Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVELKÁ VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽO tom, odkud se vlastně vzala legenda vedoucí k oslavě svátku sv. Valentýna, se můžeme dočíst různé příběhy. Proč ale slavíme romantický svátek 14. února, to víme jistě. Chceme vyjádřit své city tomu, kdo je našemu srdci nejmilejší. Někdo si pouto lásky pomyslně zamyká visacím zámkem, jiný se drží pořekadla, že láska prochází žaludkem, a pozve svoji drahou polovičku na slavnostní večeři při svíčkách. Někomu stačí předat květinu nebo poslat valentýnskou SMS. Víte, že z britských ostrovů pochází starobylý zvyk zasílání anonymních dopisů na svátek sv. Valentýna? Vy si raději svoji valentýnku podepište.

Romantická je i 3D valentýnská místnost naší únorové soutěže. Vstupte, nasajte informace o produktech, které zúročíte v testu, a oslavte tento svátek možností vyhrát hezké ceny od Magazínu.

VSTUP DO VALENTÝNSKÉ SOUTĚŽE 

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie