Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyROZHOVOR:CO PŘIPRAVUJE HEALTH COMMUNICATION BĚHEM LÉTA?Zeptali jsme se Zdeňka Břeně, ředitele společnosti, která farmaceutům, lékařům a ostatním odborníkům pečujícím o lidské zdraví, přináší přes 12 let kvalitní formy vzdělávání. Health communication je vnímána jako partner odborníků ve zdravotnictví, který neustále drží krok s dobou, využívá pro edukaci moderní prostředky, inovuje, ale přináší i tradiční akce, na které jsou účastníci roky zvyklí. Bude léto pro společnost okurkovou sezónu, nebo je nyní naopak prostor a čas pro přípravu dalších zajímavých projektů?

Pane řediteli, na čem se v současnosti pracuje v Health communication? Mohou se lékárníci těšit na další kongresovou sezónu?

Těšit se určitě mohou! Nejprve bych ale rád využil příležitosti a poděkoval zaměstnancům lékáren za pozitivní zpětnou vazbu z letošních, již proběhlých akcí. Konečně se uskutečnily fyzické kongresy (dnes se říká offline kongresy) a konference, které byly určené nejen pro lékárníky a farmaceutické asistenty, ale také pro lékaře. V průběhu vzdělávacích akcí letošního jara byla opravdu vysoká účast. Jak v offline, tak i online verzích edukačních projektů. Dnes opravdu vznikly tři skupiny našich klientů, kteří se pravidelně vzdělávají. Část nám na pozvání na kongresy řekla: „Děkuji, ale já nepřijdu, je mi dobře v online", a studuje již v online prostředí Educomm.cz nebo jiných online projektech. Další skupina by chtěla přijít, ale nemůže opustit lékárnu. Je nedostatek lékárníků, což je stále alarmující stav, který nebude obratem vyřešen. A třetí skupina na kontaktní kongresy dorazila, protože patří k části klientů, kteří se osobně potkávat zkrátka chtějí a „živá" zkušenost je to pro ně velmi důležitá. Takže pro všechny tři skupiny připravuje náš tým celou řadu aktivit s možností studovat kdykoliv v létě i na podzim. 

Můžete prozradit trochu víc o podzimních akcích? 

Tak kongresy naleznete na www.healthcomm.cz  a samozřejmě bližší informace můžete sledovat na oblíbeném lékárenském Magazínu, kde je jsou vždy před akcemi a po nich informace k obsahu i jednotlivým tématům kongresu. To jsou akce offline, tedy osobní odborná setkání. Opět se můžete těšit na pečlivě připravený odborný program, na rekordní počet firemních partnerů s expozicemi, 3D kino, virtuální realitu a interaktivní formy komunikace i na moderátora Vojtu Bernatského. Čeká nás Hradec Králové a Brno!

Víc kongresů se nechystá? 

V současné době není možné finančně podporovat kontaktní vzdělávání ve všech krajských městech, jako tomu bylo dříve. Ty časy jsou zřejmě nenávratně pryč. Stejně tak rostou náklady na pořádání kongresu, a to v desítkách procent (a někdy i více). Pro rok 2023 připravujeme proto nový model fyzických vzdělávacích akcí. 

Rozšíříte pole online akcí? 

Tak online máme pořád - Educomm.cz je otevřený pro studium 24 hodin denně. Měsíčně v této e-learningové platformě studuje více než 600 lékárníků a farmaceutických asistentů. Zde je možné vystudovat více než 90 odborných video kurzů a získat více než 100 akreditačních bodů. Ale samozřejmě své místo už si našel i zcela nový model vizualizace online vzdělávání. 3D 360 kongres je prémiovým produktem z naší kreativní dílny IT. Minulý probíhal v Barceloně a ten další bude v měsíci září probíhat ve virtuální Budapešti. Městě plném termálních lázní, vůně guláše a papriky...

Velký online úspěch slaví také Magazín Healthcomm. Snad ta obliba vznikla díky laskavému „ženskému" přístup ke svým čtenářkám, díky seriálům, soutěžím a kvízům...ačkoli, obsah je z velké míry velmi odborný. 

Bude mít Educomm.cz nějaké novinky? 

Novinky určitě budou! Připravujeme neustále modernizaci webu a prakticky se Educomm.cz mění průběžně celých 8 let jeho života. Klienty čeká více soutěží za studium, které vždy hezky okoření strávené chvíle v edukačním prostředí. Rozvine se i odborný a produktový obsah. Neustále ho doplňujeme o nové video kurzy na osobní a profesní rozvoj, komunikaci s pacientem v lékárně, management témata a Studio Educomm s novinkami na trhu. Do konce roku ještě hodně zajímavých vylepšení pro klienty připravujeme, ale to už nemůžu prozradit. 

Chcete něco vzkázat do lékáren? 

Rád bych požádal všechny, kteří nám s námi studují, aby se aktivně zapojili do zkvalitnění obsahu. Aby nám společně pomohli doplňovat oblíbená odborná témata nebo témata pro profesní a osobní rozvoj. Aby se nestyděli a posílali své tipy na témata, přednášející nebo vlastní CV s chutí přednášet pro kolegy v lékárnách. Kvalitní a pestrý obsah je to, co si přejeme všichni. Budujte s námi své edukační prostředí! Pište na educomm@educomm.cz nebo vyplňte krátký dotazník s preferencí témat. 

Děkuji za rozhovor

Chramst

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie