Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ JAMIESON O TŘI BALÍČKY PRO KRÁSU KAŽDÉ ŽENYZtrácí vaše pokožka vitalitu a pružnost? Máte pocit, že vaše vlasy nejsou ve formě? Lámou se vám nehty? Může vám chybět biotin!

Vzhled pokožky, nehtů i vlasů odráží celkový zdravotní stav. Prvním krokem, který můžeme pro udržení zdraví učinit, je pestrá a pravidelná strava, bohatá na živiny a vodu.

Kolagen, hlavní bílkovina obsažená v kůži, s věkem ubývá a ukazují se první vrásky. Syntéza kolagenu se rok od roku zpomaluje, což vede ke ztrátě elasticity a pevnosti pleti. Nedostatečně nutričně bohatá výživa, stres, životní prostředí nebo kouření tento proces ještě urychluje.

A naše zdraví začíná ve střevech. Tam, kde jsou miliardy symbiotických mikrobiálních buněk, se podle jejich počtu a pestrosti rozhoduje o zdraví našeho těla i psychiky. A také o naší kráse! Pamatujte, že převážně rostlinná strava podporuje rozmanitější a zdravější střevní mikrobiom. Pokud dojde k tzv. dysbióze,  pomnoží se patogenní mikroorganismy, které mohou vstoupit do krevního oběhu a šířit se dál do celého  těla. Probiotika hrají důležitou roli při ochraně výstelky střeva. Nedostatek probiotik vede k přemnožení škodlivých bakterií, virů a kvasinek, což vyvolá reakci imunitního systému. Výsledkem je zánět, který se projevuje různými způsoby - včetně zánětlivých onemocnění kůže. Užívání probiotik je ideální způsob, jak získat prospěšné bakterie, které přispějí ke zmírnění zánětlivých onemocnění kůže, jako je např. akné. 

Společnost Jamieson Laboratories, která letos slaví 100 let své existence, se stala předním kanadským výrobcem a distributorem přírodních výživových doplňků. Již od roku 1922 si společnost získává uznání za kvalitu a inovaci vyráběných přírodních vitamínů. VYSOKÁ ÚČINNOST a garantovaná ABSOLUTNÍ KLINICKÁ ČISTOTA každého produktu je zabezpečena propracovaným systémem výběru těch nejkvalitnějších surovin ze světově nejčistších zdrojů.  

Také v České republice od roku 2014 nabízí Jamieson Laboratories vitamíny, minerály, koncentrové výživové doplňky a bylinné produkty pro podporu zdravého života celé rodiny, ženy všech věkových kategorií nevyjímaje.  

JAMIESON BIOTIN 250 µg

Biotin je ve vodě rozpustný vitamín, který patří do skupiny vitamínů B-komplexu. Ve velmi malém množství se nachází v každé živé buňce. Biotin poskytuje nutriční podporu křehkým nehtům, takže doplnění tohoto vitamínu může zlepšit pevnost, tloušťku a tvrdost nehtů. Je důležitou živinou pro zdravé vlasy, neboť zlepšuje metabolismus tuků v pokožce (temene) hlavy. Může zabránit vypadávání vlasů z nedostatku biotinu. Kromě toho, protože se podílí na metabolismu tuků, může biotin zlepšit stav pokožky tím, že pomáhá neustále doplňovat nové kožní buňky, jelikož ty staré každodenně odumírají.

Tento B vitamín také pomáhá udržovat zdravé potní žlázy, nervy, kostní dřeň a normální růst kostí.

JAMIESON KOLAGEN PROTI VRÁSKÁM

Kolagen je hlavní strukturální složka kůže, představující přibližně 80 % její suché hmotnosti. Je známo, že vlastnosti kůže ovlivňují endogenní a environmentální faktory včetně stárnutí, ultrafialového záření, hormonů a výživy. VERISOL® dokáže stimulovat metabolismus kůže a zabraňovat ztrátě kolagenové extracelulárního matrixu zevnitř. VERISOL® ovlivňuje kolagenový metabolismus kůže přímo zevnitř. Zvyšuje vlhkost kůže a oddaluje vznik vrásek.

Studie s více než 100 ženami ve věku 45 až 65 let ukázala, že perorální podávání Verisolu (2,5 g/den) významně redukuje vrásky po 4 týdnech a vede k významně vyšší koncentraci prokolagenu v kůži. 

Suplementace Verisolem má příznivý účinek na extracelulární dermální matrix kůže a může napomáhat redukci celulitidy. Oproti současně dostupným přípravkům na celulitidu, které řeší pouze problém nadbytečného tuku nebo mikrocirkulaci/drenáž, VERISOL® přímo stimuluje tvorbu extracelulárního matrixu v kůži. VERISOL® má příznivý účinek na extracelulární matrix kůže a obnovuje normální strukturu dermy a podkožní tkáně.

Bioaktivní kolagenové peptidy VERISOL® mohou pomoci zlepšit růst a zdraví nehtů.

JAMIESON PROBIOTIC COMPLEX PRO ŽENY 45 KPS.

Tento komplex je formulován s probiotickými kulturami specifickými pro zdraví žen.

S 5 unikátními kmeny poskytuje 7 miliard aktivních buněk, které pomáhají podporovat zdravé trávení, střevní mikroflóru a taktéž obsahuje specifické probiotické kmeny pro optimální vaginální zdraví žen.

 

Oslavte s Jamieson Laboratories 100 let a zapojte se v průběhu června a července do soutěže o 3 balíčky pro krásu každé ženy. Odpovězte správně na soutěžní otázku. Své odpovědi posílejte do konce července 2022 na magazin@hcom.cz.

 

Soutěžní otázka: Proč je hydrolyzovaný kolagen lépe vstřebatelný než nativní /přirozený?

a) Je nízkomolekulární

b) Má delší řetězec

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

NEJATRAKTIVNĚJŠÍ ZAMĚSTNAVATEL V OBLASTI FARMACIE 2024

Společnost GSK získala ocenění Randstad Award 2024, když byla vyhlášena nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice v oblasti farmacie a zdravotnictví. Výsledky vzešly z veřejného mínění a hodnocení zaměstnanců v nezávislém průzkum Randstad Employer Brand Research. V letošním roce se do průzkumu zapojilo 165 zaměstnavatelů v ČR. V kategorii farmacie & zdravotnictví se na dalších místech po vítězné společnosti GSK umístily společnosti Zentiva a Roche.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 25.–31. KVĚTNA

Letošní 16. ročník osvětové kampaně Týden štítné žlázy nese podtitul „Táhneme za jeden provaz“. Dlouhodobým cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o různých formách poruch štítné žlázy, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat ty, kteří o své nemoci nevědí. Onemocnění štítné žlázy je často bezpříznakové, ale včasný záchyt a léčba předejdou možným komplikacím. Endokrinologů je nedostatek, proto se o nemocné stará čím dál víc praktiků. Do jejich péče přejde až pětina pacientů. V České republice je Týden štítné žlázy odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP a podpořen společností Merck.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY