Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ JAMIESON O TŘI BALÍČKY S ANTIOXIDAČNÍ OCHRANOUSpolečnost Jamieson Laboratories, která letos slaví 100 let od svého založení, se stala předním kanadským výrobcem a distributorem přírodních výživových doplňků s dlouholetou tradicí. Své místo na trhu s doplňky stravy a velkou oblibu u klientů si udržela díky patentovaným výrobním postupům a kontrolním testům kvality, čímž je zaručena MAXIMÁLNÍ AKTIVITA a BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST použitých účinných látek. Nejmodernější technologie biologicky aktivní látky, získané z přírodních zdrojů, chemicky nemění a nezbavují přirozených vlastností žádnou z živin. 

JAMIESON SELEN 50 MCG 100 TBL.

Selen je základní stopový minerál s antioxidačními vlastnostmi, díky čemuž má schopnost zpomalit stárnutí a poškozování tkání v důsledku působení volných radikálů. Selen působí jako antioxidant, tvoří součást enzymu zvaného glutathion peroxidáza. Antioxidanty chrání buňky před poškozením volnými radikály, které jsou vedlejším produktem metabolismu kyslíku. Selen jako antioxidant může zabránit vzniku šedého zákalu a makulární degenerace, což jsou dvě nejčastější příčiny poškození zraku a slepoty u starších lidí. 

Jamieson Selen se vyrábí patentovanou technologií z pivovarských kvasnic, významného zdroje organického selenocysteinu, a patří k špičkovým produktům vlastního firemního výzkumu a vývoje kanadského výrobce přírodních vitamínů Jamieson Laboratories.

Pro organismus jsou biologicky dostupnější, tělo je umí zpracovat lépe než syntetické minerály.

JAMIESON RESVERATROL 50 MG EXTRAKT Z ČERVENÉHO VÍNA 30 KPS.

Resveratrol extrakt z hroznových jadérek z červeného vína obsahuje jedinečnou kombinaci dvou klinicky ověřených složek - LeucoselectTM Phytosome® (komplex fosfatidylcholinu z hroznových jadérek) a Resveravin® extrakt resveratrolu. Hroznová jadérka se tradičně používají na podporu zdraví srdce, krevního oběhu, zdraví očí a hojení ran. Hroznové jadérko obsahuje proantokyanidiny, které jsou silnými antioxidanty a které mohou pomoci udržovat celkové zdraví.

Více o resveratrolu jsme psali ZDE

Jamieson Resveratrol extrakt z červeného vína s výtažkem z hroznových jadérek poskytuje všechny přínosy pro kardiovaskulární zdraví spojené s benefity obsaženými při konzumaci šesti sklenic červeného vína - bez obsahu kalorií nebo alkoholu.

 

JAMIESON VITAMÍN E 200 IU 100 KPS.

Vitamin E chrání vitamíny A a C před oxidací. Vitamíny E, C a betakaroten se běžně nazývají „antioxidační vitamíny", protože nejen že odvracejí oxidativní poškození, ale společně vzájemně znásobují svou ochrannou sílu. Chrání před neustálým rizikem z potenciálně škodlivých řetězců volných radikálů. Vitamin E jako antioxidant chrání nejen před vnitřními oxidativními poškozeními vyvolanými metabolickými reakcemi, ale také před vnějšími faktory. Chrání před škodlivými účinky znečištěného životního prostředí, cigaretového kouře a UV záření. 

Jamieson Vitamin E je vyroben z přírodních zdrojů a je farmaceuticky testován pro zaručení plné účinnosti a absolutní klinické čistoty.

Vitamin E ze sóji je mnohonásobně biologicky dostupnější formou vitamínu E a nakonec se mnohem efektivněji vstřebává než syntetický vitamín E.

Obsahuje d-alfatokoferol - biologicky nejdostupnější formu vitamínu E.

 

JAMIESON LYKOPEN 10000 MCG 60 TBL.

Lykopen - karotenoid, který rajčatům dodává jasnou červenou barvu - se přeměňuje na vitamín A. Vitamín A (označovaný také jako "retinol") redukuje příznaky stárnutí tím, že podporuje tvorbu kolagenu. Lykopen prokazatelně zmírňuje následky poškození způsobeného slunečním zářením, podporuje regeneraci buněk a redukuje zarudnutí pokožky. Tento antioxidant má také pozitivní vliv na mastnou pokožku, protože zmírňuje zánět, který vede k nadměrné tvorbě mazu a vyrážkám. 

Jamieson Lykopen 10000 µg obsahuje také rajčatový prášek - poskytuje příznivé účinky rajčat.

Rajčata jsou bohatá na vitamín C a obsahují značné množství vitamínu A, B, draslíku, železa a fosforu.

Jamieson Lykopen rajčatový koncentrát se získává z přírodních zdrojů a je farmaceuticky testován pro zaručení účinnosti a absolutní klinické čistoty.

Obsahuje 10 mg čistého aktivního lykopenu. Obsahuje přírodní rajčatový prášek získaný z reálných rajčat. 

Odpovězte na soutěžní otázku a pošlete nám svůj tip na magazin@hcom.cz do konce září 2022.

Tři správné odpovědi odměníme balíčkem produktů s antioxidační ochranou od společnosti Jamieson. 

Soutěžní otázka:

Z jakého přírodního zdroje se vyrábí selen nacházející se v produktech Jamieson?

a) z rajčat

b) z pivovarských kvasnic

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie