Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVÝSLEDKY TESTOVÁNÍ ZVLHČUJÍCÍCH OČNÍCH KAPEKPři syndromu suchého oka dochází ke snížení produkce slz nebo k nesprávnému složení slzného filmu. Potíže provázející vysychání očí jsou v populaci stále častější, pravděpodobně největším viníkem je permanentní používání monitorů či displejů při práci a jejich sledování i v době volna. Proto patří syndrom suchého oka k nejčastějším potížím, se kterými se lidé obracejí na oční lékaře, nebo hledají pomoc a radu v lékárně.

V průběhu září mělo sedm našich čtenářů - zaměstnanců lékáren - možnost vyzkoušet na vlastní kůži (tentokrát spíš oči), zda se diskomfort v podobě únavy, řezání a pálení očí zlepšil po aplikování Očních kapek se zvlhčujícím účinkem VIZIK.

Kritéria hodnocení:

1/ Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko)

2/ Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí

3/ Pocit rozmazaného vidění po aplikaci

4/ Jak rychle nastalo zlepšení potíží?

Hodnocení na škále spokojenosti od 1 do 5, kde 5 je maximální spokojenost.

...................................................

Z. T. (lékárník, Ostrava)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 5 - Velmi jednoduchá manipulace pootočením uzávěru a mírným tahem vzhůru. Jde to velmi lehce.

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 5 - Po kápnutí kapky do oka, je potřeba si uvědomit, že obsahují kyselinu hyaluronovou, tím pádem je kapička hustší konzistence, ale neliší se od konkurenčních produktů, podobného složení. Výhoda kape rychleji než konkurence. Rychlá úleva suchého a podrážděného oka.

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 4 - Po kápnutí je na krátkou dobu rozmazané vidění. Vhodné je po kápnutí kapky do oka oko zavřít a chvilku nechat zavřené, dostaví se pocit úlevy a po opětovném otevření oka a promrkání, je vše v pořádku. Oko je hydratované a pocit je to příjemný.

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5 - Po kápnutí kapky je zlepšení okamžité, jen je potřeba na chvilku oko zavřít, dojde k lepšímu přilnutí kapky.

Celkové hodnocení: Vizik kapky mě příjemně překvapily. Celkově jsem velmi spokojena. Příznivá cena a příjemný účinek. Děkuji za možnost tento produkt vyzkoušet.

I. P. (lékař, Františkovy Lázně)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 5

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 5

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 5

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5

Celkové hodnocení: Oční kapky VIZIK zvlhčující dle mého soudu požadavky kladené na tento přípravek splňují. Poskytují patřičnou úlevu namáháním očí u monitoru PC, stejně jako při čtení či řízení automobilu. Dokáží eliminovat nežádoucí vlivy venkovního prostředí, jako je vítr, podzimní ochlazení apod. 

J. V. (lékárník, Týniště nad Orlicí)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 5

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 5

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 5

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5

Celkové hodnocení: Kapky jsem testovala cca 3týdny. Nebylo potřeba kapat každý den, proto vidím velkou výhodu v době použitelnosti 12měsíců. Po snadné aplikaci došlo k rychlé úlevě, kterou jsem pociťovala po dlouhou dobu. Tento produkt budu ráda dále doporučovat i sama používat. 

H. D. (lékárnice, Velké Meziříčí)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 3

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 4

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 5 - nedochází k rozmazanému vidění

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5

Celkové hodnocení: U zkoušených kapek, jako nositelka kontaktních čoček, oceňuji, že se dají aplikovat i na ně. Výhodou je i půlroční doba použitelnosti po otevření kapek. Jako obtížnější se mi jeví aplikace kapek, lahvička se deformuje a jde hůře zmáčknout. 

P. A. (zdravotník, Olomouc)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 3

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 4

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 5

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5

Celkové hodnocení: Pracuji s počítačem a ráda odpočívám s pěknou knížkou. Často tak trpím na unavené oči. Kapky Vizik jsem vyzkoušela párkrát při pocitu pálení a řezání očí. Neměla jsem pocit rozmazaného vidění a ulevilo se mi prakticky hned po použití. Jediným úskalím bych jmenovala systém aplikace. Nedařilo se mi uvolňovat kapky tak, abych se jednoduše trefila do oka. Možná to chce s tímto druhem kapátka více zkušeností. 

Z. G. (lékárník, Ostrava)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 3

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 2

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 4

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 4

Celkové hodnocení: Jsem zvyklá na jiný druh aplikátoru, ale překvapivě mi změna tolik nevadila. Obecně nemám ráda aplikaci kapek do očí, těším se na vývoj účinného spreje. Velmi vítaná je u Viziku doba použití po otevření a poměr cena-účinnost. 

E. Š. (lékárník, Liberec)

1. Snadnost manipulace a aplikace (lahvička/kapátko) 5

2. Pocit komfortu po aplikaci kapek do očí 5

3. Pocit rozmazaného vidění po aplikaci 5

4. Jak rychle nastalo zlepšení potíží? 5

Celkové hodnocení: Aplikace kapek i jejich používání bylo zcela bez problémů. Neštípaly a přinášely slibovanou úlevu. 

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie