Cookie Consent by Free Privacy Policy website


VÝHERCI SOUTĚŽÍVýherci Velikonoční 3D soutěže, duben 2022: K. Merunková - České Budějovice, H. Kmentová - Chomutov, H. Janoutová - Strakonice, A. Kovařík - Dolní Břežany, M. Žáková - Strakonice. Výhrou jsou e-poukázky Notino a Mixit.


Výherci prémiové soutěže Velké velikonoční hry, duben 2022: R. Koubková - Litomyšl, K. Cetkovská - Hluk, J. Chvátalová - Vlašim. Výherci získávají balíček zdraví od společnosti Green-Swan Pharmaceuticals.


Výherci soutěže o knižní novinku Portál, duben 2022: L. Uzlová - Brandýs n. L., H. Fuchsová - Rakovník, I. Šácha - Cheb


Výherci soutěže o kartáčky Ionickiss, duben 2022: J. Vaňková - Týniště n. O., I. Geletová - Olomouc, H. Havlíčková - Brno, M. Komárková - Stěžery, A. Černá - Praha


Výherci soutěže o přípravky Nobilis Tilia, duben 2022: E. Dvořáková - Týniště nad Orlicí, M. Juncová - Uherský Brod, K. Němcová - Čáslav


Výherci soutěže o knihu Fr. Koukolíka, březen 2022: J. Střípek - Zlín, J. Doňková - Písek, H. Záhlavová - Novosedlice, E. Stoklasová - Praha, D. Suchánková - Hostivice


Výherci Valentýnské soutěže, únor 2022: M. Dlabačová - Neratovice, R. Dědeček - Strakonice, L. Grozdanová - Kadaň, K. Hamříková - Brno, Z. Kovářová - Pelhřimov. Výherci získávají e-poukázky Notino, Biooo a Mixit. 


Zpět

HEPATITIDY NEZNÁMÉ ETIOLOGIE U DĚTÍ

K 11. 5. 2022 byl celkový počet případů hepatitid u dětí po celém světě přibližně 450 včetně 11 úmrtí. Případy jsou hlášeny od začátku dubna, kdy se nemoc objevila ve Velké Británii. Některé děti musely podstoupit transplantaci jater. ECDC zveřejnilo dokument rychlé posouzení rizik (RRA) a zavedlo hlášení podrobných údajů o případech onemocnění do evropského hlásícího systému.

AKTINIUM V TERAPII NÁDORŮ

Ústav jaderné fyziky AV ČR uzavřel dlouhodobou dohodu o spolupráci s německou firmou Eckert & Ziegler AG, která se specializuje na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Německý partner investuje do vybavení a vědeckých experimentů směřujících k výrobě izotopu aktinia- (225Ac) pro terapii onkologických onemocnění. Tento radionuklid vysílá kaskádu částic alfa o vysoké energii, ale s velmi krátkým doletem v tkáni. Umožňuje tak přesné zacílení léčby i na malé nádory včetně nepatrných metastáz.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE