Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ O PRÉMIOVÝ TLAKOMĚR V BARVĚ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRUMicrolife BP B6 FAVOURITE - tlakoměr s detekcí atriální fibrilace

Hypertenze a fibrilace síní (AF) jsou nejběžnějšími rizikovými faktory srdečních chorob a mrtvice, kterým lze předcházet. Znát svůj krevní tlak a zda máte AF, je prvním krokem v pro aktivní prevenci mrtvice.

BP B6 Favourite je prémiový tlakoměr pro vaše zdraví. Detekuje atriální fibrilaci s vysokou přesností a po každém měření zobrazuje srovnání aktuálního měření s průměrem předchozích měření krevního tlaku. 

Microlife je jedním ze světových lídrů ve vývoji a výrobě lékařských diagnostických přístrojů pro domácí monitorování a institucionální použití. Tlakoměry, digitální teploměry, přístroje pro péči o dýchací cesty aj. jsou hlavní oblastí činností společnosti Microlife.

 

AFIBsens - Selektivní, vysoce přesná detekce předsíňové arytmie - atriální fibrilace pro včasnou prevenci cévní mozkové příhody (patentovaná funkce, kterou disponuje celosvětově výhradně značka Microlife).

IHB - Detekce nepravidelného srdečního rytmu - srdeční arytmie bez bližší specifikace (tuto funkci mají také jiné certifi kované tlakoměry).

MAM - Patentovaná technologie - 3 měření v jednom kroku pro vysokou spolehlivost výsledků. Spolehlivé výsledky také při zvýšeném tlaku krve a následná kontrola léčby.

Gentle+ technologie zajišťuje optimální rychlost a kontrolu tlaku pro pohodlné měření (dvojnásobná kontrola tlaku krve při napouštění a vypouštění manžety).

Indikátor správného nasazení manžety upozorní na chybu při nesprávném nasazení manžety. Chybějící indikátor (✓) - měření zopakovat.

LED barevná indikace naměřených hodnot.

Zobrazení porovnání naměřené hodnoty krevního tlaku s uloženou průměrnou hodnotou.

Paměť pro 99 údajů měření pro každého z 2 uživatelů.

Klinicky ověřené - Přístroj je klinicky ověřen podle protokolu Britské a irské společnosti pro hypertenzi a ohodnocen stupněm A/A.

Příprava pro správné měření:

  • Vyberte si klidné prostředí
  • Vyčkejte 2 hodiny po velkém jídle
  • Nepijte kávu a nekuřte 30 minut před měřením
  • Před měřením se vyhněte aktivitám
  • V případě potřeby vyprázdněte močový měchýř a střevo
  • Před měřením krevního tlaku seďte v klidu 5 minut
  • Pokud je to možné, neměřte si tlak, když jste ve stresu, nebo se cítíte nepohodlně
  • Odstraňte přiléhavé oděvy z ramene. Aby se zabránilo zúžení, rukávy by se neměly ohrnovat - při plochém složení nezasahují do manžety

 

NAŠE SOUTĚŽ

Každý si vybírá tlakoměr na základě funkcí, ale my vám nabízíme prémiový tlakoměr s těmi nejlepšími vlastnostmi, kde si můžete navíc vybrat barvu, jaká se vám líbí.

Odpovězte nejpozději do konce listopadu na soutěžní otázku, vyplňte svoji adresu případného dodání tlakoměru a preferenci barvy přístroje.

Odpovědi posílejte na magazin@hcom.cz, heslo TLAKOMĚR. V soutěži jsou hned 3 tlakoměry!

Soutěžní otázka:

Víte, v kolika barevných provedeních naleznete novinku Microlife -  tlakoměr Microlife BP B6 Favourite?

a) ve 4

b) v 5

Nápověda na https://www.microlife.cz/produkty/krevni-tlak

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ

Třetí zářijovou sobotu si připomínáme Světový den dárců kostní dřeně. Slaví se ve více než 50 zemích na všech kontinentech jako poděkování všem dárcům krvetvorných buněk. Český červený kříž oceňuje humánní přístup a obětavost těch, kteří darovali krvetvorné buňky za účelem záchrany zdraví či života, a letos počtvrté předal 43 dárcům Plaketu prof. Haška – významného českého imunologa, který svými mezinárodně uznávanými objevy vytvořil teoretické předpoklady pro úspěšné transplantace kostní dřeně. Slavnostní oceňování se odehrálo 16. září v prostorách Kaiserštejnského paláce.

NOVÁ ŘEDITELKA SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povede Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., která vystřídá dosavadní ředitelku Mgr. Irenu Storovou, MHA. 19. 9. 2023 to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Podrazilovou vybral do čela ústavu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení. Podrazilová je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde měla na starost agendu lékové politiky. V minulosti v SÚKL působila na postu ředitelky sekce cen a úhrad. Jejím úkolem bude zajistit bezproblémové fungování ústavu a zaměřit se především na dostupnost léků.

VII. 3D 360° KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL

6. 9. 2023 odstartoval další 3D online kongres, tentokrát z Polska. 30denní kongres je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. Na programu budou mj. témata: management v lékárně, novinky v antibiotické terapii, nedostatek léků v lékárnách, ovlivnění mikrobiomu pomocí fytoterapie, cévní věk nebo historie polských lékáren. K vidění bude srdce ve virtuální místnosti a na své expozice zvou kongresoví partneři. Každý odborný blok VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional je ohodnocený 7 body do systému CV, takže dohromady za oba vystudované bloky můžete získat od ČLnK 14 bodů. Registrujte se na www.healthcomm.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie