Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVYUŽITÍ SCHŰSSLEROVÝCH SOLÍ PŘI DIAGNÓZÁCH DNA, DEPRESE A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍKPharmDr. Jana Strieglerová

Seriál Minerální abeceda pokračuje a vítám vás v jeho další části. Jedná se o využití Schűsslerových solí v konkrétních situacích a diagnózách v běžné lékárenské a klinické praxi - jak dobře a efektivně podpořit léčbu pacienta. Nové číslo pod písmenem D přináší téma dny, deprese a dráždivého tračníku. 

Dna (arthritis uratica)

Toto onemocnění je krásnou ukázkou toho, jak stravování a životní styl mají velký vliv na naše zdraví. Ne nadarmo se dně říká nemoc králů. V lékárně své pacienty podporuji a motivuji ke změně životosprávy a Schűsslerovy soli mi jsou v tomto procesu zefektivnění detoxikace a odkyselování organismu velkým pomocníkem. 

Kombinaci solí No. 9+10+11 je vhodné užívat dlouhodobě, 3x denně 2 tablety od každé soli.

V případě bolestí postižených kloubů přidávám protizánětlivou kombinaci: No. 6 Kalium sulfuricum D6 + No. 12 Calcium sulfuricum D6. 

Dráždivý tračník (colon irritabile)

Jde o onemocnění charakterizované celou řadou chronických trávicích potíží, které jsou funkčního charakteru. Jsou obtěžující a snižují životní komfort pacienta. Mezi nejčastější příznaky patří nadýmání, bolesti břicha, zácpa, průjem nebo jejich střídání. Jako příčina se nejčastěji uvádí stres. Úprava stravování je zásadní. 

Dávkování: Dlouhodobě 3x denně 2 tablety od každé soli ze základní kombinace. Při akutních příznacích podávat často, v intervalu 10-15 min. 

Depresivní stavy

Podpora pacientů s depresivními příznaky má vliv na poruchy nálad, uvolnění a podporu kvality spánku. 

Dávkování: Tyto soli lze užívat dlouhodobě 3x denně 2 tablety. Doporučuji No. 7 dát ve večerní dávce 5 tablet do sklenice teplé vody a pomalu popíjet. Naopak No. 5 Kalium phosphoricum D6 večer vynechat, aby se příliš nepodpořila aktivita mozku a lépe se usínalo.

Při zvýšené přecitlivělosti nervové soustavy je vhodné přidat No. 21 Zincum chloratum D6, které není zatím v ČR registrované, ale lze jej objednat z Rakouska nebo Německa. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum/Silicea DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje natrium phopshoricum/natrium sulfuricum/siliceu, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 9/10/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

......

Předchozí díly:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKNÉ, ALERGIE NEBO BRONCHIÁLNÍHO ASTMATU?

POUŽITÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ PŘI BOLESTI, BÉRCOVÝCH VŘEDECH A BRONCHITIDĚ

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U CELULITIDY, CYSTITIDY NEBO CROHNOVY NEMOCI?

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie