Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyŠKOLA ZAČÍNÁ, ALE HRY NEKONČÍKaždoročně školní zvonění ukončí definitivně prázdniny a oznamuje dětem i rodičům, že je čas vrátit se ke každodenním povinnostem. Počasí ale ještě většinou přeje hrám na čerstvém vzduchu i v sálech k tomu určených, proto jsme letos jako prostředí soutěže Zpátky do školy zvolili školní tělocvičnu. Pod 7 míči najdete 7 produktových tipů a v TESTU 7 kontrolních otázek. Ti z Vás, kteří v testu uspějí, se mohou těšit na šanci vyhrát krásné ceny od redakce Magazínu.

Než se pustíte do soutěže, máme pro Vás pár zajímavých kuriozit o fotbalových míčích:

  • Nejstarší známé míče pocházejí z Egypta a byly vyrobené z lněných hadrů.
  • V roce 1950 se v Brazílii na MS ve fotbale hrálo s míčem Duplo T, který byl vyroben z kožešiny psa. Byl velmi těžký a tvrdý a hráči si na něj stěžovali. Přesto padlo celkem 88 branek, což bylo v průměru 4 branky na zápas.
  • V roce 2006 byl v Německu použit míč Teamgeist, který byl navržen tak, aby měl lepší letové vlastnosti a menší odchylky. Byl také opatřen čipem, který umožňoval sledovat jeho polohu a rychlost.
  • V roce 2010 byl v Jihoafrické republice při MS ve fotbale použit speciální míč nazvaný Jabulani, který měl být aerodynamicky dokonalý. Byl ale příliš lehký a nepředvídatelný, což způsobovalo problémy brankářům i střelcům. 
  • V roce 2014 byl opět v Brazílii použit míč nazvaný Brazuca, který měl svůj vlastní účet na Twitteru.

........................................................

Vstupte do soutěže ZDE


Pozn. Kvůli technické náročnosti 3D platformy doporučujeme soutěž spouštět na PC nebo notebooku.

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ

Třetí zářijovou sobotu si připomínáme Světový den dárců kostní dřeně. Slaví se ve více než 50 zemích na všech kontinentech jako poděkování všem dárcům krvetvorných buněk. Český červený kříž oceňuje humánní přístup a obětavost těch, kteří darovali krvetvorné buňky za účelem záchrany zdraví či života, a letos počtvrté předal 43 dárcům Plaketu prof. Haška – významného českého imunologa, který svými mezinárodně uznávanými objevy vytvořil teoretické předpoklady pro úspěšné transplantace kostní dřeně. Slavnostní oceňování se odehrálo 16. září v prostorách Kaiserštejnského paláce.

NOVÁ ŘEDITELKA SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povede Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., která vystřídá dosavadní ředitelku Mgr. Irenu Storovou, MHA. 19. 9. 2023 to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Podrazilovou vybral do čela ústavu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení. Podrazilová je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde měla na starost agendu lékové politiky. V minulosti v SÚKL působila na postu ředitelky sekce cen a úhrad. Jejím úkolem bude zajistit bezproblémové fungování ústavu a zaměřit se především na dostupnost léků.

VII. 3D 360° KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL

6. 9. 2023 odstartoval další 3D online kongres, tentokrát z Polska. 30denní kongres je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. Na programu budou mj. témata: management v lékárně, novinky v antibiotické terapii, nedostatek léků v lékárnách, ovlivnění mikrobiomu pomocí fytoterapie, cévní věk nebo historie polských lékáren. K vidění bude srdce ve virtuální místnosti a na své expozice zvou kongresoví partneři. Každý odborný blok VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional je ohodnocený 7 body do systému CV, takže dohromady za oba vystudované bloky můžete získat od ČLnK 14 bodů. Registrujte se na www.healthcomm.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie