
Microlife je švýcarská společnost s více než 40letou historií, která se stala lídrem v oblasti domácí diagnostiky a monitorování zdraví. Naším posláním je poskytovat inovativní a přesné produkty, které pomáhají lidem žít zdravější a aktivnější životy.
Microlife nabízí širokou škálu produktů pro diagnostiku a monitorování:
NOSNÍ SPRCHA JAKO PREVENCE
Nosní sprcha je určena k pravidelnému vyplachování nosu jako prevence onemocnění nosu a nosních dutin. Odstraňuje z nosu prach a pyl a zmírňuje nepříjemné alergické reakce, zvyšuje odolnost nosní sliznice proti bakteriálním a virovým infekcím. Sprcha je také velmi užitečná při běžném nachlazení a podobných problémech souvisejících s nosní dutinou. Pomáhá při pocitech sucha v nose a při astmatu a bronchitidě tím, že uvolňuje hlen a následně čistí dýchací cesty.
Proč inhalovat?
Pravidelná inhalace pomáhá zmírnit příznaky respiračních onemocnění a někdy je pro pacienty dokonce životně důležitá.
Výrobky Microlife nabízejí velmi účinný a maximálně šetrný způsob léčby respiračních onemocnění. Nebulizační systémy Microlife umožňují léčit onemocnění horních i dolních cest dýchacích.
Nový Microlife NEB PRO 2v1 Professional je kompletní systém aerosolové terapie pro každodenní léčbu horních a dolních cest dýchacích:
Proč Microlife?
Článek je komerčním sdělením společnosti BENEPHARMA CZ, spol. s r.o., výhradního dovozce Microlife do České republiky.
Více na www.microlife.cz
Zapojte se s Educommem do soutěže o prémiové tlakoměry značky Microlife.
Soutěž potrvá až do konce února, ale prvního vítěze budeme znát již 14. 2. 2024 v den oslav svátku sv. Valentýna.
Studujete-li na Educomm.cz, více o soutěži ZDE
Úspěšný příběh společnosti Microlife začal již v roce 1981?
První přístroj - digitální klinický teploměr -povzbudil společnost k dalšímu výzkumu v oblasti diagnostických přístrojů.
Dodnes je tento teploměr součástí stálého sortimentu. Komplexně pak pokrývá Microlife celou škálu domácí diagnostiky.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.