Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEKPharmDr. Jana Strieglerová

Schűsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum (chemický název hydrogen fosforečnan hořečnatý) v ředění D6.

Magnesium phosphoricum působí v organismu na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje tělesné i duševní napětí, tlumí přenosovou rychlost nervových impulsů ve svalech a podporuje zdravý spánek.

Tato sůl se nachází ve všech tkáních, především v CNS, svalových buňkách, kostech, krevních buňkách, játrech, střevech, plicích, štítné žláze...

Jak se nejčastěji projevuje nedostatek soli č. 7?

Deficit Magnesia phosphorica můžeme vidět i v obličejových znacích. Typickým projevem jsou rudé fleky, nejčastěji na tvářích, ale i jiných částech obličeje. K začervenání dochází po vypětí, fyzickém nebo psychickém (rozpaky, pocity studu a trémy nebo naopak z intenzivního prožívání radosti, vzteku, zapálení pro nějakou věc). Zarudlá kůže není teplá na dotek (to je např. u nedostatku soli č. 3 Ferrum phosphoricum). Pacienti mohou popisovat zvýšenou chuť na sladké.

Mezi typické tělesné projevy nedostatku patří křečovité, kolikovité, vystřelující nebo pulzující bolesti.

Psychické projevy nedostatku Magnesia phosphorica

Následkem dlouhodobé psychické zátěže (stres, příprava na zkoušky, psych. tlak před sportovními závody apod.) dochází ke změně nálad, podrážděnosti, výbušnosti, ale i k velké únavě, pocitu vyčerpání a zmaru. S tím jsou spojené poruchy spánku a následná snížená tělesná kondice.

Pro koho je Magnesium phosphoricum D6 vhodné?

Tato sůl je vhodná pro všechny věkové kategorie, děti, těhotné, kojící ženy i seniory.

Sportovci a fyzicky pracující - užívání je vhodné preventivně, před větší fyzickou zátěží nebo před tréninkem, v jeho průběhu (nejlépe formou iontového nápoje) a po výkonu (na podporu regenerace).

Lidé ve stresu a psychickém vypětí, které jde často ruku v ruce s poruchou spánku, změnami nálady, únavou, sníženým pracovním výkonem a celkovým vyčerpáním, které může vyústit v syndrom vyhoření.

- Těhotné, kojící a ženy po porodu - podporuje regenerační procesy organismu i psychickou stabilitu, zmírňuje únavu a přispívá ke zlepšení nálady

Užívání soli Magnesium phosphoricum D6

Nedostatek soli č. 7 může být dlouhodobý (např. opakované bolesti hlavy, nervové bolesti, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak) nebo akutní (bolest a křeče svalů po nadměrném sportovním výkonu, menstruační bolest, bolest hlavy apod.).

Při dlouhodobém užívání se podávají 3x denně 2 tablety pro dospělé a 3x denně 1 tableta pro děti mladší 12 let.

V akutních stavech lze užívat každých 5-10 min. 1 tabletu až do zlepšení nebo vymizení příznaků.

Velmi praktické a účinné je užívání solí formou horkého nápoje (5-10 tablet se rozpustí v 250 ml teplé nebo horké vody a pomalu se popíjí). Lze užívat krátkodobě i dlouhodobě 1 - 3x denně. Varianta horkého nápoje je velmi efektivní především u akutních bolestí a velké únavě. V chladných obdobích roku navíc horký nápoj podpoří dráhu ledvin.

Další možností je popíjení iontového nápoje tvořeného kombinací více solí, který je velmi praktický hlavně při sportování nebo cestování. Příprava je rychlá: do 0,5 l vody rozpustit 5 tablet od každé soli. 

...

Kombinace s dalšími solemi:

Magnesium phosphoricum se může užívat samostatně nebo se velmi dobře kombinuje s dalšími solemi, a to při akutním i dlouhodobém užívání.

Např. se solí č. 3 Ferrum phosphoricum D12, která má protizánětlivé a regenerační účinky a podporuje oxygenaci tkání.

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum D6, která pomáhá harmonizovat nervový systém, je vhodná při mentální práci a studiu.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 podporuje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech a udržuje acidobazickou rovnováhu v organismu. Kombinace s touto solí předchází svalovým bolestem po fyzické zátěži. Je vhodná pro pacienty s překyselením organismu (chronické zánětlivé onemocnění, kuřáci, nevhodná strava,...)

...

Další opatření 

V praxi v lékárně vidím, jak důležitý je komplexní přístup a pohled na věc. S pacienty mluvím o důležitosti pravidelného a dostatečně dlouhého spánku, odpočinku, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, pitném režimu, vyvážené stravě a rovnováze mezi prací, zátěží a relaxací.


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Magnesium phosphoricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Magnesium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 26.5.2020.

Fotografie od uživatele Nathan Cowley ze služby Pexels 

K tematice by vás mohlo zajímat:

ZNÁTE SŮL "PRVNÍ POMOCI"?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie