Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyZVEME VÁS DO SVĚTA MIKROBIOTY LIDSKÉHO TĚLA9. května odstartoval další z on-line kongresů Healthcomm Professional v prostředí 3D 360°.Můžete se tedy během okamžiku přenést do sladké Paříže, která je nejen Mekkou milenců a umělců, ale také zde díky Pasteurovu ústavu vznikly zásadní objevy mikrobiologie, biochemie, farmacie nebo medicíny. Kongresový program má 11 akreditovaných přednášek, ve kterých se postupně představí mikrobiom orgánů lidského těla ve zdraví i nemoci. Garantem kongresu Mikrobiom lidského těla v souvislostech je RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D.

Existuje standardní zdravý mikrobiom?

Co o mikrobiomu vlastně víme?

Jak ho ovlivňují léky?

Máte celý měsíc na to, zjistit o fenoménu mikrobiom co nejvíce. Kongres končí 7. června 2023.

Zpět

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve. 14. června veřejně děkují těm, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. V tento den se narodil držitel Nobelovy ceny Karl Landsteiner, který objevil Rh faktor v krvi. Odběr plné krve trvá přibližně 5 až 10 minut, odebírá se 450 ml. Přístrojové odběry krevních složek trvají kolem hodiny, nejčastěji se tímto způsobem odebírá plazma a krevní destičky.

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK, končí 7. června. Nyní můžete lektorům zasílat své doplňující otázky k jejich sdělením. Odpovědi zveřejníme v prostředí kongresu a následně na Magazínu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie