
Video portál Educomm je osvědčeným partnerem odborníků v lékárnách na jejich cestě za celoživotním vzděláním. Díky široké nabídce odborných i produktových přednášek mohou farmaceuti studovat kdykoliv a kdekoliv, získávat nové znalosti, které pak mohou implementovat do své praxe za tárou.
Na edukačním portálu Educomm se nyní chystají zásadní změny, které přinesou více možností, větší motivaci a lepší přehlednost pro studující farmaceuty. Abychom vám tyto změny přiblížili, přinášíme rozhovor s Ing. Petrou Jurajdovou, projektovou manažerkou portálu Educomm.cz (P.J.):
Paní inženýrko, Educomm je dnes již tradiční a vyhledávaný portál umožňující odborné i zájmové studium pro zaměstnance lékáren. Co Vás vedlo k zavedení změn v roce 2025?
P.J.: Cílem Educommu je stále přinášet uživatelům co nejvíce hodnotných informací z oboru. Pravidelně sledujeme zpětnou vazbu od farmaceutů a hledáme způsoby, jak jim vzdělávání usnadnit a zatraktivnit. Tyto změny jsme připravili tak, aby zlepšily uživatelský zážitek a podpořily motivaci ke vzdělávání.
První změnou jsou nová pravidla pro Edubody. Co přesně se mění?
P.J.: Od 1. ledna 2025 budou mít Edubody platnost 18 měsíců od připsání na účet. Pokud je uživatelé během této doby nevyužijí, budou automaticky odebrány.
Vysvětlíte čtenářům, kteří neznají termín „Edubody", o co se jedná?
P.J.: Edubody jsou takové kredity, které registrovaní uživatelé získávají za aktivitu na portálu Educomm. Například za absolvování vybraných přednášek nebo za úspěšné vyplnění testů. Tyto body lze využít ke vstupu do odborných přednášek, a to ke studiu zdarma. Nebo je lze „směnit" za produkty v EduShopu.
Jak uživatelé zjistí, kdy jejich Edubody exspirují?
P.J.: Na portálu v sekci „Historie Edubodů" přibude sloupeček, kde každý uživatel snadno zjistí, kolik bodů má a kdy jim vyprší jejich platnost.
Další novinkou je soutěžní systém Educomm Masters. Co si pod tím máme představit?
P.J.: Educomm Masters je žebříček, který hodnotí nejaktivnější studující i lékárny. Uživatelé získávají hvězdy za úspěšné absolvování přednášek - 1 hvězdu za produktovou přednášku a 2 hvězdy za odbornou přednášku. Tyto hvězdy se započítávají do osobní statistiky i do statistik lékárny, ke které je uživatel přiřazen.
Nazýváte to soutěží, co mohou uživatelé vyhrát?
P.J.: Nejaktivnější studující a lékárny budou každého půl roku odměněni atraktivními cenami, které podpoří jejich další vzdělávání a týmovou spolupráci.
Poslední změnou je odměna za aktualizaci osobních údajů. Proč jste se k tomuto kroku rozhodli?
P.J.: Aktuální údaje nám umožní lépe komunikovat s uživateli a zajistit spravedlivé hodnocení v programech, jako je Educomm Masters. Uživatelé, kteří si své údaje aktualizují, získají odměnu ve výši 250 Edubodů.
Co všechno je třeba aktualizovat?
P.J.: Požádali jsme o doplnění mobilního čísla, zařazení v lékárně a kontrolu IČZ lékárny. Tyto údaje jsou důležité jak pro efektivní komunikaci, tak pro správné zařazení do soutěží.
Děkuji za rozhovor
Chramst
PŘIPOJTE SE K EDUCOMMU
Educomm přináší nejen vzdělání, ale také motivaci a nové příležitosti.
Sledujte novinky, zapojte se do soutěže Educomm Masters a využijte všechny výhody, které portál nabízí.
Studujte s Educommem a staňte se součástí komunity, která podporuje odborný růst farmaceutů!
Sledujte www.educomm.cz a dozvíte se více.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.