
Možná, že právě vybíráte vánoční dárky pro své blízké. Jste jedni z těch, pro které jsou Vánoce příležitostí, jak ukázat milovaným osobám, že na ně myslíte, že jim rozumíte a víte, co je potěší.
Máme pro Vás jeden tip, jak udělat radost nejen svým dětem, ale také potěšit sebe tím, že se přičiníte o splnění jednoho cizího snu. Snít, věřit ve splnění svých přání, doufat v „zázraky", to jsou od dětství ty nejkrásnější emoce, které člověka dělají člověkem. Pro malé děti běžná věc, pro dospělé volba: „zkusím to a budu nešťastný z neúspěchu, budu čelit výsměchu, budu za blázna?. Vyjde to?... „
Pro dospělého strach a stres, zda to zvládne, zda sny neodsunout stranou až jednou...
Každý má občas pocit marnosti, že naše píle a práce nemá cenu, nebo že v cestě k našemu snu stojí spousta překážek. Nejsme na to ale sami, můžeme si s sebou na cestu za snem někoho vzít, nebo kohokoli požádat o pomoc, a to nejen, když se blíží Vánoce.
Martina Hoppová plní sny své dceři, která chce číst pohádky, u kterých se nebude bát, a poslouchat příběhy, které jí její maminka vypráví. A ve své dětské duši je tak laskavá, že se chce o příběhy své mámy podělit i s ostatními dětmi. Tak se Martina rozhodne, že napíše knížku pro všechny děti, aby měly dostatek odvahy jít si za svými sny. Tak vznikla knížka Andělínova cesta za splněným snem.
„Andělínova cesta za splněným snem není jen knížka o cestě za snem malého skřítka, ale zároveň slouží jako adventní kalendář s 24 okénky. Aby si rodiče každý večer našly čas na své děti. Celá knížka je zakončena tím, že když se splní sen jednomu, může se zároveň splnit sen i všem ostatním. Protože my nikdy nevíme, jak velkou moc má jedno splněné přání," říká Martina Hoppová.
V knížce se malý skřítek Andělín rozhodne, že si splní veliký sen. Těší se, ale také pochybuje, jestli to zvládne, prožívá nervozitu i strach. Ocitá se v situacích, které mnohé děti důvěrně znají a možná v nich mohou být bezradné. Spolu se skřítkem děti zjišťují, že i přes těžkosti má smysl za svým snem jít.
Tahle knížka není jen pohádkou o skřítkovi. Je to příběh o velkém přátelství, odvaze překonávat sám sebe i o respektu a úctě k druhému.
.........................................
Na platformě hithit.com ZDE můžete podpořit vydání této úžasné motivační knížky a zároveň si zvolit, zda si chcete knihu zakoupit, nebo zda chcete kromě sebe knížkou potěšit i jiné (zakoupit si tři Andělínovy cesty za cenu dvou výtisků), nebo věnovat jeden výtisk Klubu svobodných maminek.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.