, ořechy, mandle, listová a brukvovitá zelenina, luštěniny)

- jod (třešně, višně, mořské plody, mořské řasy)

- fluor (mořské produkty, celá zrna, luštěniny)


Inzerce

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. 

K problematice by vás dále mohlo zajímat:

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

SŮL NA TŘETÍ STADIUM ZÁNĚTU A PODPORU HOJENÍ

Zpět

HEPATITIDY NEZNÁMÉ ETIOLOGIE U DĚTÍ

K 11. 5. 2022 byl celkový počet případů hepatitid u dětí po celém světě přibližně 450 včetně 11 úmrtí. Případy jsou hlášeny od začátku dubna, kdy se nemoc objevila ve Velké Británii. Některé děti musely podstoupit transplantaci jater. ECDC zveřejnilo dokument rychlé posouzení rizik (RRA) a zavedlo hlášení podrobných údajů o případech onemocnění do evropského hlásícího systému.

AKTINIUM V TERAPII NÁDORŮ

Ústav jaderné fyziky AV ČR uzavřel dlouhodobou dohodu o spolupráci s německou firmou Eckert & Ziegler AG, která se specializuje na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Německý partner investuje do vybavení a vědeckých experimentů směřujících k výrobě izotopu aktinia- (225Ac) pro terapii onkologických onemocnění. Tento radionuklid vysílá kaskádu částic alfa o vysoké energii, ale s velmi krátkým doletem v tkáni. Umožňuje tak přesné zacílení léčby i na malé nádory včetně nepatrných metastáz.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

PÁTÝ KAMION POMOCI UKRAJINĚ

Ministerstvo zdravotnictví 5. května vypravilo ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru a se společností Alliance Healthcare v pořadí již pátý kamion léků na pomoc Ukrajině. 61 560 balení léčiv v souhrnné hodnotě téměř 4 milionů korun darovaly společnosti Herbacos Recordati s.r.o. a Valtix Pharma s.r.o. Darování je koordinováno v rámci Mechanismu civilní ochrany EU. Převezly se primárně léčivé přípravky pro léčbu infekcí močových cest způsobených bakteriemi, a také zdravotnický prostředek, který chrání poraněnou a odřenou pokožku.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE