Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyTO SI PIŠTE, ŽE JE TU VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ!Psaní milostných dopisů je minulostí, bohužel. Nahradily je eSeMeSky. Statistiky ukazují, že v roce 2019 poslalo až 62 % Čechů valentýnskou SMS. Její průměrná délka byla 18 slov a nejčastějšími slovy (světe, div se) byly "miluji", "lásko", a "Valentýn". Nejvíce SMS bylo posláno mezi 8 a 9 hodinou ráno, pak mezi 18 a 19 hodinou. Věřte, že i po letech vztahu dokážou milostná vyznání působit zázraky, což teprve taková, která se nedají smazat z mobilu!

Zkuste oprášit zvyk psaní milostných dopisů, zde jsou některé tipy odborníků:

  • Zamyslete se, co pro vás osoba, které chcete milostný dopis napsat, v životě znamená.
  • Vyberte si hezký papír a psací potřeby. Papír by měl být kvalitní, pevný a čistý. Můžete také použít nějaké dekorace, jako jsou razítka nebo sušené květiny.
  • Oslovte svého partnera intimně. Můžete použít jeho přezdívku nebo oslovení jako je "můj nejdražší", "lásko moje", nebo cokoli, co je pro vás dva zvyklostí.
  • Vyjádřete své pocity svými vlastními slovy. Nenapodobujte styl nikoho jiného, ani nepoužívejte fráze a citáty z knih nebo filmů. Buďte upřímní, otevření a originální.
  • Napište, co na svém partnerovi milujete, jak si vážíte toho, co pro vás dělá, jak se cítíte, když jste s ním.
  • Vzpomeňte na některé hezké chvilky, které jste spolu prožili. Můžete popsat nějakou společnou vzpomínku, zážitek, nebo historku, která vám připomíná vaši lásku.
  • Můžete také připsat, na co se těšíte ve společné budoucnosti, jaké máte společné sny a plány.
  • Ukončete svůj dopis laskavě a něžně slovy "s láskou", "navždy tvůj", "toužím po tobě", nebo cokoli, co vyjadřuje vaše city.

Pokud si netroufnete, věřte, že na internetu pod heslem „Jak napsat milostný dopis" najdete hned několik vzorů. Až dopis dopíšete, zůstaňte v dobré náladě, uvařte si teplý nápoj, nebo naopak sáhněte po něčem chladnějším z ledničky, a zapojte se do naší letošní valentýnské 3D soutěže.

Nákup, losování a rozesílka cen jsou plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže. Zajistili jsme pro výherce lákavé poukázky do oblíbených e-shopů.

Účastí v soutěžích na Magazínu souhlasíte s pravidly.

VSTUPTE DO VALENTÝNSKÉ SOUTĚŽE

Zpět

NOVÁ HLAVNÍ HYGIENIČKA ČR

Vláda 12. 6. 2024 rozhodla, že na pozici hlavní hygieničky nastoupí ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) MUDr. Barbora Macková. Jejím hlavním úkolem je realizace transformace hygienické služby ke stabilnímu a funkčnímu systému ochrany veřejného zdraví. Nadále také zůstane v pozici ředitelky SZÚ. Podle ministra Válka je vzhledem k úzké spolupráci obou institucí volba Mackové velkou výhodou. Barbora Macková vystudovala 3. lékařskou fakultu UK v Praze a do SZÚ nastoupila v roce 1995 jako klinická mikrobioložka. V rámci praxe prošla všemi odbornými centry SZÚ, klinickou laboratoří v nemocnici i praxí na krajské hygienické stanici. V období pandemie Covidu-19 působila v Integrovaném centrálním řídícím týmu jako koordinátor vyšetřujících laboratoří.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete stále registrovat na www.healthcomm.cz/online-akce

2. ČÁST ZÁKONA O LÉČIVECH VSTOUPILA V PLATNOST

Od června by se měla díky novele zákona o léčivech č. 456/2023 Sb. výrazně zvýšit ochrana pacientů před dopady výpadků dodávek léčiv a zpřísní se i pravidla exportu léčiv do zahraničí. Kombinace povinnosti distributorů držet zásoby vybraných léčiv a držitelů licence dodávat léčiva ještě v období po nahlášení výpadku také povede k překlenutí kratších výpadků a poskytne čas pro řešení výpadků dlouhodobějšího charakteru. Zásadní změnou, která vstupuje 1. 6. 2024 v účinnost, je povinnost držitele rozhodnutí o registraci zajistit pro pacienty v ČR dodávky léčivého přípravku, pro který oznámil přerušení nebo ukončení uvádění na trh v ČR, v množství odpovídajícím 1-2 průměrným měsíčním dodávkám, příp. léku, který jej může nahradit. SÚKL bude omezeně dostupná léčiva a nahrazující léčiva označovat příznakem „omezená dostupnost“. Ministerstvo zdravotnictví může nařídit distributorům vytvoření jednoměsíčních rezervních zásob. Více na mzd.gov.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY