Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyROZHOVOR:CO PŘIPRAVUJE HEALTH COMMUNICATION BĚHEM LÉTA?Zeptali jsme se Zdeňka Břeně, ředitele společnosti, která farmaceutům, lékařům a ostatním odborníkům pečujícím o lidské zdraví, přináší přes 12 let kvalitní formy vzdělávání. Health communication je vnímána jako partner odborníků ve zdravotnictví, který neustále drží krok s dobou, využívá pro edukaci moderní prostředky, inovuje, ale přináší i tradiční akce, na které jsou účastníci roky zvyklí. Bude léto pro společnost okurkovou sezónu, nebo je nyní naopak prostor a čas pro přípravu dalších zajímavých projektů?

Pane řediteli, na čem se v současnosti pracuje v Health communication? Mohou se lékárníci těšit na další kongresovou sezónu?

Těšit se určitě mohou! Nejprve bych ale rád využil příležitosti a poděkoval zaměstnancům lékáren za pozitivní zpětnou vazbu z letošních, již proběhlých akcí. Konečně se uskutečnily fyzické kongresy (dnes se říká offline kongresy) a konference, které byly určené nejen pro lékárníky a farmaceutické asistenty, ale také pro lékaře. V průběhu vzdělávacích akcí letošního jara byla opravdu vysoká účast. Jak v offline, tak i online verzích edukačních projektů. Dnes opravdu vznikly tři skupiny našich klientů, kteří se pravidelně vzdělávají. Část nám na pozvání na kongresy řekla: „Děkuji, ale já nepřijdu, je mi dobře v online", a studuje již v online prostředí Educomm.cz nebo jiných online projektech. Další skupina by chtěla přijít, ale nemůže opustit lékárnu. Je nedostatek lékárníků, což je stále alarmující stav, který nebude obratem vyřešen. A třetí skupina na kontaktní kongresy dorazila, protože patří k části klientů, kteří se osobně potkávat zkrátka chtějí a „živá" zkušenost je to pro ně velmi důležitá. Takže pro všechny tři skupiny připravuje náš tým celou řadu aktivit s možností studovat kdykoliv v létě i na podzim. 

Můžete prozradit trochu víc o podzimních akcích? 

Tak kongresy naleznete na www.healthcomm.cz  a samozřejmě bližší informace můžete sledovat na oblíbeném lékárenském Magazínu, kde je jsou vždy před akcemi a po nich informace k obsahu i jednotlivým tématům kongresu. To jsou akce offline, tedy osobní odborná setkání. Opět se můžete těšit na pečlivě připravený odborný program, na rekordní počet firemních partnerů s expozicemi, 3D kino, virtuální realitu a interaktivní formy komunikace i na moderátora Vojtu Bernatského. Čeká nás Hradec Králové a Brno!

Víc kongresů se nechystá? 

V současné době není možné finančně podporovat kontaktní vzdělávání ve všech krajských městech, jako tomu bylo dříve. Ty časy jsou zřejmě nenávratně pryč. Stejně tak rostou náklady na pořádání kongresu, a to v desítkách procent (a někdy i více). Pro rok 2023 připravujeme proto nový model fyzických vzdělávacích akcí. 

Rozšíříte pole online akcí? 

Tak online máme pořád - Educomm.cz je otevřený pro studium 24 hodin denně. Měsíčně v této e-learningové platformě studuje více než 600 lékárníků a farmaceutických asistentů. Zde je možné vystudovat více než 90 odborných video kurzů a získat více než 100 akreditačních bodů. Ale samozřejmě své místo už si našel i zcela nový model vizualizace online vzdělávání. 3D 360 kongres je prémiovým produktem z naší kreativní dílny IT. Minulý probíhal v Barceloně a ten další bude v měsíci září probíhat ve virtuální Budapešti. Městě plném termálních lázní, vůně guláše a papriky...

Velký online úspěch slaví také Magazín Healthcomm. Snad ta obliba vznikla díky laskavému „ženskému" přístup ke svým čtenářkám, díky seriálům, soutěžím a kvízům...ačkoli, obsah je z velké míry velmi odborný. 

Bude mít Educomm.cz nějaké novinky? 

Novinky určitě budou! Připravujeme neustále modernizaci webu a prakticky se Educomm.cz mění průběžně celých 8 let jeho života. Klienty čeká více soutěží za studium, které vždy hezky okoření strávené chvíle v edukačním prostředí. Rozvine se i odborný a produktový obsah. Neustále ho doplňujeme o nové video kurzy na osobní a profesní rozvoj, komunikaci s pacientem v lékárně, management témata a Studio Educomm s novinkami na trhu. Do konce roku ještě hodně zajímavých vylepšení pro klienty připravujeme, ale to už nemůžu prozradit. 

Chcete něco vzkázat do lékáren? 

Rád bych požádal všechny, kteří nám s námi studují, aby se aktivně zapojili do zkvalitnění obsahu. Aby nám společně pomohli doplňovat oblíbená odborná témata nebo témata pro profesní a osobní rozvoj. Aby se nestyděli a posílali své tipy na témata, přednášející nebo vlastní CV s chutí přednášet pro kolegy v lékárnách. Kvalitní a pestrý obsah je to, co si přejeme všichni. Budujte s námi své edukační prostředí! Pište na educomm@educomm.cz nebo vyplňte krátký dotazník s preferencí témat. 

Děkuji za rozhovor

Chramst

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie