Cookie Consent by Free Privacy Policy website


ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁKyselina hyaluronová je pro svoje omlazující účinky při výběru kosmetických produktů často skloňované slovo. Přirozeně se vyskytuje v lidském těle, kde na sebe váže vodu a přispívá tak k optimalizaci hydratace tkání. Jejím hlavním účinkem je tedy to, že pokožku vyplňuje a dodává jí na objemu. Pleť je tedy mladistvá a přirozeně vypnutá.

S přibývajícím věkem však množství kyseliny hyaluronové v těle ubývá, pokožka stárne a tvoří se první vrásky. A právě ideálním řešením, jak proti tomu bojovat, je pokožku o kyselinu hyaluronovou opět obohatit. A jde to i neinvazivně!

KOSMETICKÉ PRODUKTY S KYSELINOU HYALURONOVOU

Kosmetických produktů obsahující kyselinu hyaluronovou je na našem trhu mnoho. Výběr toho správného je ale poměrně složitý. Produkty často obsahují příliš velké molekuly kyseliny, které nejsou schopny účinně penetrovat do hlubších vrstev pokožky, což je právě pro dosažení maximálního výsledku to nejdůležitější. Kyselina hyaluronová dodaná do hlubších vrstev kůže na sebe totiž začne postupně vázat vodu, a tím několikanásobně zvětší svůj objem. Již po první aplikaci je tedy pleť maximálně hydratovaná, hladší a pružnější.

Pokud nechcete sáhnout vedle a opravdu chcete pocítit maximální účinky kyseliny hyaluronové na vaší pleti, měli byste určitě vyzkoušet prémiovou dermokosmetiku Fillerinu se švýcarskými patenty. Ta díky svému patentovanému složení, založeném na 6 molekulách kyseliny hyaluronové o různých hmotnostech a velikostech, dokáže působit nejen na povrchu pokožky, ale dostane se právě i do hlubších vrstev kůže. Zároveň je její účinnost potvrzena několika klinickými studiemi, mimo jiné například i rozsáhlou studií v Journal of Cosmetics Dermatology z roku 20141.

FILLERINA - VYPLŇUJÍCÍ PÉČE PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ

Jak již název napovídá, Fillerina vychází z anglického označení "filler", což znamená vyplnit. A právě to je její kouzlo.

Jak jsme již zmiňovali, patentované složení přípravků je založené na zevní aplikaci 6 molekul kyseliny hyaluronové o různých hmotnostech a velikostech, díky čemuž se dostane kyselina i do hlubších vrstev kůže a pleti dodá na objemu. Fillerina s kyselinou hyaluronovou se aplikuje buď ve formě silně koncentrovaného gelu pomocí speciálního aplikátoru, a nebo ve formě krémů. Zároveň je složení přípravků obohacené o aktivní složku, známou jako Matrifull, která zaručuje stabilní a trvalý účinek výplně vrásek tím, že zvyšuje produkci látek kožní tkáně.

A které produkty je tedy možné vyzkoušet?

Klíčovým produktem, který má nejvyšší koncentraci kyseliny hyaluronové a je určený jako 14 denní intenzivní kúra je Fillerina péče s vyplňujícím účinkem pro domácí použití. Vzhledem k tomu, že každá pleť má své specifické potřeby a nachází se v jiném stádiu stárnutí, je Fillerina péče dostupná ve 3 stupních dle konkrétních potřeb pleti.

  • Stupeň 1: jemné vrásky způsobené věkem, jemné mimické vrásky, patrný mikroreliéf a známky ochabování kůže, zejména v oblasti rtů a lící.
  • Stupeň 2: viditelné vrásky způsobené věkem, viditelné mimické vrásky, zřetelný, nerovný mikroreliéf, oblasti s viditelným ochabnutím kůže, zejména v oblasti lící a rtů.
  • Stupeň 3: hluboké vrásky způsobené věkem a hluboké mimické vrásky, velmi zřetelný, nerovný mikroreliéf, výrazné ochabnutí kůže, zejména v oblasti lící a rtů.

Balení péče obsahuje 2 lahvičky: jedna obsahuje gel se silnou koncentrací kyseliny hyaluronové, druhá vyživující emulzi. Dále balení obsahuje 2 speciální aplikátory se zkoseným hrotem, které slouží k zevní aplikaci. Celé balení vystačí na 14denní kúru, během níž se doporučuje pít dostatečné množství vody, tak aby se kyselina hyaluronová měla na co ve tkáních vázat. Již po první aplikaci Filleriny péče je vidět, že pleť je maximálně hydratovaná, vyplněná, působí mladistvě a je pružnější.

Aplikace Filleriny péče s vyplňujícím účinkem

Aplikace je velmi jednoduchá a provádí se ráno nebo večer podle individuálních potřeb a zvyklostí spotřebitelky.

K aplikaci se používá přiložený aplikátor, který umožňuje natažení dvakrát 1 ml přípravku Fillerina® 1 (celkem 2 ml na jednu aplikaci) a aplikuje se na vrásky, nejvíce zřetelný mikroreliéf a na oblasti, kde je zejména žádoucí objem (líce, rty). Vyplňující gel je třeba nechat působit 10 minut, aby mohly aktivní složky penetrovat do ošetřované plochy. Poté je potřeba přebývající množství gelu jemně vklepat do pleti pomocí dlaní nebo prstů.

Následně se opět pomocí aplikátoru aplikuje 1-2 ml vyživující emulze Fillerina® 2 na celý obličej a krk, která zajišťuje požadované množství hydratačních a výživujících složek a doplňuje tak vyplňující péči a poskytuje maximální komfort pokožce obličeje a krku. 

Na jednoduchost aplikace se můžete podívat i ve videu:

Obrázek názorně ukazuje, jak Fillerinu péči s vyplňujícím účinkem správně aplikovat. 

 

Pro podpoření efektu vypnuté pleti bez vrásek, můžete dále vyzkoušet také denní a noční krém a krém na kontury očí a rtů - opět všechny tyto produkty jsou dostupné ve třech koncentracích dle konkrétních potřeb pleti. V neposlední řadě v portfoliu nalezneme i Fillerinu Lip Volume pro objem rtů, který je dostupný v jedné koncentraci a který je vhodný do kabelky pro denní použití. Třeba před důležitou schůzkou.

Literatura:
1. Journal of Cosmetic Dermatology 2014; 13(4): 277-287

NA VLASTNÍ KŮŽI S PRÉMIOVÝM PRODUKTEM PROTI VRÁSKÁM FILLERINA


Chcete se v dubnu zapojit do soutěže o Fillerina péči s vyplňujícím účinkem pro domácí použití?

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku na magazin@hcom.cz do 30. 4. 2020.

Sedm vylosovaných žen, které splní navíc věkové kritérium 40+, se může těšit na protivráskovou kúru s nejsilnější koncentraci kyseliny hyaluronové.

Jak spokojené byly naše testovatelky, zjistíme v článku Sedm statečných v červnovém vydání Magazínu.


Soutěžní otázka

Co je hlavní složkou v patentovaném složení všech přípravků Fillerina?

a) kyselina glykolová

b) kyselina hyaluronová

Zpět

SVĚTOVÝ DEN BEZ TABÁKU

Před silnou závislostí, kterou vyvolává nikotin nejen v cigaretách, varují odborníci u příležitosti Světového dne bez tabáku. Ten připadá na 31. května. Při intenzivní léčbě pod dohledem specialistů nekouří po roce přibližně 35 % kuřáků. Možnosti této léčby hrazené ze zdravotního pojištění loni využilo jen 692 kuřáků, tedy pacientů s diagnózou F17. Závislost na nikotinu vzniká podle odborníků již u dětí. Typický věk pro první cigaretu je 10–12 let.

KVĚTNOVÉ STUDIO EDUCOMM

V květnovém vydání Studia Educomm uvidíte rozhovor na téma odvykání kouření s Mgr. Michaelou Dobrou, s PharmDr. Josefem Suchopárem se podíváte na interakce léků s potravinami a na aktuální téma elektronických poukazů jsme položili několik otázek PharmDr. Kopeckému z ČLnK. Absolvováním získáte 25 edubodů.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Letošní 14. ročník osvětové kampaně s názvem Týden štítné žlázy a podtitulem Rozumíte řeči štítné žlázy? se koná od 25. do 31. 5. a zaměří se na komunikaci mezi lékařem a pacientem. Cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o poruchách štítné žlázy, což může lépe a včas diagnostikovat pacienty, kteří o svém onemocnění nevědí. Kampaň rovněž boří zakořeněné mýty o nemoci. V ČR je projekt, který podporuje společnost Merck, odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP. Více informací na www.tydenstitnezlazy.cz.

MONKEYPOX

Virus opičích neštovic byl poprvé objeven v roce 1958. Jde o zoonotické onemocnění vyvolané virem rodu Orthopoxvirus z čeledi Poxviridae. K přenosu na člověka dochází při kontaktu s infikovaným zvířetem, člověkem nebo kontaminovaným materiálem. Virus se do těla dostává dýchacími cestami, sliznicemi a při poranění kůže. Z Evropy, USA a Austrálie je zatím v květnu hlášeno cca 100 případů nemoci, první nakažený v Česku zůstává v izolaci v ÚVN Praha.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

CELOSTNÍ MEDICÍNA
METABOLICKÁ ONEMOCNĚNÍ
PSYCHOLOGIE