Cookie Consent by Free Privacy Policy website


SŮL NA TŘETÍ STADIUM ZÁNĚTU A PODPORU HOJENÍMUDr. Eva Kettmannová


Schüsslerova sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6 

Dr. Heinrich Schüssler tuto sůl nazval „malým velkým prostředkem". Jak již název článku napovídá, Kalium sulfuricum D6 je prostředkem na třetí stadium zánětu. Přehledné shrnutí jednotlivých stadií zánětu u onemocnění dýchacích cest z pohledu Dr. Schüsslera uvádím v tabulce níže. První a druhé stadium zánětu je někdy v praxi těžší rozlišit, v tom případě lze jednoduše doporučit střídavé užívání obou solí - soli č. 3 a soli č. 4. Následně na lepší dohojení sliznic volíme právě sůl č. 6. Pokud pacient přichází až ve fázi, kdy už má žlutou rýmu, doporučíme rovnou sůl č. 6

Dávkování u akutních onemocnění horních dýchacích cest: 2 tablety nechat rozpustit v ústech přibližně každých 30 minut. Pro někoho je jednodušší varianta rozpustit 6 tbl ve 2dcl vody a odpíjet v uvedeném režimu.

U dětí do 12 let podáváme ½ dávku. 

Účinky soli č. 6 Kalium sulfuricum D6:

  • podporuje distribuci a využití kyslíku v tkáních a tím i metabolické pochody uvnitř buněk, spolu se solí č. 3 Ferrum phosphoricum D12 ji využíváme u chudokrevných pacientů
  • působí na žilní krevní oběh (pro srovnání uvádím, že sůl č. 3 podporuje arteriální oběh)
  • podporuje činnost jater - je součástí detoxikačního protokolu, takzvané sulfátové kúry (dočtete se o ní včlánku o detoxikaci)
  • podporuje činnost sleziny, pankreatu, tenkého i tlustého střeva
  • podporuje hojení a obnovu kůže a sliznic
  • zabraňuje přechodu akutních onemocnění do chronicity
  • podpůrná léčba chronických zánětlivých onemocnění

Které obličejové znaky jsou typické pro sůl č. 6?

Při dlouhodobém nedostatku této soli se objevuje hnědožlutý nádech kůže. Je to zejména patrné na očních víčkách, kolem úst. Na jazyku je žlutý hlenovitý povlak. Výtoky na sliznicích/povlaky na kůži mají žlutou barvu. Na kůži obličeje i rukou se tvoří pigmentové skvrny (stařecké skvrny). V této indikaci doporučuje Günter H. Heepen, lektor a autor řady učebnic o Schüsslerových solích, smíchat krém ze soli
č. 6 s ricinovým olejem a 2x denně postiženou kůži potírat. Obvykle lidé s chronickým nedostatkem této soli bývají víc citliví na nedostatek kyslíku - špatně snáší nevětrané místnosti. Pokud patříte mezi zdravotníky, kteří během delšího nošení roušky trpí na nevolnost, bušení srdce, kolapsové stavy a následně trpí na bolesti hlavy, pomůže vám právě tento „malý velký prostředek".

Použitá literatura: Heepen, Günther H.: Schüssler-Salze, Holub, J. T.: Homeopatie pro dospělé, Heepen, Günther H.: Schüssler-kuren, Heilanwendungen mit den 12 Salzen


Inzerce

Název léčivého přípravku: Kalium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 6. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. 

Fotografie od uživatele Andrea Piacquadio ze služby Pexels 

......

K PROBLEMATICE BY VÁS MOHLO TAKÉ ZAJÍMAT:

Calcium sulfuricum na chronický zánět

Zpět

HEPATITIDY NEZNÁMÉ ETIOLOGIE U DĚTÍ

K 11. 5. 2022 byl celkový počet případů hepatitid u dětí po celém světě přibližně 450 včetně 11 úmrtí. Případy jsou hlášeny od začátku dubna, kdy se nemoc objevila ve Velké Británii. Některé děti musely podstoupit transplantaci jater. ECDC zveřejnilo dokument rychlé posouzení rizik (RRA) a zavedlo hlášení podrobných údajů o případech onemocnění do evropského hlásícího systému.

AKTINIUM V TERAPII NÁDORŮ

Ústav jaderné fyziky AV ČR uzavřel dlouhodobou dohodu o spolupráci s německou firmou Eckert & Ziegler AG, která se specializuje na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Německý partner investuje do vybavení a vědeckých experimentů směřujících k výrobě izotopu aktinia- (225Ac) pro terapii onkologických onemocnění. Tento radionuklid vysílá kaskádu částic alfa o vysoké energii, ale s velmi krátkým doletem v tkáni. Umožňuje tak přesné zacílení léčby i na malé nádory včetně nepatrných metastáz.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

PÁTÝ KAMION POMOCI UKRAJINĚ

Ministerstvo zdravotnictví 5. května vypravilo ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru a se společností Alliance Healthcare v pořadí již pátý kamion léků na pomoc Ukrajině. 61 560 balení léčiv v souhrnné hodnotě téměř 4 milionů korun darovaly společnosti Herbacos Recordati s.r.o. a Valtix Pharma s.r.o. Darování je koordinováno v rámci Mechanismu civilní ochrany EU. Převezly se primárně léčivé přípravky pro léčbu infekcí močových cest způsobených bakteriemi, a také zdravotnický prostředek, který chrání poraněnou a odřenou pokožku.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE