Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVYUŽITÍ SCHŰSSLEROVÝCH SOLÍ PŘI DIAGNÓZÁCH DNA, DEPRESE A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍKPharmDr. Jana Strieglerová

Seriál Minerální abeceda pokračuje a vítám vás v jeho další části. Jedná se o využití Schűsslerových solí v konkrétních situacích a diagnózách v běžné lékárenské a klinické praxi - jak dobře a efektivně podpořit léčbu pacienta. Nové číslo pod písmenem D přináší téma dny, deprese a dráždivého tračníku. 

Dna (arthritis uratica)

Toto onemocnění je krásnou ukázkou toho, jak stravování a životní styl mají velký vliv na naše zdraví. Ne nadarmo se dně říká nemoc králů. V lékárně své pacienty podporuji a motivuji ke změně životosprávy a Schűsslerovy soli mi jsou v tomto procesu zefektivnění detoxikace a odkyselování organismu velkým pomocníkem. 

Kombinaci solí No. 9+10+11 je vhodné užívat dlouhodobě, 3x denně 2 tablety od každé soli.

V případě bolestí postižených kloubů přidávám protizánětlivou kombinaci: No. 6 Kalium sulfuricum D6 + No. 12 Calcium sulfuricum D6. 

Dráždivý tračník (colon irritabile)

Jde o onemocnění charakterizované celou řadou chronických trávicích potíží, které jsou funkčního charakteru. Jsou obtěžující a snižují životní komfort pacienta. Mezi nejčastější příznaky patří nadýmání, bolesti břicha, zácpa, průjem nebo jejich střídání. Jako příčina se nejčastěji uvádí stres. Úprava stravování je zásadní. 

Dávkování: Dlouhodobě 3x denně 2 tablety od každé soli ze základní kombinace. Při akutních příznacích podávat často, v intervalu 10-15 min. 

Depresivní stavy

Podpora pacientů s depresivními příznaky má vliv na poruchy nálad, uvolnění a podporu kvality spánku. 

Dávkování: Tyto soli lze užívat dlouhodobě 3x denně 2 tablety. Doporučuji No. 7 dát ve večerní dávce 5 tablet do sklenice teplé vody a pomalu popíjet. Naopak No. 5 Kalium phosphoricum D6 večer vynechat, aby se příliš nepodpořila aktivita mozku a lépe se usínalo.

Při zvýšené přecitlivělosti nervové soustavy je vhodné přidat No. 21 Zincum chloratum D6, které není zatím v ČR registrované, ale lze jej objednat z Rakouska nebo Německa. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum/Silicea DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje natrium phopshoricum/natrium sulfuricum/siliceu, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 9/10/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

......

Předchozí díly:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKNÉ, ALERGIE NEBO BRONCHIÁLNÍHO ASTMATU?

POUŽITÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ PŘI BOLESTI, BÉRCOVÝCH VŘEDECH A BRONCHITIDĚ

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U CELULITIDY, CYSTITIDY NEBO CROHNOVY NEMOCI?

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME