Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ JAMIESON O TŘI BALÍČKY PRO KRÁSU KAŽDÉ ŽENYZtrácí vaše pokožka vitalitu a pružnost? Máte pocit, že vaše vlasy nejsou ve formě? Lámou se vám nehty? Může vám chybět biotin!

Vzhled pokožky, nehtů i vlasů odráží celkový zdravotní stav. Prvním krokem, který můžeme pro udržení zdraví učinit, je pestrá a pravidelná strava, bohatá na živiny a vodu.

Kolagen, hlavní bílkovina obsažená v kůži, s věkem ubývá a ukazují se první vrásky. Syntéza kolagenu se rok od roku zpomaluje, což vede ke ztrátě elasticity a pevnosti pleti. Nedostatečně nutričně bohatá výživa, stres, životní prostředí nebo kouření tento proces ještě urychluje.

A naše zdraví začíná ve střevech. Tam, kde jsou miliardy symbiotických mikrobiálních buněk, se podle jejich počtu a pestrosti rozhoduje o zdraví našeho těla i psychiky. A také o naší kráse! Pamatujte, že převážně rostlinná strava podporuje rozmanitější a zdravější střevní mikrobiom. Pokud dojde k tzv. dysbióze,  pomnoží se patogenní mikroorganismy, které mohou vstoupit do krevního oběhu a šířit se dál do celého  těla. Probiotika hrají důležitou roli při ochraně výstelky střeva. Nedostatek probiotik vede k přemnožení škodlivých bakterií, virů a kvasinek, což vyvolá reakci imunitního systému. Výsledkem je zánět, který se projevuje různými způsoby - včetně zánětlivých onemocnění kůže. Užívání probiotik je ideální způsob, jak získat prospěšné bakterie, které přispějí ke zmírnění zánětlivých onemocnění kůže, jako je např. akné. 

Společnost Jamieson Laboratories, která letos slaví 100 let své existence, se stala předním kanadským výrobcem a distributorem přírodních výživových doplňků. Již od roku 1922 si společnost získává uznání za kvalitu a inovaci vyráběných přírodních vitamínů. VYSOKÁ ÚČINNOST a garantovaná ABSOLUTNÍ KLINICKÁ ČISTOTA každého produktu je zabezpečena propracovaným systémem výběru těch nejkvalitnějších surovin ze světově nejčistších zdrojů.  

Také v České republice od roku 2014 nabízí Jamieson Laboratories vitamíny, minerály, koncentrové výživové doplňky a bylinné produkty pro podporu zdravého života celé rodiny, ženy všech věkových kategorií nevyjímaje.  

JAMIESON BIOTIN 250 µg

Biotin je ve vodě rozpustný vitamín, který patří do skupiny vitamínů B-komplexu. Ve velmi malém množství se nachází v každé živé buňce. Biotin poskytuje nutriční podporu křehkým nehtům, takže doplnění tohoto vitamínu může zlepšit pevnost, tloušťku a tvrdost nehtů. Je důležitou živinou pro zdravé vlasy, neboť zlepšuje metabolismus tuků v pokožce (temene) hlavy. Může zabránit vypadávání vlasů z nedostatku biotinu. Kromě toho, protože se podílí na metabolismu tuků, může biotin zlepšit stav pokožky tím, že pomáhá neustále doplňovat nové kožní buňky, jelikož ty staré každodenně odumírají.

Tento B vitamín také pomáhá udržovat zdravé potní žlázy, nervy, kostní dřeň a normální růst kostí.

JAMIESON KOLAGEN PROTI VRÁSKÁM

Kolagen je hlavní strukturální složka kůže, představující přibližně 80 % její suché hmotnosti. Je známo, že vlastnosti kůže ovlivňují endogenní a environmentální faktory včetně stárnutí, ultrafialového záření, hormonů a výživy. VERISOL® dokáže stimulovat metabolismus kůže a zabraňovat ztrátě kolagenové extracelulárního matrixu zevnitř. VERISOL® ovlivňuje kolagenový metabolismus kůže přímo zevnitř. Zvyšuje vlhkost kůže a oddaluje vznik vrásek.

Studie s více než 100 ženami ve věku 45 až 65 let ukázala, že perorální podávání Verisolu (2,5 g/den) významně redukuje vrásky po 4 týdnech a vede k významně vyšší koncentraci prokolagenu v kůži. 

Suplementace Verisolem má příznivý účinek na extracelulární dermální matrix kůže a může napomáhat redukci celulitidy. Oproti současně dostupným přípravkům na celulitidu, které řeší pouze problém nadbytečného tuku nebo mikrocirkulaci/drenáž, VERISOL® přímo stimuluje tvorbu extracelulárního matrixu v kůži. VERISOL® má příznivý účinek na extracelulární matrix kůže a obnovuje normální strukturu dermy a podkožní tkáně.

Bioaktivní kolagenové peptidy VERISOL® mohou pomoci zlepšit růst a zdraví nehtů.

JAMIESON PROBIOTIC COMPLEX PRO ŽENY 45 KPS.

Tento komplex je formulován s probiotickými kulturami specifickými pro zdraví žen.

S 5 unikátními kmeny poskytuje 7 miliard aktivních buněk, které pomáhají podporovat zdravé trávení, střevní mikroflóru a taktéž obsahuje specifické probiotické kmeny pro optimální vaginální zdraví žen.

 

Oslavte s Jamieson Laboratories 100 let a zapojte se v průběhu června a července do soutěže o 3 balíčky pro krásu každé ženy. Odpovězte správně na soutěžní otázku. Své odpovědi posílejte do konce července 2022 na magazin@hcom.cz.

 

Soutěžní otázka: Proč je hydrolyzovaný kolagen lépe vstřebatelný než nativní /přirozený?

a) Je nízkomolekulární

b) Má delší řetězec

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie