Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ JAMIESON O TŘI BALÍČKY S ANTIOXIDAČNÍ OCHRANOUSpolečnost Jamieson Laboratories, která letos slaví 100 let od svého založení, se stala předním kanadským výrobcem a distributorem přírodních výživových doplňků s dlouholetou tradicí. Své místo na trhu s doplňky stravy a velkou oblibu u klientů si udržela díky patentovaným výrobním postupům a kontrolním testům kvality, čímž je zaručena MAXIMÁLNÍ AKTIVITA a BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST použitých účinných látek. Nejmodernější technologie biologicky aktivní látky, získané z přírodních zdrojů, chemicky nemění a nezbavují přirozených vlastností žádnou z živin. 

JAMIESON SELEN 50 MCG 100 TBL.

Selen je základní stopový minerál s antioxidačními vlastnostmi, díky čemuž má schopnost zpomalit stárnutí a poškozování tkání v důsledku působení volných radikálů. Selen působí jako antioxidant, tvoří součást enzymu zvaného glutathion peroxidáza. Antioxidanty chrání buňky před poškozením volnými radikály, které jsou vedlejším produktem metabolismu kyslíku. Selen jako antioxidant může zabránit vzniku šedého zákalu a makulární degenerace, což jsou dvě nejčastější příčiny poškození zraku a slepoty u starších lidí. 

Jamieson Selen se vyrábí patentovanou technologií z pivovarských kvasnic, významného zdroje organického selenocysteinu, a patří k špičkovým produktům vlastního firemního výzkumu a vývoje kanadského výrobce přírodních vitamínů Jamieson Laboratories.

Pro organismus jsou biologicky dostupnější, tělo je umí zpracovat lépe než syntetické minerály.

JAMIESON RESVERATROL 50 MG EXTRAKT Z ČERVENÉHO VÍNA 30 KPS.

Resveratrol extrakt z hroznových jadérek z červeného vína obsahuje jedinečnou kombinaci dvou klinicky ověřených složek - LeucoselectTM Phytosome® (komplex fosfatidylcholinu z hroznových jadérek) a Resveravin® extrakt resveratrolu. Hroznová jadérka se tradičně používají na podporu zdraví srdce, krevního oběhu, zdraví očí a hojení ran. Hroznové jadérko obsahuje proantokyanidiny, které jsou silnými antioxidanty a které mohou pomoci udržovat celkové zdraví.

Více o resveratrolu jsme psali ZDE

Jamieson Resveratrol extrakt z červeného vína s výtažkem z hroznových jadérek poskytuje všechny přínosy pro kardiovaskulární zdraví spojené s benefity obsaženými při konzumaci šesti sklenic červeného vína - bez obsahu kalorií nebo alkoholu.

 

JAMIESON VITAMÍN E 200 IU 100 KPS.

Vitamin E chrání vitamíny A a C před oxidací. Vitamíny E, C a betakaroten se běžně nazývají „antioxidační vitamíny", protože nejen že odvracejí oxidativní poškození, ale společně vzájemně znásobují svou ochrannou sílu. Chrání před neustálým rizikem z potenciálně škodlivých řetězců volných radikálů. Vitamin E jako antioxidant chrání nejen před vnitřními oxidativními poškozeními vyvolanými metabolickými reakcemi, ale také před vnějšími faktory. Chrání před škodlivými účinky znečištěného životního prostředí, cigaretového kouře a UV záření. 

Jamieson Vitamin E je vyroben z přírodních zdrojů a je farmaceuticky testován pro zaručení plné účinnosti a absolutní klinické čistoty.

Vitamin E ze sóji je mnohonásobně biologicky dostupnější formou vitamínu E a nakonec se mnohem efektivněji vstřebává než syntetický vitamín E.

Obsahuje d-alfatokoferol - biologicky nejdostupnější formu vitamínu E.

 

JAMIESON LYKOPEN 10000 MCG 60 TBL.

Lykopen - karotenoid, který rajčatům dodává jasnou červenou barvu - se přeměňuje na vitamín A. Vitamín A (označovaný také jako "retinol") redukuje příznaky stárnutí tím, že podporuje tvorbu kolagenu. Lykopen prokazatelně zmírňuje následky poškození způsobeného slunečním zářením, podporuje regeneraci buněk a redukuje zarudnutí pokožky. Tento antioxidant má také pozitivní vliv na mastnou pokožku, protože zmírňuje zánět, který vede k nadměrné tvorbě mazu a vyrážkám. 

Jamieson Lykopen 10000 µg obsahuje také rajčatový prášek - poskytuje příznivé účinky rajčat.

Rajčata jsou bohatá na vitamín C a obsahují značné množství vitamínu A, B, draslíku, železa a fosforu.

Jamieson Lykopen rajčatový koncentrát se získává z přírodních zdrojů a je farmaceuticky testován pro zaručení účinnosti a absolutní klinické čistoty.

Obsahuje 10 mg čistého aktivního lykopenu. Obsahuje přírodní rajčatový prášek získaný z reálných rajčat. 

Odpovězte na soutěžní otázku a pošlete nám svůj tip na magazin@hcom.cz do konce září 2022.

Tři správné odpovědi odměníme balíčkem produktů s antioxidační ochranou od společnosti Jamieson. 

Soutěžní otázka:

Z jakého přírodního zdroje se vyrábí selen nacházející se v produktech Jamieson?

a) z rajčat

b) z pivovarských kvasnic

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie